Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Ósme życie (dla Brilki). Tom 2

Autor: Nino Haratischwili

Druga połowa XX wieku. Zimna wojna. Kitty Jaszi i jej brat Kostia żyją po dwóch stronach żelaznej kurtyny. On jest radzieckim oficerem zaangażowanym w budowę podwodnych okrętów atomowych. ona odnoszącą sukcesy piosenkarką. Dla obojga los bywa jednak podobnie niełaskawy. I dla ich bliskich. Kobietom z rodziny Jaszich trafiają się jedynie ulotne chwile szczęścia. A mimo to kochają. podsycają w sobie nadzieję. żyją… na przekór wszystkiemu.

Nino Haratischwili stworzyła powieść. na jaką czeka się latami: epicki rozmach. pełnokrwiści bohaterowie. wielkie namiętności i cudowny. plastyczny styl.

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 20.15


Miesięcznik ZNAK nr 789 Zniszczyć patriarchat w sobie

Autor: autor zbiorowy

Zniszczyć patriarchat w sobie

 

Mimo że ostatnie 200 lat to czas emancypacji kobiet. mężczyźni wciąż dominują w życiu społecznym.

Wystarczy spojrzeć na listy najbardziej wpływowych oraz najbogatszych osób w Polsce i na świecie. Dyskryminujące kobiety prawo i język ewoluują. lecz najtrudniej zmienić utrwalone od pokoleń myślowe schematy. poprzez które często nieświadomie pogłębiamy. a przynajmniej utrwalamy. płciowe nierówności. Ich przezwyciężenie w sobie stanowi kluczowe wyzwanie na drodze do równości i szacunku.

 

Pomóc w tym może uświadomienie sobie. że patriarchat stanowi anomalię w dziejach ludzkości. Antropolodzy argumentują dziś. że trwa on zaledwie przez ok. 2% naszej historii. Symboliczni Adam i Ewa mieli być wobec siebie r

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 18.65


ISBN

9788381782210: Wydawnictwo

Format

14.7: https://woblink.com/ebook/zlaczeni-obowiazkiem-cora-reilly-175856u

Cena:


Pokusa Gangstera

Autor: Anna Wolf

Czwarty tom serii mafijnej. która podbiła listy bestsellerów w Polsce!

„Wspiąłem się po szczeblach w tym światku mafijnym i nikt nie zabierze mi tego miejsca”.

Kuzynka Avy – Melissa Martinez – prowadzi w miarę normalne życie. Studiuje i stara się nie rzucać w oczy. Nie chce mieć nic wspólnego z przestępczą organizacją. do której należy jej ojciec. Jednak dziewczyna czuje. że coś wisi w powietrzu.

Ian McInnes jest prawą ręką Sullivana i ciężko zapracował na swoje miejsce w mafijnym światku. a teraz ma nowe zadanie do wykonania. Kiedy rozpęta się piekło. Melissa Martinez będzie potrzebowała ochrony. Jego ochrony.

Rodzinne tajemnice i nowe fakty. które ujrzą światło dzienne. mogą sprawić. że ich dotychczasowe życie obróci się w proch. W tym całym bałaganie jedyną osobą. jakiej Me

:

Cena:


After 4. Bez siebie nie przetrwamy

Autor: Anna Todd

Związek Tessy i Hardina przeszedł wiele prób i każdą z nich przetrwał. Wszystko się zmienia. gdy Hardin posuwa się do czegoś. czego Tessa nie może mu wybaczyć. Czy tak ma wyglądać koniec ich miłości?

Wydawnictwo: Znak

Cena: 16.19niedoskonali wolni szczęśliwi, antoni gołubiew bolesław chrobry, scenariusze przedstawień dla dzieci, dental labor, angielski dla początkujących testy pdf, cryostasis: arktyczny sen, chemia fizyczna pdf, chłopcy z placu broni prezentacja multimedialna, ziemiomorze audiobook, zmysłowa dziewczyna z miasta, stanisław koczwara, 365 dni lipińska chomikuj, małgorzata zachara, krew elfów ebook, kozacy definicja, rak to nie choroba…