Drogi Święty Mikołaju

Drogi Święty Mikołaju

Autor: Natasza Socha

To historia o tym. co najważniejsze. O tym. co jest w każdym z nas. czasem ukryte. czasem zapomniane. O miłości. przebaczaniu. zrozumieniu i tolerancji. O tym. że święta mogą się udać. pod warunkiem. że pozwolimy sobie na szczerość. Co wywołuje prawdziwego. dickensowskiego ducha świąt? Kolejna pościel z Mikołajem? Kolorowe bombki na choince? Pierniczki w puszce? To nieprawda. że święta Bożego Narodzenia dla każdego pachną miłością. szczęściem. pierniczkiem i spełnieniem marzeń. To najbardziej ponury okres w życiu niektórych ludzi. Samotnej matki z kredytem na głowie oraz zbuntowanym dwunastolatkiem albo kobiety. która próbuje za wszelką cenę zdobyć żonatego mężczyznę. I wreszcie pary. nie potrafiącej odnaleźć miłości w świecie. w którym na pierwszym miejscu stawia się konsumpcjon

27.9: https://woblink.com/ebook/diagnoza-osaczenie-anna-demobowska-178130u

Cena:


Clubfoot the Avenger

Autor: Valentine Williams

Clubfoot the Avenger is a delightful treasure hunt on the Pacific island from the fearless Major Oakuvuda. The circumstances of how Okuvud gains knowledge of the treasures and the subsequent pursuit of the sworn enemy of Okuvud. clubfoot. made for a swift. intense and fascinating reading highlighted by romantic interest and a satisfactory ending.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


ISBN

9788381173032: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/osobowosc-pelna-magii-dagmara-skalska-180206u

Cena:


Mołdawia

Autor: Kamil Całus

Dla wielu mieszkańców Mołdawii i niemałej grupy rządzących nią polityków uzyskana w 1991 roku niepodległość miała być tylko przystankiem na drodze do zjednoczenia z rumuńską macierzą. Jednak nie wszyscy obywatele młodej republiki podzielali tę wizję. W Bukareszcie też nie pałano do niej entuzjazmem. W rezultacie sen o zjednoczeniu zakończył się tak szybko. jak się zaczął. a niewielki kraj dosłownie rozpadł się na trzy części. Nagle stało się jasne. że Mołdawię – która nigdy wcześniej nie miała okazji cieszyć się państwowością – trzeba będzie wymyślić. wymarzyć na nowo. Sprawić. by w oczach swoich obywateli i świata stała się państwem koniecznym. napełnionym treścią. leżącym w konkretnym miejscu na mapie. Zdanie to okazało się jednak bardzo trudne. Jak bowiem tworzyć państwo. gdy jedna czwarta obywateli opowiada się za jego likwidacją. a co trzeci posiada więcej niż jeden paszport? Jak znaleźć ideę jednoczącą naród. gdy jego przedstawiciele nie potrafią dojść do porozumienia nawet w sprawie nazwy używanego na co dzień języka? Jak przekonać ludzi. że warto poświęcić coś dla kraju. który jest młodszy od połowy jego mieszkańców i który nie potrafi zagwarantować swoim obywatelom zaspokojenia podstawowych potrzeb?

Książka Kamila Całusa opowiada o kraju zrodzonym z niespełnionych marzeń i o ludziach. którzy próbują znaleźć odpowiedź na pytanie. co to znaczy „być Mołdawianinem”.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 31.9


ISBN

9788366335806: Wydawnictwo

Format

31: https://woblink.com/ebook/zabobon-ahsan-ridha-hassan-180085u

Cena:


Amber

Format: EPUB.MOBI

39.8

1:

Cena:


Żywioł

Autor: Aleksandra Bartosik

Wszystkie wiersze w tomiku składają się na jedną historię. Jego podział nawiązuje do cykliczności – w tym wypadku do tego. że po nocy zawsze przychodzi dzień.

Tomik rozpoczyna się świtem i nim się również kończy. Oczywiście wszystkie te pory dnia są metaforą. nawiązują do rozbudzenia w człowieku (w tym wypadku w kobiecie) jej świadomości. seksualności. uczuć.

Historia miłosna się rozwija. pojawiają się uczucia gwałtowne. miłość. namiętność. a po nich niespodziewanie zjawia się ból. rozgoryczenie i zagubienie. Po długiej nocy znów wstaje świt.

Wydawnictwo: Psychoskok

Cena: 15alice hoffman, cud uważności pdf, pielęgniarstwo internistyczne, alfabet krzyżówka, drive książka, viktor e frankl, muminki audiobook, jolanta kaleta, czlowiek nietoperz, książki na czytnik za darmo, mistrz katarzyna michalak pdf, chemia żywności pdf, zdrowe odżywianie pdf, fraszki erotyczne, negocjacje w sytuacjach kryzysowych…