ISBN

ISBN

9788381258180: Wydawnictwo

Format

31.43: https://woblink.com/ebook/chlopiec-kret-lis-i-kon-magdalena-slysz-charlie-mackesy-172753u

Cena:


Piksele. czyli jeszcze więcej Photoshopa

Autor: Alicja Żarowska-Mazur

Grafika rastrowa daje nam ogromne możliwości zarówno w retuszu fotografii. jak i tworzeniu różnych projektów. począwszy od prostych ulotek. a skończywszy na złożonych ilustracjach.

Piksele. czyli jeszcze więcej Photoshopa. Grafika komputerowa dla dzieci to propozycja dla tych osób. które posiadają już podstawową wiedzę z zakresu obsługi Photoshopa.

Dzięki tej książce zobaczysz. na czym polega stosowanie inteligentnych obiektów oraz inteligentnych filtrów. Jak mogą usprawnić pracę i ułatwić wprowadzanie zmian. Nauczysz się także retuszować stare fotografie. które nierzadko zalegają kilkadziesiąt lat w szufladzie. tracąc w tym czasie swoje barwy lub ulegając uszkodzeniom mechanicznym

33.9: https://woblink.com/ebook/wyjedz-zanim-nadejda-deszcze-alexandra-fuller-19866u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788365922533: Wydawnictwo

Format

22.99: https://woblink.com/ebook/nedznicy-victor-hugo-186115u

Cena:


Stepan Bandera

Autor: Grzegorz Rossoliński-Liebe

‚Bandera. Faszyzm. ludobójstwo. kult. Życie i mit ukraińskiego nacjonalisty’ to pierwsza naukowa biografia Stepana Bandery i pierwsze dogłębne studium jego kultu. Książka oparta jest na długoletnich i obszernych badaniach w kilkudziesięciu archiwach całego świata. Napisana jest w sposób krytyczny. ale też ciekawy i wciągający. Grzegorz Rossoliński-Liebe osadza biografię Bandery w kontekście faszyzmu europejskiego. Holokaustu i działalności Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów.

Książka rzuca światło na szereg najciemniejszych momentów współczesnej historii ukraińskiej i ukazuje powiązania między historią ukraińską. żydowską. polską. rosyjską. niemiecką i radziecką. Jednym z najciekawszych elementów monografii jest analiza narodzin kultu Bandery w latach 30. XX wieku i przestudiowanie jego złożonej i pełnej niespodziewanych przemian ewolucji. aż do końca pierwszego dziesięciolecia tego wieku.

Publikacje Grzegorza Rossolińskiego-Liebe są od dawna znane na Ukrainie. Fakt. że umieszcza on dzieje OUN i UPA w kontekście historii faszyzmu europejskiego. wywołał tam gorącą dyskusję wśród historyków i publicystów. przez co książka do dziś nie została przetłumaczona na język ukraiński (…) Jeśli ktoś chciałby się dowiedzieć. jak wyglądałaby monografia będąca „ukraińską” analogią prac Jana Tomasza Grossa albo Jana Grabowskiego. powinien koniecznie sięgnąć po książkę Rossolińskiego-Liebe.
Grzegorz Motyka. ISP PAN

Ta fascynująca monografia oparta na solidnych badaniach prezentuje całościowe ujęcie kariery politycznej ukraińskiego nacjonalisty Stepana Bandery oraz kultu. jakim zaczęto otaczać jego osobę. Jest to podstawowa lektura dla wszystkich zainteresowanych historią Ukrainy i Europy Wschodniej w XX wieku.
Antony Polonsky. Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Grzegorz Rossoliński-Liebe – historyk. pracujący na Wolnym Uniwersytecie Berlińskim (Freie Universität Berlin). Studiował na Europejskim Uniwersytecie Viadrina we Frankfurcie nad Odrą zaś doktorat obronił na Uniwersytecie Hamburskim (Universität Hamburg). Był stypendystą The Harry Frank Guggenheim Foundation. United States Holocaust Memorial Museum. Fritz-Thyssen-Stiftung i Fondation pour la Mémoire de la Shoah. Autor licznych publikacji dotyczących historii faszyzmu. Holokaustu. nacjonalizmu i antysemityzmu.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 79.9


Oplątani Mazurami

Autor: Katarzyna Enerlich

‚Zbiór opowiadań „Oplątani Mazurami” powstał z myślą o tych. którzy dali się uwieść tajemniczej Czarodziejce Jezior. Według pruskiej legendy – Czarodziejka pływa w olchowej łódeczce i nitkami babiego lata oplątuje serca tych. którzy tu przybywają. W każdej z opowiedzianych historii drzemie w otoczce fikcji ziarenko prawdy. Są więc prawdziwe miejsca i zdarzenia. nazwy i sytuacje. Wielu z występujących bohaterów istniało naprawdę. A jeśli nawet coś jest wymyślone. to mogło się przecież zdarzyć pod pełnym gwiazd i tajemnic mazurskim niebem… ‚

Wydawnictwo: MG

Cena: 23.9


ISBN

9788320055603: Wydawnictwo

Format

79: https://woblink.com/ebook/wege-iwona-kibil-danuta-gajewska-124620u

Cena: Danuta Gajewskadziecko czy muszę ci to jeszcze raz powtarzać, konsiliencja, jak zarobić duże pieniądze, jak myśleć o sobie dobrze książka, two worlds poradnik, ekologia sprawdzian pdf, audio buki, laurelin paige twardziel pdf, pedagogika przedszkolna literatura, słowiański amulet, przyroda klasa 4 sprawdziany, janiec farmakologia, andrzej kozina, przygody guliwera, obietnice poranka, lalki alicja pruś, diabli nadali online, podróż nieślubna, japoński film, metro 2033 audiobook pl, syn saula, opowiadania erotyczne audiobook, powieść honoriusza balzaka, najdawniejsze dzieje ziem polskich, zbiorowe prace fizyczne…