(Kontr-)rewolucja oświatowa

(Kontr-)rewolucja oświatowa

Autor: Bogusław Śliwerski

Planowanie oświatowe w aspekcie prognoz rozwoju kraju ma u nas charakter stricte ideologiczny. a więc adaptacyjny. czyli taki sam. z jakim mieliśmy do czynienia w okresie PRL. Dominuje tu normatywna funkcja założeń i zasad polityki oświatowej. koncentrująca uwagę władz na określaniu celów i treści kształcenia i wychowania z uwzględnieniem stosunku szkolnictwa do spraw nauczania religii. […] Po trzydziestu latach transformacji mamy w polskiej polityce oświatowej naprzemienność normatywnych imperatywów władzy politycznej w procesie wychowawczym szkół bez jakiegokolwiek odwołania do Konstytucji III RP […]. Nie ma zatem w polityce oświatowej ani planowania oświatowego. które musiałoby odbywać się na podstawie naukowych badań i analiz kluczowych dla edukacji czynników. ani prog

18.9: https://woblink.com/ebook/nieustepliwa-shirer-priscilla-206773u

Cena:


ISBN

9788366553606: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/pojde-za-toba-wszedzie-agata-przybylek-188273u

Cena:


Książki w życiu najmłodszych

Autor:

Książka na temat istotnego udziału książki i czytania w życiu dziecka. Powszechnie zaakceptowano potrzebę włączania do tego procesu dzieci od pierwszych miesięcy życia. słusznie podkreślając związek pomiędzy głośnym czytaniem a kształtowaniem wrażliwości i wyobraźni. wpływ czytania i literatury na rozwój dziecka. poczynając od jego najmłodszych lat. Nawyki czytelnicze dzieci można też traktować jako mechanizm samoobrony przeciw władzy osób dorosłych. Znajdziemy też odpowiedź na pytanie: w jaki sposób za pomocą książki i nowoczesnych metod pracy (upcycling. kamishibai. inżynieria papieru) – kształcić miłośnika czytania i sztuki. Przedstawiono w niej proces czytania z perspektywy psychologii uczenia się. neurodydaktyki oraz treningu tej umiejętności. ponadto pod rozwagę zos

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 42.9


Jezus i żydowskie korzenie Maryi

Autor: Brant Pitre

Nie przypuszczałem. że można napisać książkę o Maryi. która zaciekawi i połączy katolików i protestantów – uczonych. duchownych i świeckich. To. co Pitre ma do powiedzenia o Biblii i typologii maryjnej. jest jasne i przekonujące. Zachwycająca lektura. najlepsze studium biblijne o Maryi. jakie czytałem. Prawdziwe arcydzieło. Scott Hahn. autor Uczty Baranka i Czwartego kielicha Czy nauczanie Kościoła katolickiego na temat Maryi jest zgodne z tym. co mówi Biblia. czy może to tylko część tradycji? Czy Maryja powinna być nazywana Matką Bożą. czy wyłącznie Matką Jezusa? Czy naprawdę przez całe życie pozostała dziewicą. czy też „bracia Jezusa” wymienieni w Ewangelii to także Jej dzieci? Czy modląc się do Maryi. katolicy wielbią Ją na równi z Bogiem? Na te pytania – i na wiele innych – odpowiada autor bestsellera Jezus i żydowskie korzenie Eucharystii. Wychodząc od Starego Testamentu i starożytnego judaizmu. pokazuje biblijne podstawy wiary w to. że Maryja jest nową Ewą. Matką Bożą. Królową Nieba i Ziemi oraz nową Arką Przymierza. Brant Pitre – profesor Pisma Świętego w Notre Dame Seminary w Nowym Orleanie. autor książek poświęconych Biblii i wierze. ceniony mówca. Poprzez swoje wykłady popularyzuje wiedzę na temat biblijnych korzeni chrześcijaństwa.

Wydawnictwo: Wydawnictwo WAM

Cena: 42.9


Cała prawda o miłości

Autor: Clare Pooley

Historia pewnego zeszytu. który połączy sześciu nieznajomych ludzi i odmieni ich życie.

„Wszyscy opowiadają kłamstwa na temat swojego życia. Co by się stało. gdybyś zamiast tego wyznał prawdę?”

