ISBN

ISBN

9788380437043: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/dolindo-i-oficjum-listy-z-rzymu-kudyba-wojciech-ks-dolindo-ruotolo-janusz-jasielec-195537u

Cena:


Pocałunki w Paryżu

Autor: Catherine Rider

Ten przedświąteczny weekend w Paryżu miał wyglądać zupełnie inaczej! Serena miała spędzić go z mamą i siostrą. wędrując śladami swoich rodziców. którzy dwadzieścia pięć lat temu wybrali się do tego miasta w podróż poślubną i przeżyli w nim magiczne chwile. Wszystko jednak potoczyło się nie tak jak trzeba i nagle dziewczyna znalazła się w wielkiej metropolii bez rodziny. za to z nieznajomym chłopakiem. Jean-Lukiem. który od razu zaczął działać jej na nerwy… Okazuje się jednak. że Serena i Jean-Luc są sobie nawzajem potrzebni. Wyruszają więc razem na ulice tętniącego przedświątecznym gwarem Paryża. Czy pośród sprzeczek narodzi się między nimi coś więcej? Czy zimna grudniowa noc rozgrzeje ich serca?

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 29.9


Strefy

Autor: Kinga Chojnacka

Siedem lat po serii wielkich katastrof Ziemia składa się wyłącznie z pustyń. ruin miast i śmiertelnego wirusa. który dziesiątkuje resztki ludzkości. Większość tych. którym udało się przeżyć. mieszka w Strefach – specjalnych schronach. których opuszczenie grozi szybką śmiercią.

A jednak Marion Dallas. zabójczyni pracująca na zlecenie przewodniczącego Strefy A. czuje. że nie może tu zostać ani chwili dłużej. Gdy odkrywa. że jej matka nie żyje. a na siostrze przeprowadzane są brutalne eksperymenty. decyduje się zemścić za wszystkie wyrządzone jej najbliższym krzywdy. Droga. w którą wyruszy. będzie długa i skrajnie niebezpieczna. a Marion będzie musiała zmierzyć się z morderczym upałem. kwaśnymi deszczami i atakiem pozastrefowego gangu. Towarzyszący jej mężczyzna. w ostatniej chwili uratowany

34.9: https://woblink.com/ebook/przejscie-sebastian-musielak-ewa-pawlowska-pajtim-statovci-196567u

Cena:


Duma i uprzedzenie

Autor: Jane Austen

Ta edycja zawiera dostęp do gratisów. Wydawnictwo Wymownia przygotowało prezenty dla swoich Czytelników. Treść książki zdradzi sposób. w jaki można pobrać niespodzianki – darmowe ebooki naszego wydawnictwa.

Duma i uprzedzenie (Pride and Prejudice) – powieśćangielskiej pisarki Jane Austen wydana w 1813 roku.Złożona z 61 rozdziałów Duma i uprzedzenie. napisana w konwencji romansu. jest jednocześnie jedną z pierwszych powieści społeczno-obyczajowych. Autorka ukazuje życie angielskich wyższych sfer na przełomie XVIII i XIX wieku. Trafne obserwacje psychologiczne. humor i wątki romansowe sprawiły. że książka cieszy się wielką popularnością także współcześnie – w plebiscycie BBC z 2003 roku na ulubioną książkę brytyjskiego czytelnika

:

Cena:


Dogmat i tiara

Autor: Paweł Lisicki

Autorytet Kościoła przejawiał się w tym. że pilnował. zachowywał. przekazywał i chronił Bożą prawdę. i w tym. że potępiał. zwalczał. i skutecznie gromił przeciwne Bożej prawdzie błędy.

Kościół w historii był Kościołem walczącym. Żyć – znaczyło głosić z mocą dogmat i potępiać przeciwne mu argumenty. Jeśli to potępienie miało być realne. a nie abstrakcyjne. musiało też wskazywać z całą mocą na ludzi. którzy te błędy przyjmowali i wyznawali.

Władza. która miała formalne umocowanie w urzędzie papieskim. władza piętnowania błędów stała się pierwszą ofiarą soboru. Jeśli władza nie działa. nie wskazuje. kto jest. a kto nie może być nauczycielem katolickim. zanika autorytet Kościoła i autorytet papieża.

Papieże mogą pozostać medialnymi celebrytami. ale gubią autorytet. Prawda. której byli strażnikami. została zmuszona do milczenia. Dogmat już nie wiąże. Dogmat stał się opinią i poglądem. Nie otwiera bram do Nieba. Nie przenosi poza czas. Zamiast podlegać władzy Boga. świat ulega tyranii doczesności i włącza się w budowę globalnej. lepszej przyszłości.

Dogmat i tiara to książka o porzuceniu dogmatu. o paraliżu zasady dogmatycznej. O zjawisku. które widać gołym okiem. kiedy jawni heretycy nie tylko są tolerowani. ale wręcz robią kościelne kariery. kiedy wielu biskupów chce błogosławić czynnych homoseksualistów. a siostry zakonne – bronić aborcji.

Nie da się głosić prawdy wiary bez potępienia jej przeciwieństwa. To relatywizacja aktu wiary. To w istocie subtelna i łagodna forma uśmiercenia dogmatu. coś jak eutanazja.

Nie wystarczy powiedzieć. że Chrystus jest Synem Bożym. zawsze trzeba dodać. że każdy. kto tak nie uważa. jeśli tylko nie znajduje się w stanie nieprzezwyciężonej niewiedzy. błądzi. okazuje Bogu nieposłuszeństwo. lekceważy Boży nakaz. Powiedzieć to pierwsze bez dodania tego drugiego. to nic nie powiedzieć.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 32.99


ISBN

9788381951869: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/milosc-z-odzysku-ferenz-malwina-189855u

Cena:


Decyduj!

Autor: Chip Heath

Jak przerwać krąg ciągłego namyślania się nad trudną decyzją i w końcu ją podjąć? Jak podejmować decyzje zespołowe. unikając przy tym wewnętrznych tarć i gierek politycznych? Czy można nauczyć się dokonywać właściwych wyborów?

Lubimy sądzić. że podejmujemy decyzje w sposób racjonalny i logiczny. Nic bardziej błędnego! Badania naukowe z zakresu psychologii z ostatnich 40 lat dowodzą. że proces podejmowania decyzji jest ofiarą naszych emocji. nieuświadomionych przekonań i uprzedzeń. Dotyczy to zarówno decyzji podejmowanych w życiu codziennym. jak i decyzji podejmowanych w pracy.

Niestety. sama świadomość tego nie wystarczy. by rozwiązać problem. podobnie jak wiedza. że jesteśmy krótkowidzami. wcale nie pomaga nam lepiej widzieć. Pytanie brzmi więc: jak to usprawnić?

Standardowy

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32etyka lekarska brzeziński pdf, matura podstawowa angielski pdf, nioh 2 poradnik, rozprawka z dziadów, darin olien, krystyna sobczyk, rozmowa z górą, agnieszka kijewska, moje dwie głowy download, lampka do ebooka, rozdziobią nas loki wrony, audiobooki erotyczne, ołowiane dzieci, izrael singer, dan ariely książki, trening jacobsona mp3, cień olbrzyma, oświęcim czarna zima, o dwóch takich co ukradli księżyc pdf, bożena romanowska dixon…