Układ z milionerem

Układ z milionerem

Autor: Pola Kraucz

Dziewiętnastoletnia Ivon dobrze wie. czym jest bieda i co naprawdę można kupić za pieniądze. Gdyby musiała się martwić tylko o siebie. z pewnością jakoś poradziłaby sobie w świecie. w którym głód jest przygnębiającą codziennością. Jednak dziewczyna ma jeszcze pod opieką młodsze rodzeństwo. Niestety ich ojciec jest zwykłym pijakiem i nie interesuje go los dzieci.

Nie mając wyboru. Ivon chowa swój honor do kieszeni i idzie prosić o pieniądze. Nie musi daleko szukać. bo kilka kilometrów od jej biednej dzielnicy znajdują się ogrodzone wysokim murem luksusowe rezydencje. W jednej z nich mieszka Oliver.

O mężczyźnie krążą miejskie legendy. Oliver ma bardzo dużo pieniędzy i najprawdopodobniej jest gangsterem. wcielonym potworem. Mimo wszystko Ivon nie ma wyjścia. Musi poprosić go o pomoc.

<

16.9: https://woblink.com/ebook/jak-zabijac-to-tylko-we-lwowie-mariusz-gadomski-201403u

Cena:


Klucze i Kasa. O mieniu żydowskim w Polsce pod okupacją niemiecką i we wczesnych latach powojennych. 1939-1950

Autor: Jan Grabowski

W napisanym po 1945 r. eseju poświęconym krótko- i długofalowym efektom okupacji niemieckiej w Polsce Kazimierz Wyka odnotował następujące spostrzeżenie: „Na Niemców wina i zbrodnia. dla nas klucze i kasa”. Stanowi ono punkt wyjścia rozważań zawartych w tym tomie. W skład książki wchodzi dwanaście studiów omawiających różne aspekty rabunku mienia żydowskiego podczas okupacji i w pierwszych latach po wojnie.

Autorzy podejmują zarówno zagadnienia ogólne. jak i analizę przypadków. Spośród tych pierwszych przedmiotem zainteresowania są: niemiecka polityka gospodarcza w Generalnym Gubernatorstwie. mechanizmy przejmowania żydowskich nieruchomości i

:

Cena:


ISBN

9788380538689: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/zycie-towarzyskie-mozgu-21-powodow-by-byc-z-ludzmi-urszula-dabrowska-205021u

Cena:zdązyć przed panem bogiem, wojciech wypler, sarah jio książki, dobry chlopak hokeisci pdf doci, mroczna noc, sekielski susza, oskar i pani roza ebook, niezdobyta tom 2, spqr książka, jarosław maringe ps chińczyk, bogowie pustyni, szadź brejdygant, świst przekręt, książki na czytnik za darmo, tess gerritsen osaczona, masz to we krwi…