Śmierć w Błękitnej Lagunie

Śmierć w Błękitnej Lagunie

Autor: Elżbieta Szudrowicz

Dla zgranej paczki sześciorga przyjaciół wycieczka na Islandię miała być spełnieniem marzeń. Gejzery. wodospady. lodowce i wybrzeże oceanu… Ale nie wszystko poszło zgodnie z planem. Podczas wypoczynku w SPA w Błękitnej Lagunie wybucha wulkan. a jeden z podróżników. Ksawery. zostaje znaleziony martwy. I chociaż początkowo wszystko wskazuje na to. że był to nieszczęśliwy wypadek. islandzka policja odkrywa trop sugerujący. że ktoś z uczestników polskiej wyprawy chciał się go pozbyć. Wydaje się. że każdy z przyjaciół ma motyw. nawet partnerka denata. której zaskakująca tajemnica nagle wychodzi na jaw…

Ogniste jęzory lawy złowrogo spływały po ośnieżonych zboczach. Z głównego krateru wylatywały głazy wielkości małego samochodu. Woda z roztapiającego si

Wydawnictwo: DREAMS

Cena: 24


Franek

Autor: Tomasz Frankowski

Gdyby urodził się w Hiszpanii. grałby w Barcelonie”. „Choćby miał na nogach dwie pary kajdanek – i tak strzeli gola. to jest przecież Franek! – komplementowali go trenerzy. koledzy z boiska. kibice.

Tomasz Frankowski. legenda polskiej piłki. najskuteczniejszy ze współczesnych napastników Ekstraklasy. były piłkarz reprezentacji Polski. Setkami goli zapracował na przydomek „Franek łowca bramek”. który do dziś zna każdy sympatyk sportu.

Ważnymi bramkami wygrał dla Polski eliminacje do mistrzostw świata w Niemczech. lecz trener Paweł Janas zadał mu bolesny. całkiem niespodziewany cios. nie zabierając go na finały mundialu. Niemal cała Polska oburzyła się. że selekcjoner bez wyraźnej przyczyny odebrał Tomaszowi niepowtarzalną szansę udziału w najważniejszej futbolowej imprezie. Bo to właśnie „Franek” sprawiał. że w tamtych latach choć przez chwilę czuliśmy się obywatelami lepszego piłkarskiego świata.

W szczerej. pasjonującej rozmowie z dziennikarzem „Przeglądu Sportowego” zdradza tajemnice piłkarskiej szatni. kulisy wielkich meczów i transferów. wspomina współpracę ze słynnymi trenerami – Arsenem Wengerem. Glennem Hoddlem czy Henrykiem Kasperczakiem.

Jest też w tej rozmowie mnóstwo humoru. anegdot. frapujących historii z prywatnego życia. To także szczególna podróż po świecie. bo piłkarski los rzucał Frankowskiego do Francji. Japonii. Anglii. Hiszpanii czy Stanów Zjednoczonych. Podróż. opowiadana z perspektywy do bólu profesjonalnego ​sportowca. który może być stawian​y za wzór każdemu młodemu piłkarzowi marzącemu o międzynarodowej karierze.

Wydawnictwo: Ringier Axel Springer Polska

Cena: 30


Leadershift. Przemiana przywództwa. czyli 11 kroków. które musi przejść każdy lider

Autor: Jon C. Maxwell

Jeśli chcesz być skutecznym liderem. musisz się zmieniać. Nie możesz być wciąż taki sam. nie możesz tak samo myśleć i działać. jeśli liczysz na sukces w świecie. który nie pozostaje taki sam.

Chcąc osiągnąć doskonałość w dzisiejszym szybko zmieniającym się świecie. liderzy muszą być zwinni i zdolni do adaptacji – kluczem jest nauczenie się. jak dokonywać przemian przywództwa. W książce Leadershift. Przemiana przywództwa ekspert w dziedzinie przywództwa i bestsellerowy autor. John C. Maxwell. pokazuje. jak przyśpieszyć swoją karierę dzięki umiejętności elastycznego dopasowania się do nowych warunków.

