Basia i wolność – 225 rocznica Konstytucji

Basia i wolność – 225 rocznica Konstytucji

Autor: Zofia Stanecka

Basia dowiaduje się co oznacza słowo ‚wolność’. I czuje się nią… trochę rozczarowana. Co to za wolność? Skoro nie można z radości piszczeć w autobusie. taplać się w błocie i ślizgać po podłodze.

I choć mała. żywiołowa Basia początkowo tego nie chce. idzie z rodzicami na wystawę do muzeum. Po drodze wydarza się sporo rzeczy i dziewczynka zastanawia się. jak to jest z tą wolnością. jeśli nie można robić tego. na co ma się ochotę? ‚Wszędzie tylko nakazy i zakazy’.

A dorośli? Czy oni kogokolwiek muszą pytać o zgodę? A dzieci? Czy one mogą powiedzieć ‚nie’?

Wizyta z rodzicami i braćmi w muzeum staje się dla Basi pretekstem do zrozumienia. na czym polega prawo człowieka do wolności. I co różni zasady od nakazów i zakazów.

Wydawni: https://woblink.com/ebook/diablica-leo-belmont-199301u

Cena:


ISBN

9788726128062: Wydawnictwo

Format

4.99: https://woblink.com/ebook/real-krolewska-druzyna-kalita-marcin-199631u

Cena:


ISBN

9788726534689: Wydawnictwo

Format

3.99: https://woblink.com/ebook/na-dnie-upadku-daniel-bachrach-199342u

Cena:


Małżeństwo pod przymusem

Autor: Daniel Bachrach

Opowiadanie kryminalne „warszawskiego Sherlocka Holmesa’ z pierwszej połowy XX wieku. podane z pierwszej ręki. Daniel Bachrach. aspirant Urzędu Śledczego w Warszawie. wspomina sprawę kryminalną. którą prowadził. Do komisarza policji śledczej zgłasza się znajomy przemysłowiec. Prosi o dyskrecję. gdyż sprawa jest delikatna. Na spotkaniu okazuje się. że padł on ofiarą szantażu. Jakiś czas temu skorzystał z domu schadzek. a teraz dziewczyna. z którą zdradził żonę. utrzymuje. że jest z nim w ciąży. Wraz z rodziną żąda olbrzymiej sumy pieniędzy. Przemysłowiec podejrzewa. że jest to z góry ukartowany spisek. By niewierność żonie nie ujrzała światła dziennego. stara się odkryć prawdę. angażując w śledztwo komisarza Bachracha.

Język. postacie i poglądy zawarte w tej publika

2.99: https://woblink.com/ebook/ludzie-i-ludziska-na-marginesie-sprawy-panny-e-r-daniel-bachrach-199339u

Cena:


Historia pewnego statku – O rejsie ‚Titanica’

Autor: Zofia Stanecka

W 1911 roku powstał w Irlandii największy na świecie statek. Kiedy wypływa z portu. przychodzi go obejrzeć mnóstwo reporterów i ludzi. To dla wszystkich ogromna atrakcja! Na pokład wsiadają Ewa i jej rodzice. Płyną do Anglii. ponieważ tam jej tata ma dostać pracę.

Dziewczynkę interesuje wszystko. co dzieje się na pokładzie. Postanawia go zwiedzić. Zagląda tu i tam. i widzi wiele niesamowitych rzeczy. Jednak kolejnej bardzo zimnej i deszczowej nocy statek wpada na podwodne skały lodowcowe. I wtedy wydarza się wielka katastrofa…

Zofia Stanecka opowiada dzieciom historię jednej z największych morskich katastrof i zatonięcia najbardziej znanego statku na świecie.

Przekonaj się o tym razem ze swoim dzieckiem. w przyjemny sposób wspierając jego naukę czytania. Seria ‚Cz

9.99: https://woblink.com/ebook/rzeka-milosci-ponadczasowe-historie-milosne-barbary-cartland-cartland-barbara-199304u

Cena:prosta metoda jak skutecznie rzucić palenie audiobook, michel moran wiek, ajahn brahm pdf, funkcjonowanie policji, kurdupel, kopciuszek hanna januszewska, czarne morze ksiazka, przewieszenie mróz pdf, mała baletnica wiktor mrok, historia polski pdf, zosia z wołynia, adam żurawin, dran z manhattanu pdf, paulina świst komisarz pdf, agnieszka krawczyk ulica wierzbowa, milton friedman książki, przygody młodego człowieka, ice wind dale 2, neuromancer pdf, władysław studnicki wobec nadchodzącej drugiej wojny światowej pdf, jądro ciemności ile stron, dom z dwiema wieżami…