Uczciwa oszustka

Uczciwa oszustka

Autor: Tove Jansson

Kolejna na polskim rynku wyjątkowa powieść dla dorosłych autorstwa twórczyni legendarnego cyklu o Muminkach.

W małej miejscowości Västerby. położonej nad skutą lodem zatoką. od miesięcy sypie śnieg. Ludziom pozostaje więc głównie wymienianie plotek. Tego roku na językach wszystkich są Katri Kling oraz Anna Aemelin. Ta pierwsza uchodzi za dziwaczkę. Stroni od ludzi. mieszka w mansardzie nad sklepem z prostodusznym bratem oraz bezimiennym psem. Anna to szanowana ilustratorka książek dla dzieci. zamożna właścicielka opustoszałej posiadłości. Katri uzna Annę za łatwy cel swoich manipulacji.

Kobiety połączy dziwaczna relacja.

Czy jednak mogą się czegoś nawzajem nauczyć?

Tove Jansson (1914–2001) marzyła. by zostać latarnikiem. a stała się znaną na całym świecie pisarką. malarką. ilustratorką i rysowniczką komiksów. Zadebiutowała jako graficzka prasowa w 1928 roku – miała wtedy niespełna 14 lat. Studiowała malarstwo w Sztokholmie. Helsinkach i Paryżu. Pierwszy raz wzięła udział w wystawie w 1933 roku i wtedy też wydała pierwszą książkę z własnymi ilustracjami. W latach czterdziestych zaczęła pisać i publikować utwory w różnych periodykach. Jesienią 1945 roku wyszła drukiem pierwsza część muminkowej sagi: „Małe trolle i duża powódź”. Po dwóch kolejnych powieściach: „Komecie nad Doliną Muminków” (1946) i „W Dolinie Muminków” (1948) pisarka zyskała ogromną popularność. a jej bohaterowie na stałe zagościli w domach i sercach czytelników.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 26.9


Emancypantki

Autor: Bolesław Prus

Akcja powieści „ Emancypantki ” toczy się w Warszawie u schyłku XIX wieku. Emma Latter. osoba silna i władcza. boryka się z coraz poważniejszymi problemami finansowymi. Rodzice uczennic zalegają z opłatami. a jej własne dzieci mają coraz większe wymagania. Syn Kazimierz. utracjusz i hulaka. wyłudza od matki duże sumy. kłopotów przysparza jej także dorosła już córka Helena. która bezskutecznie usiłuje skłonić do małżeństwa milionera Solskiego. Pani Latter. która przez całe życie troszczyła się o to. by jej dzieciom niczego nie brakowało. zadręcza się teraz ich niepowodzeniami i zaniedbuje sprawy pensji. Szkoła dla dobrze urodzonych panien powoli traci swój prestiż. a przełożona – autorytet. Piętrzą się niepokojące zdarzenia.

Przedstawiane w powieśc

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 25.6


ISBN

9788381196123: Wydawnictwo

Format

6.9: https://woblink.com/ebook/zycie-eskimosow-roald-amundsen-162806u

Cena:


Freddie Mercury i ja

Autor: Jim Hutton

Gdy Jim Hutton po raz pierwszy zobaczył Freddiego. nie rozpoznał wielkiej gwiazdy rocka. Także w kolejnych latach nie traktował go jak idola. Zostali przyjaciółmi. nierozłącznymi kompanami i kochankami. Ekscentryczny i kontrowersyjny na scenie. w życiu prywatnym Freddie Mercury był wrażliwym i serdecznym mężczyzną. Uwielbiał wystawne imprezy. ale też pragnął bliskości i uczucia.

Hutton pisze szczerze. ale z klasą. Jego historia jest jak przepustka do nieznanego świata muzycznej legendy. daleka od sensacji rodem z brukowej prasy. Jest opowieścią pełną osobistych wspomnień oraz intymnych szczegółów. Hołdem dla Freddiego – człowieka. którego świat nigdy naprawdę nie poznał.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 33


:

Format

31: https://woblink.com/ebook/dzieje-grzechu-dyskurs-pornograficzny-w-polskiej-prozie-xx-wieku-na-wybranych-przykladach-stusinska-ewa-139969u

Cena:


154374

33: https://woblink.com/ebook/first-last-kiss-iosivoni-bianca-154374u

1

:

Cena:


Niebo na uwięzi

Autor: Leunens Christina

Porywająca powieść psychologiczna. która nie stroniąc od czarnego humoru. odsłania najmroczniejsze zakątki ludzkiej duszy.

Johannes. gorliwy członek Hitlerjugend. dorastający w latach czterdziestych w Austrii po aneksji przez Trzecią Rzeszę. po ciężkim urazie podczas nalotu odkrywa. że jego rodzice ukrywają żydowską dziewczynę imieniem Elsa w sekretnym pomieszczeniu w ich dużym. wiedeńskim domu.

Początkowa zgroza. jaka go ogarnia. przeistacza się w zainteresowanie. a następnie w miłość i obsesję. Po zniknięciu rodziców Johannes odkrywa. że jest jedyną osobą świadomą obecności Elsy w domu. jak również jedynym człowiekiem odpowiedzialnym za jej przetrwanie. Manipulując i poddając się manipulacji. Johannes obawia się końca wojny: wraz z nią nadejdzie perspektywa utraty Elsy i koniec ich związku obejmującego pasję i obsesję. podległość i apatię. miłość i nienawiść.

Tatuażysta z Auschwitz. Złodziejka książek. Chłopiec w pasiastej piżamie – wszystkie są genialnymi książkami dającymi wgląd w żydowskie doświadczenia podczas II wojny światowej. Niebo na uwięzi nie stanowi wyjątku – i być może to najbłyskotliwsza z tych wszystkich powieści. Niepokojąca. poruszająca. niezwykle interesująca. nieustannie fascynująca – to historia. której czytania nie będziesz w stanie przerwać”.

„My Weekly”

„Najlepszą cechą tej interesującej powieści jest jej zdolność pokazywania części naszej historii. którą inni lekceważą: dlaczego cierpienie może uczynić niektórych bardziej wrażliwymi. a w innych wzmaga okrucieństwo. i jak wojna. sama w sobie stanowiąca pogwałcenie ludzkiej godności. zaciera granicę między zwycięzcami i pokonanymi”.

„Elle”

„To potężne. zapadające w pamięć dzieło. Christine Leunens prowadzi nas płynnie przez fabułę z chwilowymi przebłyskami czarnego humoru i nieustannie bardzo subiektywnym głosem Johannesa. To niezwykłe. że współczesnej autorce udało się tak skutecznie zanurzyć czytelników w sposobie myślenia młodego nazisty. przy jednoczesnym zmuszeniu ich do zastanowienia się nad motywami jego czynów”.

„Yorkshire Magazine”

NA PODSTAWIE KSIĄŻKI TAIKA WAITITI NAKRĘCIŁ KINOWY PRZEBÓJ JOJO RABBIT

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32dymy nad birkenau pdf, marcin ligas agh, tess gerritsen sobowtór pdf, rasutin, ania z zielonego wzgorza audiobook, zespół maltretowanej żony, arabskie księżniczki, konrad i, jak zrobić statek, książki online do pobrania za darmo, kwantyfikacja ryzyka, książki podróżnicze, grzeczność w komunikacji językowej pdf, filozofia epoki romantyzmu, agnieszka fraczek, margaret mazzantini, griffin zarządzanie…