Szkicując plan zmiany. autor dzieli się historiami własnych przemian. których dokona

:

Cena:


Psychologia przyszłości

Autor: Grof Stanislav

Autor jako psychiatra doświadczał w ramach eksperymentu naukowego wpływu środków psychodelicznych. Następnie przez wiele lat sam prowadził badania z użyciem środków psychoaktywnych. a gdy zostały zakazane. opracował wraz żoną Christine metodę oddychania holotropowego – terapii i autoeksploracji bez udziału psychodelików. Udowadnia. że autentyczna duchowość. bazująca na głębokim. osobistym doświadczeniu. stanowi niezwykle ważny wymiar życia i nadaje sens ludzkiemu istnieniu.

Wiele zaburzeń. które obecnie są diagnozowane jako psychotyczne i leczone przy pomocy tłumiących środków medycznych. to w istocie trudne etapy radykalnej transformacji osobowości i duchowego otwarcia. Jeśli są one właściwie rozumiane i wspierane. mogą prowadzić do emocjonalnego i psychosomatycznego uzdrowienia. uderzających zmian psychologicznych i rozwoju świadomości. Epizody o takiej naturze można odnaleźć w życiu szamanów. joginów. mistyków i świętych. Literatura mistyczna całego świata opisuje te kryzysy jako cenne drogowskazy na duchowej ścieżce i potwierdza ich uzdrawiający i transformacyjny potencjał. Efektem duchowych kryzysów. których naturalny bieg nie jest zakłócony. może być poprawa stanu psychosomatycznego. większy entuzjazm wobec życia. przyjęcie bardziej satysfakcjonującej strategii życiowej i poszerzenie światopoglądu o duchowy wymiar istnienia.

Wiele lat temu Stanislav Grof po raz pierwszy podzielił się swoimi obserwacjami z terapii w poszerzonych stanach świadomości. Choć dziś jego prace nie są już tak szokujące jak kiedyś. wciąż mogą zaskakiwać ilością trafnych obserwacji oraz żelazną konsekwencją w opisywaniu paradygmatu psychologii transpersonalnej. Jeśli ktoś styka się z jego dziełem po raz pierwszy. z pewnością przeżyje poznawczą rewolucję. Psychologia przyszłości spełni jednak oczekiwania nawet największych fanów jego twórczości. Grof podsumowuje w niej całą swoją aktywność naukową – od mapy zaburzeń emocjonalnych poprzez zasady terapii w stanach holotropowych aż po podstawowe elementy ludzkiego bytu. Z całego serca polecam!

Tomasz Kwieciński. twórca Holotropic Poland. projektu zajmującego się oddychaniem holotropowym w Polsce

Psychologia przyszłości ukazuje się po polsku w niezwykle sprzyjającym czasie. Naukowcy coraz chętniej wracają bowiem do badań nad psychodelikami. a Stanislav Grof – jeden z twórców psychologii transpersonalnej – nie tylko był pionierem w tej dziedzinie. ale również wniósł do niej nowatorskie sposoby interpretacji doświadczeń wywoływanych przez te substancje. a także przez wiele innych metod pracy ze świadomością. takich jak medytacja. deprywacja zmysłowa czy techniki oddechowe. Prawdopodobnie największą zasługą Grofa jest uwypuklenie terapeutycznego wpływu przeżyć. które nazywał „holotropowymi”. czyli „zorientowanymi w stronę całości”. Niniejsza książka zawiera zwięzłe i przystępne podsumowanie jego przemyśleń oraz koncepcji sformułowanych w ciągu kilku dekad kariery zawodowej. ukazując go jako jednego z najodważniejszych i najoryginalniejszych badaczy ludzkiej natury i świadomości. Zachęca do zrewidowania niektórych ugruntowanych założeń psychologii i psychiatrii oraz przypomina. że przyjęcie szerszej wizji rzeczywistości może pomóc ludzkości uporać się z wyzwaniami współczesnego świata.

