Trudno z miłości się podnieść

Trudno z miłości się podnieść

Autor: Manuela Gretkowska

Bezczelna. wzruszająca. niezwykła – rozmowa z Manuelą Gretkowską. naszą narodową libertynką. O miłosnych komplikacjach. slow life i fast sex. duchowości. narkotykach. a przede wszystkim o współczesnej Polsce. Manifest swobody myślenia i bycia wbrew wszystkiemu: cenzurze. hejtowi. banowaniu. przemilczaniu i wycinaniu. Książka antysarmacka. raczej nie dla katolików.

Dla mnie najważniejsze jest to. by nie powtarzać cudzych myśli i dobrze napisać własne. A że komuś się nie spodoba? Jesteś panną na wydaniu i zalotnicy ci powiedzieli. że nie jesteś w ich targecie?
Manuela Gretkowska

Manuela Gretkowska – pisarka. autorka ponad dwudziestu książek tłumaczonych na wiele języków. W tym m.in powieści ‚Trans’. ‚Agent’. ‚Miłość po polsku’. ‚Kobieta i mężczyźni’. ‚Na linii świata’. esejów: ‚Światowidz’. ‚Silikon’. dzienników: ‚Polka’. ‚Obywatelka’. ‚Europejka’.

Patrycja Pustkowiak – pisarka i dziennikarka. absolwentka socjologii na Uniwersytecie Jagiellońskim. Debiutowała głośną powieścią ‚Nocne zwierzęta’ (2013). która znalazła się w finale Nagrody Literackiej Nike i była nominowana do Nagrody Gdynia. W 2016 roku otrzymała Nagrodę im. Adama Włodka przyznawaną przez Fundację Wisławy Szymborskiej. W 2018 roku wydała drugą powieść ‚Maszkaron’. a jej opowiadanie znalazło się w tomie ‚O psach’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 33.6


1

:

:

Cena:


:

:

Cena:


Nie jesteśmy uchodźcami

Autor: Agus Morales

Największy kryzys uchodźczy od czasów II wojny światowej

Ulet – piętnastoletni Somalijczyk dostał się wreszcie na łódź z innymi uchodźcami. Był sam – bez rodziny i przyjaciół. Podróżujący z nim Somalijczycy wiedzieli. że w Libii był więziony. torturowany i głodzony. To nieprawdopodobne. że udało mu się dotrzeć do Europy. Gdy łódź zbliżała się do wybrzeży Włoch. Ulet obserwował ruch fal i majaczącą na horyzoncie ziemię. Wtedy stracił przytomność. Mimo półgodzinnej reanimacji nie udało się go uratować – zmarł na obrzęk płuc. Gdyby zmarł w Libii. nikt by o tym nie usłyszał.

W 2015 roku państwa członkowskie Unii Europejskie otrzymały ponad dwukrotnie więcej wniosków o azyl. niż rok wcześniej. Najwięcej imigrantów przybywało z Syrii. Afganistanu

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 34.99


https://woblink.com/product-publication/download/183663/pdf

1:

:

Cena:tajemne miasto profil, emilia krakowska dzieci, złoto drapieżcy, analiza matematyczna w zadaniach, echopraksja, bestsellery 2020, sowa andrzej leon, ludwik jerzy kern wiersze dla dzieci pdf, dobry omen chomikuj, oto człowiek, zarządzanie procesowe pdf, żyj 120 lat czyli moc mikroodżywiania, druga fundacja, dary anioła 4 pdf…