Dziwne światy

Dziwne światy

Autor: Barbara Labuda

Barbara Labuda napisała tom wierszy i opowiastek ‚Dziwne światy’. Tak. tak. to ta sama Barbara Labuda. więziona za działalność opozycyjną. znana z wielkiej odwagi w walce o wolność i prawa kobiet. Przez całe swoje życie – także będąc panią minister czy ambasadorką – walczyła o to. co najważniejsze.

Poetyckie. uważne obserwacje zawarła Labuda w wierszach tworzących świat złożony z epok. przez które przechodzi człowiek. Jest to rodzaj poetyckiego poradnika dla wrażliwych. Kończy się opowiastkami. podarunkami dla bliskich. wnuków i wnuczek.

W wierszach łączy umiejętność widzenia obrazów ze skłonnością do analizy. Przekazuje nam to. co może się przydać w momentach granicznych. Są wskazówki. jak poradzić sobie z nienawiścią. Trzeba ją zaorać. posiać ziarno i spokojnie czekać. aż wzejdzie wybaczenie. Pisze o wolnych ptakach. o życiu bez żadnego credo. Choć to też jest credo. jednak najmniej uwierające.

Każda z części stanowi kolejny etap drogi. Jest czas namiętności. bliskości. odchodzenia. ‚Jedno zdanie’ to wiersz o trudnym wyborze epitafium. Jaki wariant wybierzesz? Jaki możesz wybrać? – zdaje się nas pytać autorka. Po tym następuje pogodzenie. ulga. swobodny oddech: ‚Nigdzie już się nie śpieszę’. Wsłuchajmy się w jej spokój: ‚Gdzie rozpłynął się ten zgiełk. ten niepokój i ten lęk’. Oddaliły się. To dobry czas. zatrzymany w poetyckim kadrze. jakby narratorka. paląc papierosa. wydmuchiwała kółka: ‚Myśli robią kółka między obłokami’. ‚I jest cudownie’.

Krystyna Kofta

Ta książka to świadectwo. że najlepszym przewodnikiem życia jest życzliwy uśmiech. Życzliwy. czyli piękny. a piękny to transformujący. Piękno. dobro i prawda w jednym uśmiechu? Sokrates z Buddą na pewno by się zgodzili.

Maciej Gutkowski. filozof

‚Dziwne światy’ Barbary Labudy bardzo ze mną rezonują. Czytam jej najnowsze wiersze i opowiastki filozoficzne z największą przyjemnością. odczuwając spokój i poczucie wyższego sensu. Z Basią znamy się od wielu lat. ale zbliżyłyśmy się podczas wyprawy na Kretę. gdzie obie odkrywałyśmy nasze duchowe przodkinie. rozmawiając wielokrotnie o sensie naszego życia i naszego miejsca w świecie. Jej przemyślenia znajdziemy właśnie w ‚Dziwnych światach’ – inspirują do głębszej refleksji. Bardzo polecam!

Agnieszka Trzos. reżyserka

Barbara Labuda – romanistka. dr nauk humanistycznych. Polityczka. społeczniczka. publicystka. Działaczka opozycji antykomunistycznej w PRL. członkini podziemnych władz Solidarności. uwięziona w stanie wojennym. Od 1989 roku posłanka na Sejm. minister w Kancelarii Prezydenta RP. ambasadorka Polski w Luksemburgu. Za wkład w walkę o demokrację i wolność odznaczona francuską Legią Honorową i Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski. Obrończyni wolności światopoglądowych i praw kobiet. Badaczka ścieżek filozoficznych i duchowych. Autorka książki ‚Poszukiwania’.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28


Testerka szczęścia

Autor: Anna Szczęsna

Ciepła i pełna optymizmu opowieść o poszukiwaniu przepisu na szczęście

Agnieszka Piotrowska ma pracę. którą kocha: prowadzi blog. na którym testuje i recenzuje przepisy na szczęście. Gdy staje przed wyzwaniem znalezienia partnera na wesele siostry. poznaje Bartka. będącego w finansowych tarapatach. Agnieszka. prowadząca do tej pory bezproblemowe życie. postanawia mu pomóc. a to zapoczątkowuje gorącą. ale też burzliwą relację. Czy wyjazd w przepiękne Bieszczady i wspólnie spędzony czas pozwoli im odnaleźć prawdziwy przepis na szczęście?

__

O autorce

ANNA SZCZĘSNA – bibliotekarka i absolwentka Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu. Obecnie szuka szczęścia na Pomorzu. Autorka książek ‚Myśl do przytulania’ i ‚Trzykrotka’. Całe życie jest zw

29.2: https://woblink.com/ebook/biala-ksiega-uzdrawiania-pdf-kurt-langbein-153857u

Cena:


Zemsta pachnie wilkiem

Autor: J.G. Latte

Marta. szefowa firmy ochroniarskiej. nie boi się nikogo i niczego. Zawsze liczy tylko na siebie. a nowe wyzwania traktuje jako życiową przygodę. Jednak pewnego dnia los stawia na jej drodze wroga. z którym nie będzie w stanie poradzić sobie w pojedynkę. Dzika wataha wilkołaków. potworów. jakie znała do tej pory jedynie z książek i filmów. w jednej chwili zamienia jej życie w koszmar.

Jej wrodzona wola walki nie pozwoli pogodzić się z porażką. a pragnienie zemsty doda jej siły do działania. Tym bardziej że u jej boku nagle pojawi się zabójczo przystojny. tajemniczy mężczyzna. który zabierze ją do nadprzyrodzonego świata pełnego istot obdarzonych zadziwiającymi mocami…

Wtedy zza drzew wyszedł ON. Gdy go ujrzała. zastygła. Nigdy wcześniej nie widziała takiego mężczyzny. Zbl

103.2: https://woblink.com/ebook/praktyczny-leksykon-vat-2019-praca-zbiorowa-153757u

Cena:biochemia wysiłku fizycznego, ryby bałtyckie atlas, ks.edward staniek, prawa wszechświata, kosogłos pdf, ekologia puls życia 3 sprawdzian, doom solucja, witowski biologia 2, adam balcer, z kim ci tak będzie źle jak ze mną, ona już nie wróci, chata wuja toma pdf, historia powszechna średniowiecze, michalak katarzyna, jak poderwac dziewczyne pl, biologiczne mechanizmy zachowania się ludzi i zwierząt pdf, strzelecki skrypt, jerzy bralczyk język na sprzedaż pdf…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin