Nie ufam już nikomu

Nie ufam już nikomu

Autor: Klaudia Muniak

Iga. świeżo upieczona mama. od lat cierpi na silne zaburzenia obsesyjno-kompulsyjne. Po porodzie decyduje się na nowoczesną terapię. Chip wszczepiony w jej ramię. sterowany przez aplikację w telefonie jest dopiero po fazie testów. Mimo to Iga bez wahania podejmuje leczenie – jest współtwórczynią tej innowacyjnej metody i wie. że nic jej nie grozi.

Krótko po wznowieniu terapii zaczynają dziać się rzeczy. których kobieta nie ozumie: stale pogarszające się samopoczucie psychiczne. do którego dochodzą niepokojące przywidzenia i bardzo realistyczne halucynacje. a z biegiem czasu zaniki pamięci. Gdy na ciele synka Iga zauważa sińce. wie. że dzieje się coś złego.

Co jest prawdą. a co tylko wytworem jej wyobraźni? Kto jest odpowiedzialny za obrażenia dziecka? Ona sama. apodyktyczna matka. kocha

:

Cena:


O stawaniu się stoikiem

Autor: Tomasz Mazur

Eryk. biznesmen w średnim wieku. ma żonę. z którą coraz trudniej mu się dogadać. trójkę dzieci. które przestaje rozumieć. niewielu przyjaciół i sporo znajomych. którzy zaczynają go często irytować. Niejedno już przeżył i z różnych powodów czuje się nieszczęśliwy. Eryk jest też stoikiem. Jak rozpoznać współczesnego stoika? Czy łatwo nim zostać w XXI wieku? Czy dzisiaj stoicyzm ma w ogóle jakiś sens? Do czego może doprowadzić? W czym pomóc? Podstawowym założeniem tej książki jest przekonanie. że niemal każdy może stać się stoikiem. A warto. gdyż jest to sposób na przezwyciężenie wielu codziennych kłopotów. Jeżeli nie radzimy sobie z silnymi emocjami i utrudniają nam one życie − można stać się stoikiem. Jeżeli właściwa organizacja czasu i hierarchia celów nas przerastają. a na dodatek zapominamy. co jest dla nas naprawdę ważne − można stać się stoikiem. Jeżeli mamy problemy w relacjach z ludźmi zarówno na płaszczyźnie zawodowej. jak i prywatnej − można stać się stoikiem. Jeżeli przytłaczają nas przeciwności losu − można stać się stoikiem. Jeżeli w naszym życiu brakuje radości. pogody ducha i wewnętrznej harmonii − można stać się stoikiem. Nie jest to proste i nie dzieje się nagle. Ale jest osiągalne. Sprawdźcie jak. Tomasz Mazur − współczesny praktykujący stoik. wykładowca Uniwersytetu Warszawskiego. założyciel Centrum Praktyki Stoickiej. organizator publicznych warsztatów i seminariów stoickich. ojciec trójki dzieci. Jest autorem książek: „Zbawienie przez filozofię. Interpretacja twórczości Henryka Elzenberga” (2003). „Kapryśni bogowie Sokratesa” (2008). „Kamyk filozoficzny. Nowożytność. Podręcznik filozofii do szkół ponadgimnazjalnych” (2010). „Fiasko. Poradnik nieudanej egzystencji” (2012). www.centrumpraktykistoickiej.pl www.tomaszmazur.edu.pl

Wydawnictwo: PWN

Cena: 39.9


ISBN

9788381293501: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/przejazdzka-zycia-czego-nauczylem-sie-jako-ceo-the-walt-disney-company-robert-iger-189010u

Cena:


Ryzykant

Autor: Aniela Wilk

Cała Ameryka opleciona siecią spisków. Aniela Wilk powraca z drugim tomem porywającej. sensacyjno-erotycznej Figurantki.

Bruce był agentem FBI. Przeszedł i widział naprawdę wiele. Ale dopiero pościg za tym konkretnym kartelem sprawił. że jego życie wywróciło się do góry nogami. Już samo spotkanie z Alice zmieniło wszystko. Wyszczekana pozorantka miała być tylko przynętą na złoczyńców. a okazała się ich prawdziwym celem. Dziewczyna sprawiła. że w żyłach Bruce’a nieraz gotowała się krew… I to nie tylko ze złości. Potem okazało się. że w tej sprawie nic nie jest takie. jakie się wydaje. Myślał. że wie. co to znaczy liczyć tylko na siebie. A przecież nie zdawał sobie wtedy sprawy. że cały układ jest przeciwko niemu.

I chociaż problemów nie ubywa. po d

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 12.9


Uważność dla wszystkich

Autor: Jon Kabat-Zinn

Jon Kabat-Zinn. pionier uważności i jeden z najbardziej znanych popularyzatorów ruchu mindfulness. zmienił nasz sposób postrzegania codziennego życia. W swoich bestsellerowych książkach pisze o związku pomiędzy praktyką uważności a naszym dobrym samopoczuciem. zarówno fizycznym. jak i emocjonalnym. społecznym czy duchowym.

W Uważności dla wszystkich Kabat-Zinn wyjaśnia. jak tytułowa uważność może pomóc zmienić świat. Pokazuje. jak pod jej wpływem może rozwijać się demokracja i dlaczego mindfulness to klucz do zrozumienia problemów osobistych i globalnych. a w dalszej perspektywie – również do świadomego działania. Dzięki praktyce możemy stać się bardziej empatycznymi i świadomymi istotami – a stąd już tylko krok do pozytywnej zmiany w życiu naszym i innych.

Książka opiera się na osobistych doświadczeniach autora. twórcy programu redukcji stresu opartego na uważności. Kabat-Zinn jest autorem kilkunastu publikacji. w których uczy uważności oraz radzenia sobie z trudnościami życia codziennego. Do jego najbardziej znanych tytułów należą Gdziekolwiek jesteś. bądź. Życie. piękna katastrofa oraz Świadomą drogą przez depresję.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99malarka ptaków, złe matki, wojownicy erin hunter, zasada samorządności, konstrukcje geometryczne klasa 6, mezczyzna ktory pomylil zone z kapeluszem pdf, socjologia sportu, szachy 3 osobowe, epistemologia uliczna, królikula kolorowanka, karina bonowicz, logos wydawnictwo, krzysztof cybulski, ksiązki mobi, pedagogika hermeneutyczna, zadania z analizy matematycznej…