Kształt ruin

Kształt ruin

Autor: Juan Gabriel Vasquez

„Teorie spiskowe są jak bluszcz. Vásquez. czepiają się czegokolwiek. by móc się rozrastać. i rozrastają się dopóki. dopóty nie usunie się tego. co je podtrzymuje”.

W środę 9 kwietnia 2014 roku podczas włamania do muzeum Jorge Eliecera Gaitana – kolumbijskiego męża stanu zamordowanego ponad pół wieku temu – zostaje ujęty mężczyzna. Tylko Juan Gabriel Vásquez wie. kim tak naprawdę jest zatrzymany Carlos Carballo: ogarniętym obsesją człowiekiem. który nie cofnie się przed niczym. I jednym z nielicznych. którzy znają prawdę na temat nie tylko śmierci Gaitana. lecz także morderstwa sprzed stu lat. które rozpędziło błędne koło kolumbijskiej przemocy.

Vásquez na przekór władzy. pamięci i faktom. odkrywa przed czytelnikami opowieść skrywaną w mrokach historii. Polityczne zbrodnie przeplatają się z okrutnym terrorem narcos. a rzeczywiste i urojone relacje łączą się ze sobą w skomplikowanym. wielowątkowym śledztwie. Kształt ruin to porywający thriller o poszukiwaniu prawdy. która zdaniem wielu powinna pozostać ukryta.

Juan Gabriel Vásquez – kolumbijski pisarz. dziennikarz i tłumacz urodzony w 1972 roku w Bogocie. Jego książki przetłumaczono na dwadzieścia sześć języków i wydano w czterdziestu krajach. Jest laureatem licznych wyróżnień literackich. m.in. English Pen Award 2012 za Hałas spadających rzeczy. nagrody Hiszpańskiej Akademii Królewskiej za Reputacje czy Nagrody Rogera Caillois. otrzymanej wcześniej przez m.in. Mario Vargasa Llosę. za całokształt twórczości. W 2019 roku Kształt ruin znalazł się w ścisłym finale Międzynarodowej Nagrody Bookera.

Wydawnictwo: Echa

Cena: 39.99


Klub samobójców. Angielski z Robertem Louisem Stevensonem

Autor: Robert Louis Stevenson

Zbiór trzech opowiadań. które tworzą jedną narrację. Cała trylogia jest związana z ekscentryczną postacią księcia Florizel. Spiski. pojedynki. porwania. morderstwa. sensacje. fatalne spotkania i inne przygody przedstawione w książce są zabarwione wesołą i mądrą ironią autora. Story of the young man with the cream tarts (opowieść o młodym człowieku z kremowymi ciastkami). Story of the physician and the Saratoga trunk (opowieść o doktorze i podróżnym kufrze). The adventure of the hansom cabs (przygoda dorożki).

Opis serii: Książki z serii Metoda Edukacyjnego Czytania Ilyi Franka służą do nauki języka angielskiego przy okazji czytania ciekawych książek w języku oryginalnym z wplecionym dosłownym polskim tłumaczenie

19.9: https://woblink.com/ebook/polityka-zagraniczna-sredniej-potegi-jakub-wodka-202187u

Cena:


Człowiek w futerale

Autor: Anton Czechow

“Człowiek w futerale” to opowiadanie Antoniego Czechowa. jednego z najsłynniejszych rosyjskich pisarzy i dramaturgów. Uznawany jest powszechnie za mistrza małych form literackich.

“Człowiek w futerale” to satyra przedstawiająca losy Bielikowa. nauczyciela z małego miasta. który był zawsze starannie pozapinany. aby nie przekroczyć swoim postępowaniem granic wyznaczonych przez zwierzchników.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 6.49


Podróże Gulliwera

Autor: Jonathan Swift

“Podróże Gulliwera” to najsłynniejsza powieść Jonathana Swifta. irlandzkiego pisarza. autora licznych utworów satyrycznych.

Powieść ta zyskała sobie ogromną popularność i uznawana jest za jedną z najważniejszych książek angielskiego oświecenia. Książka przedstawia się jako powieść podróżnicza. której narratorem jest Lemuel Gulliwer. Z uwagi na drastyczne często fragmenty. doczekała się ona szeregu wariantów dostosowanych do różnych czytelników. Oryginalna książka jest ostrą. brutalną satyrą. Jej opublikowanie świadczy o znacznej wolności słowa w Wielkiej Brytanii pierwszej połowy XVIII wieku.

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49


Blok jako dzieło sztuki. Trzy modele architektury socjalnej w XX-wiecznej Francji: Le Corbusier. Emile Aillaud. Ricardo Bofill

Autor: Dorota Jędruch

Książka poświęcona jest historii francuskich blokowisk. Twórczość trzech architektów: Le Corbusiera. Émile’a Aillauda i Ricarda Bofilla wytycza w wieku XX trzy węzłowe momenty w dyskusji o tym. jak ma wyglądać mieszkanie dla mas: począwszy od normatywnych. modernistycznych koncepcji Le Corbusiera (formułowanych już w okresie międzywojennym. a realizowanych po 1945 roku). przez idee Aillauda. który w modernistyczny model włącza dekorację architektoniczną (w latach 60. i70). po postmodernistyczne osiedla projektowane przez Bofilla we Francji (w latach 80). Analizując koncepcje społeczne i estetyczne prezentowanych twórców. autorka stara się podważać wizję masowego mieszkalnictwa jako zagadnienia wyłącz

Wydawnictwo: Wydawnictwo Estymator

Cena: 8.4


Ocalić przyszłość

Autor: Ireneusz Osłowski

Ekspedycja kosmiczna Geminidów dociera na kraniec galaktyki. gdzie zostaje zaatakowana przez złowrogą rasę Anunnaków. Zmuszona do lądowania na nieznanej planecie. dąży do naprawy statku. Potrzebuje do tego superciężkiego pierwiastka. Szybko wprowadza też swoją rewolucję naukową. technologiczną i społeczną wśród zamieszkujących ją plemion. Bunt wśród Anunnakich. pragnących utrzymać niewolnictwo i rządy na planecie. z dnia na dzień przybiera na sile. Tymczasem Kuk. młody dowódca zespołu III. wraz ze swoimi przyjaciółmi szuka sposobu. by nauczyć miejscowych wszystkiego. co wie jego rasa. oraz udowodnić im. że technologia może dać im szansę na lepsze życie. Wkrótce okaże się. że ta wyprawa kosmiczna to tak naprawdę walka o przyszłość – własną i miejscowych Ziemian…

<

Wydawnictwo: Avia Artis

Cena: 4.49alicja sinicka oczy wilka pdf, o dojrzewaniu dla chłopaków, światy równoległe książka, sen srebrny salomei pdf, ebook na prezent, szkolenie psa pdf, kościół ma być przezroczysty, lis japoński, teoria sieci, pociąg do wenecji, lee child sto milionów dolarów, ms manwhore pdf chomikuj, zima muminków test, robale rządzą światem, widnokrąg wiesław myśliwski, bioshock solucja, zatoka świń pdf, sekrety diety, współczesny świat, pokolenie ikea audiobook chomikuj, gratka dla małego niejadka, sheen fulton, mała baletnica, henry miller sexus…