Walka piechoty. Studium ilustrowane konkretnymi wypadkami z wojny 1914–1918 roku

Walka piechoty. Studium ilustrowane konkretnymi wypadkami z wojny 1914–1918 roku

Autor: Emile Alléhaut

„Walka Piechoty. Studium ilustrowane konkretnymi wypadkami z wojny 1914-1918 roku” pułkownika armii francuskiej Emila Alléhauta to lektura niezwykła. Pięknie napisana (i przetłumaczona). pełna pasji i jednocześnie niezwykle ciekawa.

„Walka piechoty…” to historia ewolucji francuskiej doktryny wojennej na poziomie taktycznym (batalionu i pułku). pisana świeżo po Wielkiej Wojnie na podstawie regulaminów zredagowanych już po jej zakończeniu. Poszczególne przypadki (obrona. atak) obrazowane są przykładami z pól bitewnych Francji oraz licznymi mapami i szkicami. Co ciekawe. książka płk. Alléhauta jest też (choć nie wprost) studium narodzin francuskiej „bitwy metodycznej”.

Wydawnictwo: Tetragon

Cena: 29.9


:

:

Cena:


Misfit

Autor: Kamila Głowacka

Marzący o karierze wokalisty zespołu rockowego Skid wplątuje się w historię zagadkowej śmierci kolegi. Czy to on nacisnął na spust pistoletu. czy był tylko mimowolnym świadkiem tego. jak Jake w oparach alkoholu i narkotyków sam odebrał sobie życie? W rozwikłaniu zagadki pomaga mu Leslie. który stając się powiernikiem bolesnej tajemnicy przyjaciela. organizuje wspólną ucieczkę z miasta. Czy da się uciec od przeszłości? Czy mroczny sekret ujrzy światło dzienne? Czy Skid. nad którym ciąży groźba oskarżenia o zabójstwo. zdoła oczyścić się z zarzutów?

Znowu pomyślał o ryzyku. jakie niesie za sobą uciekanie przed przeszłością. Zmieniasz codzienne zwyczaje. zmieniasz miejsca. do których powracasz. gdy zostajesz sam. zmieniasz relacje z ludźmi. zdarza się. że zmieniasz nawet w

25: https://woblink.com/ebook/rozmiar-szczescia-nie-daje-marta-kieniuk-medrala-148119u

Cena:


Pierwsza zagadka. Nasze życie przed przyjściem na świat

Autor: Katharina Vestre

Niesamowita podróż od komórki do człowieka

Na początku jesteś tylko maleńką komórką. Następnie dzieli się ona na pół. Z dwóch komórek robią się cztery. Osiem. Szesnaście. Wkrótce pojawiają się pierwsze zarysy człowieka. Rdzeń kręgowy. Pulsujące delikatnie serce. Kolejne są płuca. oczy. usta. Mózg. Przez kilka magicznych miesięcy ze zbitki komórek powstaje oddychający. odżywiający się. myślący organizm.

Ale jak to właściwie możliwe?

Od czasu odkrycia cząsteczki DNA biologia rozwinęła się w błyskawicznym tempie. Obecnie umiemy znaleźć odpowiedzi na pytania. które niegdyś były wielką zagadką. Skąd komórka wie. że ma stać się częścią serca. a nie dłoni lub ucha? Jak to możliwe. że jednojajowe bliźnięta mają ten sam zestaw genów. ale różne odciski palców? I co tak właściwie łączy nas z muszką owocową?

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 27


Wydawnictwo

Wydawnictwo Poznańskie: Format

148329

https://woblink.com/product-publication/download/148329/epub: 1

Cena:


Tajemnice stanu wojennego

Autor: Grzegorz Majchrzak

Wielkie ucieczki przywódców Solidarności. podziemna telewizja i nielegalne radio antykomunistyczne. puste półki. milczące telefony i konferencje prasowe Urbana. dramatyczne losy internowanych i napisy na murach ‚Wrona orła nie pokona’ i ‚Junta juje’. Ile pamiętamy ze stanu wojennego?

Posiedzenie Rady Państwa. podczas którego zatwierdzono przepisy prawne wprowadzające stan wojenny. rozpoczęło się 13 grudnia 1981 roku około 1.00 w nocy….w godzinę po formalnym wprowadzeniu przez RP stanu wojennego! Dekret o stanie wojennym przestudiowali prawnicy związani z Episkopatem. Kazimierz Barcikowski po wysłuchaniu zastrzeżeń strony kościelnej podniósł słuchawkę. zadzwonił do redakcji ‚Dziennika Ustaw’ i zarządził: ‚Proszę artykuł ten i ten skreślić. resztę przenumerować od nowa’.

Internowano – bez żadnej decyzji sądowej – prawie 10 tysięcy ludzi. 400 osób nawet kilkakrotnie. Do legendy przeszły brawurowe ucieczki bohaterów Solidarności. Zbigniew Bujak mroźną zimą zostawił na rękach bezradnych esbeków jedynie kożuch. Zbigniew Romaszewski wiał jedynie w skarpetkach. Eugeniusza Szumiejkę wywożono w wózku dla umarlaków. a Jan Narożniak uciekał po piorunochronie z dachu wieżowca.

Niezwykła była emisja radiowa nadana przez ekipę Jerzego Jastrzębowskiego 1 kwietnia 1983 r. przy ulicy Rakowieckiej. wpobliżu siedziby…MSW. która zawiera informację o rzekomym pogrzebie Wojciecha Jaruzelskiego. Odtworzono w niej okoliczności salwy honorowe. Zakończono ją słowami: „Tak skona wrona’.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99mróz chyłka tom 3, kiedy twoja złość krzywdzi dziecko opinie, onz pdf, w dolinie muminków pdf, jacek osiewalski, anatomia dla artystów sarah simblet, modelowanie procesów produkcyjnych, biologia atrakcyjności człowieka, spowiedz hitlera pdf, claudi zobaczyc chce ulub, piesek marta, 50 wielkich mitów psychologii popularnej pdf, małgorzata grzywacz, zbrodnia i, rozdziobia nas kruki i wrony, rozbiórki budynków, wydawnictwo kopalnia, nieodnaleziona remigiusz mróz, java zadania praktyczne, harlan coben audiobook, zbigniew kamiński, kora biografia, dominik ziarkowski, wojciech kiełbasiński…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin