Ukryty pokój

Ukryty pokój

Autor: Jørn Lier Horst

Komisarz William Wisting wkracza w świat wielkiej polityki!

Gdy szanowany działacz Partii Pracy. Bernhard Clausen. umiera na zawał serca. William Wisting zostaje pilnie wezwany na rozmowę przez prokuratora krajowego. W domku letniskowym Clausena dokonano odkrycia. które nie zgadza się z jego wizerunkiem jako zdolnego i rzutkiego polityka o nieskazitelnym charakterze. Interes państwa może być zagrożony i dlatego sprawa musi zostać zbadana z zachowaniem pełnej dyskrecji. tak aby ani prasa. ani opinia publiczna o niczym się nie dowiedziały. Wisting powołuje tajny zespół dochodzeniowo-śledczy. Oprócz kilku starannie wybranych policjantów angażuje do pomocy również swoją córkę Line.

Ślady wielu nierozwiązanych spraw kryminalnych prowadzą do przeszłości zmarłego polityka. Jedną z takich niewyjaśnionych spraw jest zaginięcie w 2003 roku młodego mężczyzny. który łowił ryby w jeziorze Gjersjøen w gminie Oppegård. Wkrótce potem prokurator generalny otrzymuje krótką anonimową wiadomość: „W sprawę z Gjersjøen jest zamieszany minister zdrowia. Bernhard Clausena. Sprawdź go”. Jednak informacja została zbagatelizowana i nigdy nie podążono jej tropem. Nieoczekiwanym zrządzeniem losu Adrian Stiller pracujący w norweskiej sekcji cold cases w Kripos otrzymał zadanie rozwiązania zagadki zaginięcia młodego wędkarza. a Wisting uświadamia sobie. choć niechętnie. że potrzebuje pomocy Stillera. by odkryć najskrytsze tajemnice Bernharda Clausena.

„Wiarygodne i ekscytujące zagadki kryminalne marki Horst.” Mari Grydeland. Aftenposten

„Jørn Lier Horst jest coraz lepszy. A już wcześniej był cholernie dobry.” Tarald Aano. Stavanger Aftenblad

‚Merytoryczna dokładność i wiarygodność w powieściach kryminalnych Jørna Liera Horsta wynosi je wysoko ponad przeciętną.’ Torbjørn Ekelund. Dagbladet

‚Klasyczny kryminał w najlepszym stylu.’ Eva Myklebust. Fædrelandsvennen

Wydawnictwo: Smak Słowa

Cena: 15.39


Wojna i pokój t. I i II

Autor: Lew Tołstoj

Arcydzieło rosyjskiego mistrza

Imponujące dzieło Tołstoja to książka. do której ciągle się wraca. Ta wielowątkowa rosyjska epopeja narodowa opowiada losy obywateli Cesarstwa Rosyjskiego w czasach wojen napoleońskich. Wierne tło historyczne oraz wciągająca fabuła obejmująca bohaterów z różnych klas społecznych sprawiają. że czytelnicy z zapartym tchem śledzą wojenne zawieruchy. wystawne przyjęcia i polityczne decyzje.

Wojna i pokój to powieść. którą trzeba znać – jest nie tylko historycznym arcydziełem. ale też inspiracją dla wielu współczesnych pisarzy. Wychwalali ją Fiodor Dostojewski i Gustave Flaubert. a Ernest Hemingway od Tołstoja uczył się pisać o wojnie. Jako nieprzemijający klasyk doczekała się też wielu. również oscarowych. ekranizacji. a najnowszą jest widowiskowy miniserial BBC z 2016 roku.

„Znam w życiu tylko dwa prawdziwe nieszczęścia: wyrzuty sumienia i chorobę. Szczęście to tylko nieobecność dwóch nieszczęść”.

(z tomu II)

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 45siły zbrojne rp pdf, ziarno minecraft, poradnictwo psychologiczne czabała pdf, marian mikołajczyk, przewartościowanie wartości, encykliki jana pawła ii pdf, niebezpieczna psychologia, oto jest kasia tekst pdf, rodo w przedszkolu, biesy pdf, teraz matura polski vademecum, paweł sołtys mikrotyki, poziom śmierci lee child, anna lewandowska hashimoto…