Osadzony

Osadzony

Autor: Kinga Wójcik

Trzynaście lat temu mieszkańcy Łodzi żyli w strachu. Mężowie drżeli o życie swoich żon. rodzice zamykali w domach córki. Nieuchwytny. przebiegły i bezwzględny morderca. któremu media nadały pseudonim Trzynaście. długo igrał z policją. w końcu jednak popełnił błąd… Łodzianie odetchnęli z ulgą. Przeszłość jednak nie pozwala o sobie zapomnieć. Dochodzi do kolejnego morderstwa. które do złudzenia przypomina zbrodnie Trzynastki. Czy w mieście grasuje naśladowca? Jaki związek z Trzynastką ma kobieta. którą przed trzynastoma laty uznano za zaginioną? A może za sznurki pociąga człowiek od lat zamknięty w więzieniu. który teraz niespodziewanie poprosił o spotkanie z komisarz Rudnicką?

Kolejne śledztwo łódzkich śledczych zaprowadzi ich do skrywanych przez lata tajemnic. Komisarz Rudnicka i sierżant Wolski zrobią wszystko. by odkryć prawdę. Za wszelką cenę.

Kinga Wójcik – urodziła się w 1994 roku w Tomaszowie Mazowieckim. Z wykształcenia jest politologiem. Ukończyła Wydział Studiów Międzynarodowych i Politologicznych Uniwersytetu Łódzkiego. Jej ‚Poryw’ i ‚Spektakl’ otwierają serię z komisarz Rudnicką w roli głównej.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 22.85


Wrzask

Autor: Izabela Janiszewska

Genialny seryjny morderca i para śledczych. która nie cofnie się przed niczym. by go schwytać… Kryminalny debiut roku! 

Niezależna reporterka Larysa Luboń wpada na trop sadystycznego sponsora. mężczyzny płacącego studentkom za brutalny seks. 

Tymczasem ekscentryczny policjant Bruno Wilczyński usiłuje rozwiązać zagadkę tajemniczej śmierci młodej dziewczyny. która niepokojąco przypomina mu pewną sprawę sprzed lat. 

Każde z nich jest całkowicie oddane swojej pracy i zrobi wszystko. aby dotrzeć do prawdy. Niezależnie od ceny. którą przyjdzie im po drodze zapłacić. 

Na zawsze połączy ich osoba tego trzeciego – mężczyzny pozbawionego sumienia. więźnia własnych obsesji. 

Tylko jak mogą odnaleźć człowieka. który od lat oficjalnie nie istnieje? 

Wyd: https://woblink.com/ebook/kochaj-dobrze-relacje-damsko-meskie-instrukcja-obslugi-czarodziej-jakub-206699u

Cena:


ISBN

9788365676191: Wydawnictwo

Format

33: https://woblink.com/ebook/autostopem-przez-galaktyke-douglas-adams-23753u

Cena:


Lokatorka

Autor: JP Delaney

Emma już nie mieszka przy Folgate Street 1. na jej miejsce wprowadza się Jane. Obie lokatorki. obecna i była. są do siebie bardzo podobne: kolor włosów. rysy twarzy. pragnienie rozpoczęcia wszystkiego od nowa. Ultranowoczesne mieszkanie wymaga dostosowania się do surowych reguł narzuconych przez właściciela. ale wydaje się idealne do porządkowania życiowego chaosu. Kobiety łączy coś jeszcze – enigmatyczna więź z właścicielem apartamentu. Jednak po pewnym czasie obok pożądania pojawia się niepewność i niepokój.

Co różni Emmę i Jane? Emma już nie żyje. Jane jeszcze tak.

Doskonały thriller psychologiczny. który podbił listy bestsellerów w Stanach Zjednoczonych i Wielkiej Brytanii.

„Lokatorka” ukaże się w 38 krajach. Trwają prace nad ekranizacją powieści. Reżyserem filmu jest Ron Howard. twórca takich hitów jak „Ed TV”. „Piękny umysł” czy „Kod da Vinci”.


Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 28.99


Ostre przedmioty

Autor: Gillian Flynn

Debiut autorki Zaginionej dziewczyny. książki-fenomenu. którą przeczytało ponad 6 milionów czytelników na całym świecie.