Maciej Lorenc. autor książki Czy psychodeliki uratują świat?. współzałożyciel Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 59.9


Głos Ojca Pio nr 6 (126) listopad/grudzień 2020

Autor: Opracowanie zbiorowe

 „Cisza pełna życia” – pod takim hasłem ukazał się nowy numer „Głosu Ojca Pio”. Przeczytamy w nim artykuły zachęcające do zmierzenia się z ciszą. żeby lepiej poznać siebie i usłyszeć głos Boga oraz dwa wywiady z pustelnikiem i mistrzem modlitwy. którzy ujawniają. na czym polega sekret milczenia.

W dziale poświęconym Ojcu Pio znajdziemy natomiast interesujący artykuł o tym. jak stawał on w obronie katolików prześladowanych przez komunistyczny reżim. 

Ponadto w numerze o aniołach i złych duchach. rybie św. Piotra oraz miłości na cenzurowanym.

 

 Cisza pełna życia

Zewsząd otacza nas hałas. Coraz trudniej znaleźć kilka chwil spokoju i skupienia. żeby się wyciszyć. A to przecież w ciszy przemawia do 

:

Cena:


LeXuS: Ild i Legassov. Partnerzy – Dystopia erotyczna

Autor: Bégaudeau Virginie

Obowiązki Partnerów są proste: mieszkać razem i wychowywać Paidis. dzieci Belgrame. pod czujnym okiem LeXuSa. Ale gdy Ild i Legassov zaczynają być uwikłani w sekrety. są gotowi zaryzykować wszystko dla prawa do miłości i seksu.

W dystopijnej przyszłości miasto Belgrame rządzi się zbiorem praw zwanych LeXuSem. W surowym totalitarnym reżimie seks stał się przywilejem. który można kupować. sprzedawać lub na niego zasłużyć. Posiadanie prawa do seksu jest wyznacznikiem społecznego statusu. a dzięki ścisłej kontroli przestępstwa na tle seksualnym są już tylko odległym wspomnieniem.

Jednak w Belgrame nie wszystko dobrze się układa. Grupa renegatów przewodzi powstaniu. które ma obalić reżim LeXuSa i zapewnić wolność seksualną każdemu.

Witaj w

4.99: https://woblink.com/ebook/lexus-don-operatorzy-dystopia-erotyczna-begaudeau-virginie-197059u

Cena:


Epidemia Samobójstw

Autor: Daniel Bachrach

Opowiadanie kryminalne „warszawskiego Sherlocka Holmesa’ z pierwszej połowy XX wieku. podane z pierwszej ręki. Daniel Bachrach. aspirant Urzędu Śledczego w Warszawie. wspomina sprawę kryminalną. którą prowadził. Lata 20. w Warszawie to rozkwit kabaretów i wielkie rauty urządzane dla nowobogackiej klienteli. Tajne kasyna i domy schadzek powstawały jeden po drugim. a policja miała pełne ręce roboty. by skrupulatnie zamykać nielegalne biznesy. Na tle walk z niebieskimi ptakami. pojawiła się seria tragicznych wydarzeń. W krótkim czasie trzy kobiety popełniły samobójstwo. Wszystkie pochodziły z wyższych sfer. wiodły cnotliwe i dostatnie życie u boku mężów. Wydawałoby się. że nie miały żadnego powodu. by odebrać sobie życie. Gdy niemal na oczach śledczego Bachracha ginie kolejna kobieta. ten postan

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/197638/epub

1:

:

Cena:ustrój polityczny australii, dziewczyna o czterech palcach chomikuj, zapytaj astronautę, fighting temptation pdf, księgi narodu i pielgrzymstwa polskiego, fiszka z opisem książki w bibliotece krzyżówka, mapa sadurska, józef opara, igła follett, patofizjologia książka pdf, www marekkaminski com, marzenie senne krzyżówka, stacja jagodno tom 8, rozwijanie kompetencji kluczowych uczniów w procesie edukacji wczesnoszkolnej pdf, gra o tron ebook za darmo, rozdziobia nas kruki i wrony, andrzej wierzbicki z żoną, praca herkulesowa…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin