Kocham cię. Lilith

Kocham cię. Lilith

Autor: Radek Rak

Debiutancka powieść laureata Nagrody Literackiej NIKE 2020.

Napisana przepięknym językiem opowieść o poszukiwaniu miłości i spełnienia. literaturze i życiu. których czasem nie można od siebie oddzielić.

Do sanatorium w Beskidzie Niskim przyjeżdża młody kuracjusz Robert. Chce odpocząć i podreperować zdrowie. Ale czy to się uda. jeśli niemal cały czas dzieli między spotkania z piękną i demoniczną malarką Iwoną oraz intrygującą lekarką Małgorzatą? Na dodatek pogrąża się w lekturze powieści o lwowskim detektywie Jesipowiczu. który staje się jego wiernym towarzyszem i doradcą w miłosnych podbojach.
Po nocy. którą Robert i Iwona spędzają razem. malarka znika i okazuje się. że nikt w sanatorium nie pamięta takiej kuracjuszki. Czy wszystko się tylko Robertowi wydaje? Czy wszystko jest tylko powieścią?

Pierwsza powieść Radosława Raka jest jak pierwsza miłość: bezbronna. szczera. naiwnie odważna i rozgorączkowana. Czytajcie delikatnie. te Leśmianowe bańki młodzieńczych pasji tak łatwo pękają pod brutalnym dotykiem prozy.
Jacek Dukaj

‚Kocham Cię. Lilith” to opowieść zwodnicza. Zaczyna się niewinnie. by niebawem wciągnąć nas w dziwne krainy duszy. które zazwyczaj omijamy. Transowa. wspaniale napisana proza. Radek Rak już teraz zapuszcza się w regiony polszczyzny. które dla wielu pisarzy pozostają niedostępne. Znakomity debiut!
Wit Szostak

Radek Rak (ur. 1987) – lekarz weterynarii. pracuje w swoim zawodzie. Mieszka w Dębicy na Podkarpaciu. Lokalny patriota. miłośnik gór. zwłaszcza Beskidu Niskiego. Publikował opowiadania w ‚Nowej Fantastyce’. ‚Lampie’ i e-zinie ‚Esensja’. Jego pierwsza powieść nosi tytuł ‚Kocham cię. Lilith’ (2014). W 2017 roku za powieść ‚Puste niebo’ (2016) otrzymał Złote Wyróżnienie w Nagrodzie Literackiej im. Jerzego Żuławskiego oraz nominację do Nagrody im. Janusza A. Zajdla. Za książkę “Baśń o wężowym sercu albo wtóre słowo o Jakóbie Szeli” otrzymał Literacką Nagrodę Nike 2020.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Bezrożec

Autor: Petr Stančík

Szalony kryminał z zabawnymi wątkami erotycznymi. a jednocześnie przewodnik po tajemniczych miejscach Pragi. Świetna parodia powieści sensacyjnej. „Bezrożec” nominowany był w 2019 roku do najważniejszej czeskiej nagrody literackiej – Magnesia Litera

Pewnej nocy na Cesarskiej Wyspie ginie w pożarze dwanaście samic nosorożca. Po co w stolicy Czech. pośrodku Wełtawy. ktoś hoduje nosorożyce?

Inspektor Lavabo rozpoczyna śledztwo. Ustalenia prowadzą go do siedmiu obrazów czeskiego malarza sprzed stu lat. Każdy z nich jest w innym muzeum i każdy ma z tyłu tajemniczy numer lub literkę… Wtedy inspektorowi wpada w ręce tajny dziennik Goethego z czasu podróży poety przez Czechy – pozwala on detektywowi zrozumieć. że światem rządzą dziś te same przeciwstawne siły co setki lat temu.

Teorie

Wydawnictwo: Feeria

Cena: 34.9


Przyczepne historie

Autor: Chip Heath

Dlaczego zapamiętujemy niektóre historie. podczas gdy inne ulegają zapomnieniu? Jak to się dzieje. że niektóre treści docierają do naszej świadomości i zostają z nami na długo. a inne nawet nie zostają przez nas zauważone? Czy istnieje przepis na to. by nasz przekaz stał się viralem?

Bez względu na to. czy jesteś menedżerem. marketerem czy nauczycielem. musisz przekazywać pewne treści. To. co komunikujesz – aby zostało właściwie odebrane i aby dzięki temu nastąpiło przejście od słów do czynów – według braci Dana i Chipa Heathów można właściwie „zaprogramować”. żeby metaforycznie „przyczepiło się” do mózgu odbiorcy. Jak to zrobić?

Ich książka pozwoli ci poznać sześć podstawowych elementów chwytliwych opowieści i koncepcji. dzięki którym każdy twój przekaz

34.9: https://woblink.com/ebook/banda-z-burej-tajemnica-falszywego-mikolaja-magdalena-witkiewicz-195505u

Cena:


Wy(sz)czekana miłość

Autor: Joanna Szarańska

Pełna humoru historia o tym. że szukając zagubionego czworonoga. można wpaść na trop… miłości!

Pech od dawna prześladuje Piotra. Kiedy mężczyzna traci pracę i mieszkanie. decyduje się na desperacki krok – przeprowadzkę do ciotki. Na czas wyjazdu krewnej do sanatorium. zajmuje się jej ukochanym pieskiem. Terpentyną. Okazuje się to niemałym wyzwaniem. szczególnie że całą uwagę Piotra zaprząta płeć piękna. Gdy Terpentyna niespodziewanie znika. a ciotka zapowiada wcześniejszy powrót. mężczyzna musi szybko odnaleźć niesfornego czworonoga i sprowadzić go do domu. Wiele wskazuje. że za zniknięciem pieska stoi niedawno poznana artystka.

Czy Piotrowi uda się oprzeć fascynacji śliczną Alicją? I jak odzyskać Terpentynę. która najwyraźniej uparła się przyłożyć do tej miło

:

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/205690/epub

1:

:

Cena:emily griffin, fizyka podstawy, sztuka afirmacji. uwolniona potęga podświadomości pdf, osiedle żniw mróz, richard paul evans książki, wais r podręcznik pdf, interna szczeklika pdf, vi keeland walka pdf, socjologia książki, bogdan góralczyk wielki renesans, cherezińska wojenna korona, gorzej być nie może książka, szarlatani najgorsze pomysły w dziejach medycyny, gen ukryta historia, kaprys milionera pdf frączyk, wyloguj swoj mozg…