Żywot człowieka poćciwego

Żywot człowieka poćciwego

Autor: Mikołaj Rej

Utwór wchodzi w skład tomu „Źwierciadło” wydanego w 1567/1568 w Krakowie. Stanowi podsumowanie dorobku literackiego Mikołaja Reja. Opisuje wzorcowy obraz ludzkiego życia – niespiesznego. zanurzonego w pracach gospodarskich. sprawach rodzinnych. domowych. pełnego czułości dla świata i najbliższego otoczenia. optymizmu i radości z małych rzeczy. Porusza także tematy obowiązków obywatelskich oraz pogodzenia się z nieuchronnością śmierci.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Pani Dulska przed sądem i inne nowele

Autor: Gabriela Zapolska

Gabrielę Zapolską historia literatury zapamiętała jako przedstawicielkę polskiego naturalizmu i prześmiewczynię moralnej obłudy mieszczaństwa. Zapolska pisała głównie dramaty oraz powieści. a także krótkie formy prozatorskie. Oprócz działalności literackiej zajmowała się też aktorstwem. publicystyką i krytyką artystyczną. Na tom składają się następujące nowele: „Pani Dulska przed sądem”. „Dwie”. „Frania. Szkic”. „Korale Maciejowej. Szkic” i „Ostatni promień. Szkic”.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


https://woblink.com/product-publication/download/194783/pdf

1:

:

Cena:


:

:

Cena:


447 Plan grabieży Polski

Autor: Leszek Sosnowski

447 – Plan grabieży Polski. Od deklaracji terezińskiej do ustawy 447. W świetle najnowszych raportów

Amerykańska Ustawa 447 obrosła emocjami i zasłużoną złą sławą. Czy naprawdę jest groźna dla stanu majątkowego Rzeczpospolitej? Leszek Sosnowski. amerykański prawnik polskiego pochodzenia sumuje fakty dotyczące tzw. restytucji mienia bezspadkowego.

Przypomina Deklarację Terezińską z roku 2009 i stanowisko Israela Singera. Sekretarza Generalnego Światowego Kongresu Żydowskiego. z kwietnia 1996 r.: „3 miliony Żydów zginęło w Polsce i Polacy nie będą spadkobiercami polskich Żydów. Nigdy na to nie zezwolimy. Będziemy ich nękać tak długo. dopóki Polska znów nie pokryje się lodem. Jeżeli Polska nie zaspokoi żydowskich żądań. będzie publicznie poniżana i atakowana na forum międzynarodowym.”* (Jewish group threatens Poland over restitution. Reuters. 19 April 1996.)

Deklaracja Terezińska nie definiując mienia bezspadkowego określa je jako nieruchomości osób prywatnych. które należały „do ofiar Holokaustu i innych ofiar nazistowskich prześladowań” z których większość zmarła nie pozostawiając spadkobierców. Nie chodzi więc o rekompensatę dla spadkobierców ofiar. ale niewyobrażalne kwoty pieniężne. które bez podstawy prawnej mielibyśmy przekazać organizacjom żydowskim. nie mającym bezpośrednio niczego wspólnego z ofiarami.

Dziewięć lat po przyjęciu Deklaracji Terezińskiej. w dniu 12 grudnia 2017. Senat Kongresu USA przyjął ustawę „447”. Jak stwierdził pragnący zachować anonimowość urzędnik Departamentu Stanu USA: „Jeśli nie zamierzają słuchać nas jako Żydów. będą musieli słuchać nas jako Amerykanów.”

Czy polskie władze powstrzymają zapędy międzynarodowych organizacji żydowskich?

Czy polski Sejm zainteresował się obywatelskim projektem ustawy anty-447?

Jak wygląda kwestia roszczeń bezspadkowych w świetle prawa międzynarodowego?

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 29.99


Polowanie na potwory. Poradnik dla babysitterek. Tom 1

Autor: Joe Ballarini

Cukierek albo całkowita zagłada ludzkości!

Trzynastoletnia Kelly Ferguson marzy o tym. aby wakacje spędzić na letnim obozie. Jednak ten sporo kosztuje. Dlatego kiedy w Halloween szefowa jej mamy potrzebuje opiekunki do kilkuletniego Jacoba. dziewczyna zgłasza się na ochotniczkę. Co prawda niechętnie. bo w tym czasie mogłaby być na imprezie z chłopakiem. który bardzo jej się podoba. ale szczęściu trzeba pomagać.

Kelly nie wie nic o opiece nad dziećmi. Jednak co może być w tym trudnego? Wystarczy pilnować. aby Jacob był względnie żywy i położył się spać po bajce. prawda? Najlepiej też ignorować jego opowieści o potworach z szafy. bo to tylko bajki. Przynajmniej tak wydawało się dziewczynie do czasu. kiedy potwory nie tylko okazały się prawdziwe. ale na dodate

Wydawnictwo: Księży Młyn Dom Wydawniczy Michał Koliński

Cena: 29.9


ISBN

9788381197076: Wydawnictwo

Format

34.9: https://woblink.com/ebook/symbolika-grafologiczna-dr-ericka-singera-tomasz-pawel-szewczyk-195253u

Cena:bezpieczeństwo lotnicze, agnieszka choromańska, audiobooki podróżnicze, będzie bolało pdf, peter singer wyzwolenie zwierząt, fantastyczny lem, ludowa historia stanów zjednoczonych, rozdarta, dom duchów allende, film o monte cassino, gramatyka angielska ćwiczenia pdf, wojaka szwejka, ebook pdf, komiksy online do czytania, słownik tematyczny niemiecki pdf, jak mówić do nastolatków żeby nas słuchały pdf, paris na skraju załamania, alex kava granice szaleństwa…