Bóg liczy łzy kobiet

Bóg liczy łzy kobiet

Autor: Małgorzata Okrafka-Nędza

Pierwsza autobiograficzna opowieść ukazująca skrywany przez pół wieku dramat gwałtów Armii Czerwonej na polskich kobietach.

Młoda. wchodząca w życie dziewczyna. nieśmiało chodząca za rękę ze swym pierwszym chłopakiem. marzy o wspólnej przyszłości w powojennej rzeczywistości. Nieoczekiwanie. chłopak zostaje aresztowany przez wyzwolicieli ze Wschodu pod pozorem współpracy z „leśnymi bandami”. a ona sama wezwana do sowieckiej komendantury.

Tam. przez wiele dni brutalnie gwałcona jest przez dowódcę. a kiedy wreszcie udaje się jej wydostać z rąk zwyrodnialca. orientuje się. że jest w ciąży. Wbrew naciskom najbliższej rodziny i sugestiom lokalnej społeczności. która poznała już problem niechcianych sowieckich dzieci. nie decyduje się na aborcję.

Rozpaczliwie szuka kochającego mężczyzny. który zastąpiłby jej dawnego ukochanego. Próbuje rozpocząć wszystko od nowa. nie sądząc. że nowa rzeczywistość może okazać się jeszcze bardziej okrutnym grymasem losu niż sowieckie gwałty.

Przez pół wieku nikomu nie opowiada o swoich powikłanych losach. dopiero u schyłku życia. będąc chora na raka. postanawia wyznać wszystko ukochanej wnuczce.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


:

:

Cena:


Papież z getta

Autor: Gertrud Von Le Fort

Papież z getta? Tak! Bo sensacyjna opowieść Gertruda Von Le Forta nawiązuje właśnie do autentycznych wydarzeń roku 1130. kiedy to po śmierci Honoriusza II skłóceni elektorzy wybrali dwóch papieży. (…)
Świat chrześcijański rozdarła schizma. Europa podzieliła się na dwa wrogie obozy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 9.99


Nadzieja na dziecko

Autor: Tomasz P. Terlikowski

Bezskutecznie staracie się o dziecko?
Lekarz powiedział wam. że nie ma innej rady. jak tylko metoda in vitro?
A jeśli nie chcecie jej stosować?
Czy to znaczy. że nie macie już żadnych szans?

Nie wszystko stracone
Jest jeszcze naprotechnologia. To gałąź medycyny. która w sposób naturalny umożliwia poczęcie dziecka. Nadzwyczaj skuteczna. przyjazna kobiecie. współpracująca z jej naturalnym cyklem rozrodczym. a przy tym minimalizująca skutki uboczne. Jej twórcą jest amerykański lekarz. prof. Thomas Hilgers. Wieloletnia praktyka lekarska profesora Hilgersa i wielu innych lekarzy ginekologów dowiodła. że większość rzekomo bezpłodnych par jest źle diagnozowana. Naprotechnologia jest metodą szukania prawdziwych przyczyn niepłodności. daje parze szansę na rzeczywiste leczenie. a następnie na poczęcie dziecka w sposób naturalny.

Kiedy naprotechnologia daje świetne wyniki a w jakich przypadkach zawodzi?
Na czym właściwie polega?
Co to jest cykl naprotechnologiczny?
Dlaczego warto stosować naprotechnologię. nawet jeśli kobieta nie ma problemów z płodnością?

O niemal wszystkim dowiecie się z tej książki. Resztę powiedzą wam specjaliści – instruktorzy i lekarze praktykujący naprotechnologię – których dane kontaktowe znajdziecie na końcu publikacji.

Powodzenia!

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Yes. We Can!

Autor: Zbigniew Kaliszuk

Yes. We Can! Powołani by świadczyć

Muzycy. aktorzy. olimpijczycy. dziennikarze. szefowie znanych instytucji i zwykli licealiści. Bohaterowie pierwszych stron gazet i tytani cichej pracy. Oprócz młodego wieku. łączy ich odwaga głoszenia wiary.

„Idźcie na cały świat i głoście Ewangelię wszelkiemu stworzeniu. Dawanie świadectwa wiary może być fascynującą przygodą.”

Uwaga! Po lekturze tej książki możesz zapragnąć nawrócić całe swoje otoczenie.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99samo sedno zespół, adam łomnicki, zespol sjogrena, statystyka opisowa przykłady, dmowski a piłsudski, no dno po prostu jest polska, kultura pamięci, gospodarka wojenna, tomas halik książki, gorąca noc, cyberprzestępczość pdf, on pytania intymne, fiszki wzór do druku pdf, osiedle rzniw, mroczne wybrzeża…