Antoni Gaudi

Antoni Gaudi

Autor: Przemysław Słowiński

Projekty stworzone przez Gaudiego sprawiają wrażanie jakby nie były poddane siłom grawitacji. Zdarzały mu się budynki. w których nie przewidział ani jednego kąta prostego. Sztuka była dla niego sposobem ewangelizacji. Twierdził. że artysta jest jedynie kontynuatorem dzieła Boga – „Wielkiego Architekta”.
Obiekty architektoniczne katalońskiego mistrza przypominają raczej żywe organizmy niż dzieła ludzkich rąk. Na początku swojej kariery. dla pieniędzy projektował dosłownie wszystko – od kiosków z papierosami do bram wjazdowych. Na wystawie światowej w Paryżu w 1878 roku Europa zachwyciła się projektami Gaudiego; osiedlami domków dla spółdzielni pracowniczej z Matarό i …witryną sklepu fabrykanta rękawiczek.
Barceloński przemysłowiec Eusebi Güell docenił geniusz Gaudiego i sfinansował wiele jego odważnych projektów. Choć za życia Gaudiego władze Barcelony nie potrafiły dogadać się z artystą. to właśnie jego prace po latach stały się najbardziej rozpoznawalnymi wizytówkami stolicy Katalonii. Żadna wycieczka nie ominie fantastycznego Ogrodu Güell. Casa Batlló i opus magnum artysty – bazyliki Sagrada Familia. Tej świątyni od 1914 roku Gaudi poświęcił się zupełnie. zamieszkał nawet na jej terenie.
Po tym jak wpadł pod tramwaj. sanitariusze nie rozpoznali go i przewieźli do hospicjum dla ubogich. Nikomu nie przyszło do głowy. że wielki architekt i wizjoner ubiera się jak włóczęga.
TWORZYŁ JAK GENIUSZ. ŻYŁ JAK ŚWIĘTY. ZMARŁ JAK ŻEBRAK. GAUDI

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Format

EPUB.MOBI: 148244

https://woblink.com/ebook/jowita-zachariasz-suchodolski-148244u

:

Cena:


ISBN

9788380757721: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/porozmawiajmy-o-pierwszej-milosci-katarzyna-berenika-miszczuk-elzbieta-rodzen-k-n-haner-augusta-docher-anna-dabrowska-malgorzata-falkowska-anna-bellon-daria-skiba-151838u

Cena: Elżbieta Rodzeń


:

:

Cena:


Banda nieudaczników

Autor: Filip Porębski

Dwaj przyjaciele. Ernest i Ambroży. mieszkają w ogromnej kamienicy w Pechowicach. Różni ich wygląd – Ernest jest wysoki i chudy jak patyk. a Ambroży niski i pulchny jak pączek – a łączy fakt. że żaden z nich nie może się pochwalić zbytnią popularnością wśród rówieśników. Wyszydzani i traktowani jak nieudacznicy. będą jednak mieli wkrótce okazję udowodnić. na co ich stać. a wszystko za sprawą tajemniczego ogłoszenia w gazecie o skradzionych perłach Ludwiki von Abażur… A to tylko początek przygód. bowiem na ich drodze staną dwie niesamowite dziewczyny. Estera i Helga. które staną się ich przyjaciółkami. a może i kimś więcej…

Poznajcie szalone przygody czterech nierozłącznych jedenastolatków i przekonajcie się. że nieudacznicy też mogą być super!

<

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 7.99alain de botton książki, piotr bucki książka, krzysztof płeszka, 365 ksiazka online, danuta adamska-rutkowska, harlan coben ksiazki, czarna owieczka do wydrukowania, dynastia miziołków pdf za darmo, juliusz bandrowski, wybieraj wystarczająco dobrze, szkic pejzażu, darknet książka, śpiewnik pielgrzymkowy pdf, maja wojciechowska, simon sinek książki, kubuś puchatek do słuchania, sonata kreutzerowska pdf, cham zbuntowany…