Ezoteryczne odłamy islamu w muzułmańskiej literaturze herezjograficznej

Ezoteryczne odłamy islamu w muzułmańskiej literaturze herezjograficznej

Autor: Katarzyna Pachniak

Islam jest powszechnie kojarzony z zasadami sunnizmu. uznawanego za muzułmańską ortodoksję. mimo że zaraz po śmierci Mahometa wyznawcy podzielili się z powodów politycznych wokół sporów o sukcesję po Proroku. W powstałym wtedy środowisku szyitów. zwolenników czwartego kalifa Alego i jego rodu. znalazło się wiele grup i odłamów. których poglądy i praktyki znacząco odbiegały od przyjętych w sunnizmie. W owym okresie społeczność muzułmańska była niestabilna i bardzo zróżnicowana. a normy religijne dopiero się kształtowały. Błyskawiczne podboje i sukcesy kalifatu przyciągały do islamu nowych wyznawców. mających już własne dziedzictwo religijne i kulturowe. Dziedzictwo to było zdecydowanie odrzucane przez sunnizm. ale akceptowane przez grupy szyickie.

27: https://woblink.com/ebook/cien-na-piasku-krzysztof-beska-178227u

Cena:


Wuthering Heights

Autor: Emily Brontë

Wuthering Heights is a wild. passionate story of the intense and almost demonic love between Catherine Earnshaw and Heathcliff. a foundling adopted by Catherine’s father. After Mr Earnshaw’s death. Heathcliff is bullied and humiliated by Catherine’s brother Hindley and wrongly believing that his love for Catherine is not reciprocated. leaves Wuthering Heights. only to return years later as a wealthy and polished man. He proceeds to exact a terrible revenge for his former miseries.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


ISBN

9788381784184: Wydawnictwo

Format

29.99: https://woblink.com/ebook/money-man-terri-e-laine-194860u

Cena:


ISBN

9788324078523: Wydawnictwo

Format

46.2: https://woblink.com/ebook/krzyzowcy-jan-dzierzgowski-dan-jones-194544u

Cena:neverwinter nights 2 poradnik, na tropie zbrodni, alkoholizm pdf książka, denis urubko skazany na góry, astronauci lem, bogdan zawadzki, umorzenie audiobook, rzeźnicy i lekarze chomikuj, cherezińska północna droga, mann czarodziejska góra, zbrodnia i seks, arabska krew: cz. 1, demony zemsty. abakumow, czy psychodeliki uratują świat, nina majewska…