Świetlista republika

Świetlista republika

Autor: Barba Andrés

Gdzieś na skraju dżungli. w fikcyjnym miasteczku San Cristóbal wciąż piszczy bieda. ale powoli tworzy się już klasa średnia. koegzystująca – nie bez napięć – ze rdzenną populacją Indian. która z oporami przechodzi na stronę „cywilizacji”. W tym nowym ładzie. gdzie asfaltowe drogi przecinają połacie błota. nagle pojawia się grupa dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Początkowo nic nie robią. po prostu są. wprowadzając niepokój samą swą innością – porozumiewają się w nieznanym języku i prowadzą życie rządzące się niepojętymi dla obywateli San Cristóbal prawami. Dzieci pozbawione opieki dorosłych są brudne. bezdomne i głodne. zdają się jednak szczęśliwe i wcale nie chcą być na łono społeczeństwa przywracane. Ich odrębność. odczuwana jako prowokacyjna. burzy kruchą równowagę zbiorowości. która dopiero co zdobyła swoje przywileje i umościła się we względnym komforcie. Zaburzona dynamika wspólnoty w konsekwencji prowadzi do tragedii.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Filtry

Cena: 34.9


Kłopoty z Perfect

Autor: Duggan Helena

Po ujawnieniu tajemnic. które kryły się w przerażająco idealnym miasteczku Perfect. Violet i reszta mieszkańców cieszą się odzyskaną wolnością po szaleńczych rządach nikczemnych braci Archerów. Ale czy naprawdę już nigdy nie zobaczą Edwarda Archera? Dlaczego Boy zachowuje się dziwnie? I kto kieruje przerażającą armią zombie?

Wydawnictwo: Zielona Sowa

Cena: 20.9


ISBN

9788378896234: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/battle-cry-of-freedom-historia-wojny-secesyjnej-james-m-mcpherson-174871u

Cena:


Lot nisko nad ziemią

Autor: Ałbena Grabowska

„Pisząc tę książkę chciałam pokazać. że nawet smutna historia może być piękna. Sądzę. że nie trzeba bać się trudnych tematów. Strata. żal i ból są trudne. ale warto pokazać jak rodzi się nadzieja.”

Ałbena Grabowska

Nowe wydanie porywającej powieści Ałbeny Grabowskiej. jednej z najlepszych polskich pisarek.

Weronika Przybyszewska dorasta w czasach. w których lepiej się nie wyróżniać i nie marzyć. Mimo to. realizuje pragnienia – pracuje w wymarzonym zawodzie i spotyka miłość. o jakiej marzą wszystkie kobiety. W szczęśliwym życiu Weroniki dochodzi jednak do tragedii – Sławek. miłość jej życia. ginie w wypadku spowodowanym przez pijanego kierowcę. W jednej chwili świat Weroniki rozsypuje się w proch. Czy uda się jej stworzyć nowy? Jakim kosztem?

:

Cena:


Zrób sobie raj

Autor: Mariusz Szczygieł

Zrób sobie raj to druga po Gottlandzie bestsellerowa książka Mariusza Szczygła o Czechach. Jej pierwsze wydanie ukazało się w 2010 roku i zostało przetłumaczone na dziewięć języków. Autor kreśli tło reporterskiej opowieści o współczesnych Czechach i ich kulturze. ale jednocześnie dręczy go zagadnienie. czy można być szczęśliwym bez religii. „Jak się państwu żyje bez Boga?” – to czasem wyrażone wprost. a czasem ukryte pytanie-refren. które reporter zadaje swoim bohaterom. Są wśród nich: przyjaciel Hrabala i „poeta fekalny” Egon Bondy. najzabawniejsza Czeszka – Halina Pawlowská. rzeźbiarz-prowokator David Černý. tłumaczka literatury polskiej Helena Stachová. czy fotograf Jan Saudek.

Szczygieł w Zrób sobie raj jest detektywem czeskiej kultury. Zajmuje go śmiech jako „radość smutku”. Analizuje. dlaczego w swoim hymnie nasi sąsiedzi nie maszerują i niczego nie zdobywają. tylko leżą. Bada. z jakich powodów czeskie rodziny nie odbierają z krematoriów co trzeciej urny z prochami swoich najbliższych. Docieka. dlaczego Bóg w powieści młodej pisarki jest narkomanem i jak to możliwe. że taka wizja Boga zyskuje aprobatę najpopularniejszego czeskiego księdza. Wreszcie ogłasza. że tym. co Bohumil Hrabal dał ludzkości. jest oszustwo.

Książka zdobyła serca czytelników. zaskoczonych obrazem naszych południowych sąsiadów. Recenzenci pisali. że Szczygieł odkrył przed Polakami tajemnicze plemię.

W 2011 roku tygodnik „Newsweek” przeprowadził sondę wśród polskich parlamentarzystów. Na pytanie o to. co będą czytali w czasie wakacji. połowa z nich odpowiedziała. że Sienkiewicza oraz Zrób sobie raj. Autor uznał. że Sienkiewicz miał być dla posłów odtrutką na „zakaźność czeskiej kultury”.

Książka była nominowana do Nagrody Literackiej NIKE 2011. zdobyła Złotą Zakładkę – Nagrodę Blogerów Książkowych 2011 oraz została Książką Roku 2010 Warszawskiej Premiery Literackiej.

.

Wydawnictwo: Dowody na Istnienie

Cena: 43


ISBN

9788363778293: Wydawnictwo

Format

21: https://woblink.com/ebook/kiedy-i-jak-wynaleziono-narod-zydowski-shlomo-sand-11537u

Cena:książki do czytania na komputerze, www.ibuk.pl, miasto kości 2, osnowa metaliczna, sposób na trudne dziecko, ibuk.libra.pl, igrzyska śmierci kosogłos książka, historia drzew, dzieje jednego pocisku, pussy joga, black desert poradnik, jeden błąd, wyspa złoczyńców, scenariusz przedstawienia profilaktycznego na wesoło, sebastian fitzek terapia, głaskologia, zwierzęta i ludzie, oczami jezusa…