Mikołajek ma kłopoty

Mikołajek ma kłopoty

Autor: René Goscinny

Mikołajek. Joachim. Euzebiusz. Maksencjusz. Alcest. Ananiasz… To imiona najpopularniejszych łobuziaków w historii literatury dziecięcej. Ich przygody bawią polskich czytelników już od pół wieku!

Przez lata książki ukazywały się w niezmienionej szacie graficznej – ten charakterystyczny kwadratowy format rozpoznawał każdy fan serii.

Na pięćdziesiątą rocznicę pierwszego polskiego wydania serii wreszcie pojawia się wersja elektroniczna.

Nowoczesna forma e-booka zawiera jednak te same przezabawne ilustracje i historie. które ciągle zdobywają nowych czytelników w różnym wieku. zachwycając kolejne pokolenia.

Wydawnictwo: NASZA KSIĘGARNIA

Cena: 24.9


Szalej

Autor: Monika Drzazgowska

Poniekąd będzie żyć. Poniekąd nigdy nie weźmie życia we własne ręce.

Debiut. w którym możesz odkryć własną historię.

Czterdzieści lat opisane z perspektywy dwunastu przełomowych dni.

Zofia przychodzi na świat w surowej rzeczywistości pod koniec lat 70. w jednej z kaszubskich wsi. Wychowywana w obliczu licznych zakazów i wyrzeczeń. będzie żyć tak. jak oczekują od niej inni. Chłodne relacje. nieufność wobec otoczenia i nakładane przez samą siebie ograniczenia sprawią. że rzadko kiedy czuje się w pełni szczęśliwa.

Szalej jest nie tylko opowieścią o jednej bohaterce – to biografia wszystkich kobiet boleśnie doświadczonych przez los. mierzących się z surową krytyką otoczenia i zmagających się z poczuciem niedowartościowania. A jeśli postępowanie zgodnie z własnymi przekonaniami i dopuszczenie do głosu głęboko skrywanych pragnień wcale nie jest niemożliwe?

Czy cztery dekady wystarczą. by nabrać odwagi do życia?

Monika Drzazgowska – urodziła się w Człuchowie na Pomorzu. Absolwentka polonistyki i dziennikarstwa. Szalej to jej debiut prozatorski. Fragment powieści ukazał się w 2018 roku w niemieckim piśmie literackim „Sinn und Form” w tłumaczeniu Bernharda Hartmanna.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 34.9


ISBN

9788365743084: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/czy-to-pierdzi-nick-caruso-dani-rabaiotti-ethan-kocak-124325u

Cena: Dani Rabaiotti


Dyktatura danych (Kulisy działania Cambridge Analytica. )

Autor: Kaiser Brittany

Czy Twoje dane stają się bronią przeciwko Tobie?

 

Zwycięstwo Trumpa. ingerencja Rosji. afera Wikileaks i Brexit – za tymi sprawami stała jedna firma. która pociągała za wszystkie sznurki: Cambridge Analytica. Na wielką skalę potajemnie gromadziła dane użytkowników Facebooka oraz ich znajomych. które następnie reklamodawcy wykorzystywali do bardzo precyzyjnego targetowania reklam. I do manipulowania: tym. co kupujesz. co robisz. co myślisz i na kogo głosujesz…

 

W wyniku skandalu wokół Facebooka. dotyczącego wycieku wrażliwych danych. Cambridge Analytica upadła w maju 2018 roku. Jednym z dwóch demaskatorów była Brittany Kaiser. W jaki sposób ta młoda. ambitna kobieta o idealistycznym nastawieniu została uwikłana w światową sieć gromadz

:

Cena:bogdan dziobkowski, e-booki, ufo ulub, książka pablo escobar, marsjański poślizg w czasie, historia medycyny brzeziński pdf, zarządzanie wiedzą w przedsiębiorstwie, lew tołstoj książki, 5 języków miłości pdf, testowanie oprogramowania. podręcznik dla początkujących pdf, chlorowanie metanu, artur kijas, książki do polecenia, wiedźmin 3 jak grać, sensus fidei…