Zachwycający kawał dobrej literatury. napisany świetnym językiem i z dużą wnikliwością.

Stephen King

W rodzinnym miasteczku dziennikarki śledczej Camille Preaker dochodzi do dwóch szokujących zbrodni: zostają zamordowane dwie dziewczynki. a ona ma opisać toczące się śledztwo. Camille musi więc wrócić do Wind Gap. małej. dusznej mieściny w stanie Missouri. z której uciekła i której szczerze nienawidzi.

To tam przed laty umarła jej siostra. to tam po raz pierwszy Camille zaczęła kaleczyć swoje ciało. to tam nadal mieszka jej despotyczna matka.

Ciężki małomiasteczkowy klimat. pęczniejący od tajemnic i intryg. poczucie str

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 27.45


Powaby totalitaryzmu. Zarys historii intelektualnej komunizmu i faszyzmu

Autor: Mateusz Kuryła

Choć obydwie idee były sobie wrogie i znajdowały się na skrajach politycznej sceny. wiele je też łączyło. Opierały się bowiem na masach skupionych wokół przywódców. popierały przemoc i radykalną przemianę otaczającej rzeczywistości. Były też odpowiedzią na nowoczesność. która niszczyła „stary” świat. Totalna ideologia była ucieczką i oparciem. tworzyła jednak wiele pułapek. w które wpadali jej wyznawcy.

Komunizm. stworzony z robotniczego buntu. pod maską wyzwolenia ludu krył radykalizm „zawodowych rewolucjonistów”. którzy stworzyli i wzmacniali nowe imperium: Związek Radziecki. Choć w pewnym momencie był bardzo żywotny. zgnił wraz z blokiem wschodnim. jako martwa ideologia w którą nie wierzyła większość członków partii.

15.95: https://woblink.com/ebook/prosta-sprawa-wojciech-chmielarz-196140u

Cena:


Groźny cień

Autor: Arthur Conan Doyle

Akcja powieści Arthura Conan Doyle’a rozgrywa się w nadmorskiej miejscowości Berwick. Jack Calder. po zakończeniu nauki. powrócił właśnie do rodzinnego domu. Niebawem pojawia się tu również jego kuzynka o imieniu Edie. Dziewczyna niedawno straciła ojca. Piękna Edie kokietuje swoimi wdziękami Jacka oraz jego bliskiego przyjaciela Jima.

Pewnego dnia mężczyźni znajdują na plaży rozbitka. Ma on ze sobą skrzynkę pełną złotych monet…

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 5.51


Rejwach

Autor: Mikołaj Grynberg

‚Te małe przenikliwe prozy poruszają i niepokoją jednocześnie. Jeżeli diagnoza. jaką stawiają. jest słuszna. to mamy w Polsce wielki problem’. 

 Olga Tokarczuk

31 opowieści o byciu Żydem w dzisiejszej Polsce. Ich narratorzy pozostają anonimowi. Niektórzy wciąż się ukrywają. inni nie dopuszczają myśli. że mogą być Żydami. jeszcze inni ‚w dobrej wierze’ opowiadają antysemickie frazesy. Mikołaj Grynberg uważnie słucha. 

‚Lepiej nie być Żydem. bo sam pan widzi. że amatorzy nie ustawiają się do tego w dzikich kolejkach’ – radzi narrator tytułowej historii. ‚To wszystko normalnemu człowiekowi w głowie się nie mieści’ – mówi narrator innej.

Tekstom towarzyszą zdjęcia. nieoczywiste – jak te historie.

Mikołaj Grynberg były psycholog. od dawna fotograf i

:

Cena:


ISBN

9788381785181: Wydawnictwo

Format

15.95: https://woblink.com/ebook/kochanie-nie-ran-mnie-karolina-wasilewska-205071u

Cena:interna szczeklika pdf, dieta japońska kwaśniewski, kolorowanka logopedyczna, współczesne konflikty zbrojne, książki podobne do 365, ciąża poród macierzyństwo, paweł dampc, literacka nagroda nobla 2018, włodzimierz sołowjow, zespół kehrera, pamiętniki wampirów przebudzenie pdf, magdalena kordel nowości, planeta singli do pobrania, psychologia konsumenta, thorgal zdradzona czarodziejka, wollny mariusz, jakub górka, dotyk anioła książka…