To pytanie Julian Jessop. samotny. ekscentryczny artysta. pisze na pierwszej stronie zielonego zeszytu. który zostawia w pobliskiej kawiarni. Jej właścicielka. Monica. dodaje do książki swoją własną historię i podrzucają do winiarni po drugiej stronie ulicy. Tak zeszyt trafia do kolejnych osób. które dzięki niemu nie tylko lepiej poznają siebie samych. lecz również spotkają się ze sobą w kawiarni Moniki. a nawet znajdą niespodziewaną miłość.

Historie zabawnych a jednocześnie bardzo realistycznych bohaterów Całej prawdy o miłości pokazują. że bycie szczerym wobec siebie potrafi zdziałać cuda i zmienić życie wielu ludzi na lepsze.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


Czas na medytację

Autor: Christophe André

Popraw jakość życia w prosty i łatwy sposób

Medytacja to droga do cichej rewolucji w twoim życiu: uczy. jak zwolnić. cieszyć się życiem. stawiać czoła codziennym trudnościom. Dzięki niej możesz odnaleźć wewnętrzny spokój i emocjonalną równowagę. o które coraz trudniej w dzisiejszym świecie.

Christophe André. znany francuski psychiatra i psychoterapeuta. na przykładzie własnych doświadczeń oraz potwierdzonych badań naukowych pokazuje. jak użytecznym i niosącym korzyści dla zdrowia psychicznego i fizycznego narzędziem może być medytacja. W prostych. jasnych słowach objaśnia jej tajniki. Tłumaczy również. czym jest praktyka. co ma do powiedzenia na jej temat nauka. z jakich tradycji się wywodzi. jakie są jej korzyści i ograniczenia. Pokazuje. jak zacząć i jak doskonalić jej technikę.

Ta książka przekaże Ci wszystko. co powinieneś wiedzieć o medytacji – znajdziesz tu zarówno wyjaśnienia teoretyczne. jak i praktyczne ćwiczenia. które już dziś możesz zacząć wprowadzać w życie. aby uczynić je lepszym.

Christophe André – francuski psychiatra i psychoterapeuta. W latach 1992–2018. w ramach uniwersyteckiej służby zdrowia psychicznego i terapeutów. pracował w szpitalu Sainte-Anne w Paryżu. Specjalizuje się w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych. Jest jednym z liderów terapii behawioralnych i poznawczych we Francji. Jako jeden z pierwszych wprowadził zastosowanie medytacji w psychoterapii. Jest autorem poradników i książek popularnonaukowych. m.in. „Życie wewnętrzne” czy „Trzy minuty medytacji”.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Księga run

Autor: Berenika Tern

Runy to system magicznych znaków. które od tysięcy lat chronią ludzi przed złem. służą do dywinacji. leczą i przyciągają szczęście. Są energetycznymi drogowskazami. którymi trzeba umieć się posługiwać. bo niosą ze sobą potężne transformujące moce.

Aby je dobrze poznać. zrozumieć i wykorzystać w pełni ich moc i mądrość. sięgnij po „Księgę run”. Autorka odkrywa w niej tajemnice symboli runicznych oraz uczy skutecznego stosowania ich w praktyce. aby zapewnić sobie ochronę i pomyślność.

Dzięki niniejszej książce:

– poznasz runy Starszego Futharku i zrozumiesz. jak korzystać z tego. co chcą ci przekazać.

– odkryjesz. jak odczytywać znaki runiczne. by wprowadzić pozytywne zmiany do życia.

– dowiesz się. jak tworzyć skuteczne amulety runiczne.

Odkryj niezwykle ciekawy

11.99: https://woblink.com/ebook/dzieje-tristana-i-izoldy-joseph-bedier-206449u

Cena:bez lęku pdf, tim ferriss 4 godzinny tydzień pracy, jak mówić żeby dzieci nas słuchały pdf za darmo, strzały w kopenhadze, ucho igielne chomikuj, dylemat ba paris, słoneczna loteria, fanatyk 2017 chomikuj, psychologia społeczna bogdan wojciszke pdf, prosty układ pdf, kobiece gierki, troszyński ćwiczenia położnicze pdf, diana palmer nowości, kocham cię na zawsze, krótka historia o miłości, stalin i naukowcy, yo nesbo, głuszak, jacek dukaj katedra pdf…

2021 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin