ISBN

ISBN

9788379034017: Wydawnictwo

Format

7.36: https://woblink.com/ebook/oliwer-twist-karol-dickens-21808u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/19160/epub

1:

:

Cena:


Nie-Boska komedia

Autor: Zygmunt Krasiński

Dramat romantyczny Zygmunta Krasińskiego napisany w 1833 r.. a wydany w 1835 r. w Paryżu. Początkowo utwór miał nosić tytuł „Mąż” i być pierwszą częścią trylogii.

Głównym bohaterem „Nie-Boskiej komedii” jest Mąż (hrabia Henryk). Pierwsza i druga część utworu przedstawia jego życie osobiste. trzecia i czwarta – jego udział w wydarzeniach społecznych i historycznych.

Mąż bierze ślub z kobietą. którą – jak mu się wydaje – kocha. Czuje się jednak poetą. pragnie tworzyć prawdziwą poezję. Żyje marzeniami. stąd tak łatwo szatanowi opętać jego duszę. Zsyła mu Dziewicę – będącą dla Męża uosobieniem żywej poezji i piękna. Porzuca zrozpaczoną Żonę i rusza z Dziewicą. Ta niemal doprowadza go do zguby.

Wydawnictwo: Drageus

Cena: 25.52nowe oblicze greya link, złota księga kobieca pdf, siostra księżyca, nocne czuwanie, książka szadź, poczet królowych polskich pdf, ameryka lacinska kuba, karafka la fontaine’a, sapiens. od zwierząt do bogów chomikuj, feynmana wykłady z fizyki pdf, dekapolis, nie odpisuj pdf, olejki eteryczne książka, marek ostrowski dziennikarz, barry london, anna pilch żona jerzego pilcha, zabić drozda…