Chciałbym. żeby dzisiaj coś się wydarzyło

Chciałbym. żeby dzisiaj coś się wydarzyło

Autor: Nalewajk Tomasz

Życie Marka rozpada się na kawałki. Pali skręta za skrętem i zatraca się w widmowo-alkoholowym transie. Jego małżeństwo to udręka. nie może jednak dokonać rozliczeń i zniknąć. jak postąpiłby dawniej. Bo teraz jest Kajtek. chłopczyk. który potrzebuje miłości i wsparcia. Marek to rozumie. ale jest na krawędzi. naprawdę blisko. Nie wie czy potrafi coś zmienić. pójść na terapię. odejść od Sylwii lub jakoś się z nią dogadać. Nęka go przeszłość. której nie da się przezwyciężyć. Alkohol. narkotyki. cień ojca – demony zamknięte w głowie. A może spokój nie jest dla niego? Może już skrzywdził synka?

Chciałbym. żeby coś się wydarzyło zachwyca mnie odwaga i przenikliwość. z jaką autor ukazuje rozmaite psychologiczne powikłani

16.8: https://woblink.com/ebook/panna-doktor-sadowska-wojciech-szot-192857u

Cena:


Obcy we własnym kraju

Autor: Arlie Russell Hochschild

Arlie Russell Hochschild. profesor Uniwersytetu Kalifornia. mieszkała przez przez pięć lat w stanie Luizjana. na południu USA. by lepiej zrozumieć życie w tej części kraju i jego mieszkańców – Południowców.

”Obcy we własnym kraju” – o polaryzacji amerykańskiego społeczeństwa

Z jakiego powodu na południu mieszka tylu przeciwników federalnego wsparcia finansowego? Co stoi za niechęcią wobec ekologów i Agencji Ochrony Środowiska. która pomaga w ratowaniu zanieczyszczonej Luizjany? Książka ”Obcy we własnym kraju” to pragnienie zrozumienia stanu. który stał się bastionem polityki Donalda Trumpa.

Arlie Russell Hochschild i jej wnikliwa analiza socjologiczna

Arlie Russell Hochschild wyrusza w podróż w głąb kraju – egzotyczną i zaskakującą. Pięć lat spokojnych obserwacji tej części Ameryki okazało się znamienne dla autorki. Luizjana wcale nie okazała się miejscem. gdzie półki pełne są libertariańskich powieści Ayn Rand i gdzie panuje wszechobecny rasizm. Autorka umiejętnie zestawia poglądy zacietrzewionych rasistów z otwartymi na świat konserwatystami. Mocne. ale też niepokojące spojrzenie na Tea Party. (…) Inteligenta i fascynująca książkaJason DeParle. The New York Times Book Review Wyraziste spojrzenie na problemy Ameryki znajdziesz w esejach Jamesa Baldwina.

Wydawnictwo: Krytyka polityczna

Cena: 44.9


Ku Klux Klan

Autor: Katarzyna Surmiak-Domańska

„Jeżeli do białego lukru dostanie się choć jedna ciemniejsza kropla. lukier nigdy nie będzie już biały” – królowa Ku Klux Klanu uczy dzieci. jak przygotować bożonarodzeniowy tort. Chociaż dziś Amerykanie odruchowo wzdrygają się na hasło „Ku Klux Klan”. ten ma się całkiem nieźle i działa w pełni legalnie. W USA jest aktywnych kilkadziesiąt organizacji ze słowem „Klan” w nazwie. W ciągu ostatnich dwóch dekad FBI kilkakrotnie udaremniło zamachy przygotowywane przez ich ekstremistów: wysadzenie budynku sądu w Karolinie Północnej. autobusów wożących meksykańskich i haitańskich robotników przez stan Georgia. klinik aborcyjnych w Pensylwanii oraz rafinerii gazu ziemnego w Teksasie. Jednak Klan XXI wieku najczęściej woli nie wchodzić w konflikt z prawem. Stawia na cierpliwą indoktrynację. propagując wzorcowy styl życia tradycyjnej chrześcijańskiej rodziny. izolowanej od obcych wpływów kulturowych. Przygotowuje armię żołnierzy. którzy staną do walki w nieuchronnie zbliżającej się. ich zdaniem. wojnie ras.

Katarzyna Surmiak-Domańska. gość Krajowego Zjazdu Partii Rycerzy KKK z Arkansas. ma okazję przyjrzeć się Klanowi z bliska. Rozmawia z Wielkimi Magami. Smokami i Kleagle’ami. Zakłada biały kaptur. staje z nimi pod płonącym krzyżem. Docieka. drąży. próbuje zrozumieć ich perspektywę.

Obraz. który wyłania się z jej podróży. to poruszający portret Pasa Biblijnego – południowych stanów. które pomimo porażki w wojnie z Północą nigdy się nie poddały. To tutaj sto pięćdziesiąt lat temu narodził się Klan. Tu rysowano czarne muły symbolizujące „miasta zachodzącego słońca”. w których nie życzono sobie czarnych. Tu krążyły pocztówki upamiętniające lincze na Afroamerykanach. To w tutejszych lasach. dziś coraz częściej. rycerze z pochodniami zbierają się w tradycyjnych kuklos. To „Tu mieszka miłość” – jak można przeczytać w reklamie promującej radio dla dumnych z siebie białych.

‚Uwielbiam tę książkę. Jest wciągająca. naprawdę dobrze i intrygująco napisana. fascynująca. ociekająca klimatem amerykańskiego Południa i przede wszystkim naprawę świetnie pokazująca mechanizmy działania jednej z najbardziej złowrogich (i groteskowych) organizacji na zachodniej półkuli.’ Ziemowit Szczerek

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 17.3serce jak głaz, spieczona ziemia pola minowe, książki do czytania online, autobiografie, anna trzeciakowska, zecharia sitchin książki, kowal prawdziwa historia pdf, japonia chiny, fatalna lista pdf, giddens socjologia pdf, iso 26000 pdf, 365 dni ebook za darmo, żywoty świętych pańskich na wszystkie dni roku, tony halik książka, mam na imię jutro, podstawy konstrukcji maszyn dietrich, chrzanowska pedagogika specjalna pdf, przedsiębiorstwa usługowe, karolina wilczyńska książki, ubik dick, berwiński, harry potter i ksiaze polkrwi pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin