Wanda

Wanda

Autor: Izabela M. Krasińska

Kolejna część poruszającej sagi „Matki i córki”

Czy pierwsza miłość może stać się antidotum? Gdy rozsądek ustąpi miejsca uczuciom. Wanda przekona się. że nie wszystko w życiu można zaplanować…

Wanda ma jedno marzenie – zostać pisarką. Po śmierci ukochanej babci decyduje się rozpocząć naukę w mieście. aby rozwijać swój talent. Droga do celu jest długa i kręta. a nieprzychylność nauczycieli i złośliwości kolegów sprawiają. że młodej dziewczynie coraz trudniej uwierzyć w siebie. A to dopiero początek zmagań…

Trudne wybory. bolesne rozczarowania i miłość. która daje nadzieję na bezpieczne jutro. „Wanda” to pasjonująca opowieść o nieustannym mierzeniu się z życiem.

Wydawnictwo: Czwarta Strona

Cena: 29.9


Rasputin

Autor: Douglas Smith

Prawdziwa historia Rasputina — ciekawsza niż legendy

Zdumiewająca biografia… pięć gwiazdek – JP O’Malley. „The Mail On Sunday”

Najlepsza biografia Rasputina. prawdziwe arcydzieło – Gary Saul Morson. „First Things”

Mnich cudotwórca. antychryst. kochanek carycy i całej rzeszy dworzanek. hipnotyzer. święty. członek lubieżnej sekty. niemiecki agent. najpotężniejszy człowiek w Rosji? O Rasputinie napisano już wiele tomów. ale jego postać nigdy nie przestaje interesować. W rosyjskiej literaturze. ostatnio wybielany. trafił na prawosławne ikony. Gdzie indziej demonizowany. Dla wszystkich — intrygujący.

Pisząc tę książkę. Douglas Smith dotarł do wielu nowych źródeł. zarówno rosyjskich. jak obcych. w tym do tajnych raportów ambasadorów państw zachodnich. Dzięki setkom stron materiałów zdołał zrekonstruować historię Rasputina o wiele dokładniej od poprzedników. podkreślając m.in. to. w jaki sposób i w jakim stopniu Rasputin sam siebie wykreował. stając się – de facto – celebrytą.

Mroczna historia religijnego fanatyzmu. pożądania. chciwości. wojny. spisków i zamachów. z korowodem niezapomnianych postaci: ogłupiałych księżniczek. szpiegów. pazernych arystokratów i duchownych. geja i tybetańskiego szamana. beznosej zabójczyni. kłamliwych dziennikarzy. psychiatrów i dworskich pochlebców. osadzona w ostatnich latach ginącego imperium u progu rewolucji.

Najbardziej kompletna biografia Rasputina. wielowarstwowa i pełna fascynujących szczegółów. Smith rzuca nowe światło na jedną z kluczowych postaci w historii Rosji – Helen Rappaport. „The Daily Telegraph”

Czujne oko Smitha wyławia z archiwów szczegóły pokazujące życie Rasputina w nowym. bardziej realistycznym kontekście – Greg King. „The Washington Post”

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788381783590: Wydawnictwo

Format

15: https://woblink.com/ebook/vincent-sarah-brianne-189339u

Cena:


Uzdrawianie żywnością. Tybetański sposób na choroby cywilizacyjne

Autor: Florian Uberall

Autorzy. opierając się na tybetańskiej nauce o harmonii. obalają najczęstsze mity żywieniowe. Dzięki nim dowiesz się. czemu człowiek nie jest wszystkożerny. a margaryna wcale nie jest lepsza od masła. Zaczniesz rozróżniać typy ludzi według ich potrzeb oraz żywność odpowiednią dla poszczególnych grup. Nauczysz się dbać o jelita i zapewnisz im zdrowie na długie lata. Dowiesz się. dlaczego osoby urodzone przez cesarskie cięcie mają z nimi problem i w jaki sposób może pomóc olej z czarnuszki. Uzyskasz zupełnie nowe spojrzenie na miażdżycę. wypalenie zawodowe. otyłość i uzależnienie od słodyczy. Dzięki wykorzystaniu medycyny żywieniowej pozbędziesz się powyższych dolegliwości. jak i raka. chorób skóry i schorzeń umysłowych. Jedz na zdrowie.

25: https://woblink.com/ebook/ezoteryczne-odlamy-islamu-w-muzulmanskiej-literaturze-herezjograficznej-katarzyna-pachniak-11564u

Cena:


ZJAZD ABSOLWENTÓW

Autor: Guillaume Musso

Riwiera Francuska – zima 1992 roku.

W mroźną noc. gdy kampus liceum zostaje sparaliżowany przez burzę śnieżną. dziewiętnastoletnia Vinca Rockwell. jedna z najzdolniejszych uczennic w szkole. ucieka z nauczycielem filozofii. z którym ma potajemny romans. Dla nastoletniej dziewczyny miłość oznacza wszystko albo nic. Nikt już nigdy jej nie zobaczy.

Riwiera Francuska – wiosna 2017 roku.

Kiedyś nierozłączni Thomas i Maxime – najlepsi przyjaciele Vinki – nie kontaktowali się ze sobą od czasów szkolnych. Spotykają się dopiero na zjeździe absolwentów. Zaraz po nim jeden z budynków szkoły ma zostać wyburzony. Thomas i Maxime wiedzą. że są w nim ukryte zwłoki. I że wkrótce nic już nie stanie na przeszkodzie. by prawda wyszła na jaw.

Najpopularniejszy autor we Francji tym razem p

19.49: https://woblink.com/ebook/przygody-dobrego-wojaka-szwejka-podczas-wojny-swiatowej-jaroslav-hasek-pawel-hulka-laskowski-186114u

Cena:


Mechanika kwantowa

Autor: Art Friedman

Drugi tom serii autorstwa Leonarda Susskinda. Pierwszy. „Teoretyczne minimum”. dotyczył mechaniki klasycznej. „Mechanika kwantowa. Teoretyczne minimum” to książka dla wszystkich. którzy kiedykolwiek zastanawiali się nad tym. jak bardzo niezrozumiała jest mechanika kwantowa. Autor dostarcza narzędzi. które nie tylko umożliwiają zapoznanie się ze sposobem myślenia fizyków o mechanice kwantowej. lecz także dają praktyczną podstawę. by o własnych siłach pogłębiać wiedzę i poszerzać umiejętności. A wszystko to z charakterystyczną dla Leonarda Susskinda lekkością. błyskotliwością i poczuciem humoru! 

To właśnie prawdziwa mechanika kwantowa. Leonard Susskind wyjaśnia najbardziej skomplikowane aspekty naszej rzeczywistości z zachwycającą jasnością. Jeśli chcesz wiedzieć. w jaki

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 32.92na szczycie tom 3 pdf, proletaryzacja, pan samochodzik i fantomas audiobook, norbert morciniec, elżbieta cherezińska, marketing polityczny pdf, mj de marco, 365 dni książka online, sztuka uwodzenia samantha young pdf, osiem masażystek chomikuj, sprawdzian 3 klasa, sex machine pdf, twierdz krzyżowiec, dominik rutkowski, golian, witold książe litewski, jedz módl się kochaj pdf, badania jakościowe w pedagogice przykłady…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin