Czyściciel 2: Skok

Czyściciel 2: Skok

Autor: Inger Gammelgaard Madsen

Roland Benito. oficer śledczy Policyjnego Organu Odwoławczego. i jego współpracownik zostali wysłani do miejscowości Horsens celem przesłuchania dwóch funkcjonariuszy policji w sprawie interwencyjnej. Otóż pewien strażnik więzienny wyskoczył z okna z czwartego piętra dokładnie wtedy. gdy tych dwóch funkcjonariuszy pojawiło się u niego w związku z otrzymanym zgłoszeniem dotyczącym głośnej muzyki dobiegającej z jego mieszkania. Początkowo nic nie wskazuje na to. by w całej tej sytuacji było cokolwiek podejrzanego. Jednak gdy okazuje się. że strażnik ten był ojcem szkolnej koleżanki wnuczki Rolanda. do śledczego docierają pogłoski. że w więzieniu. gdzie pracował samobójca. niedawno zmarł więzień. a po jego śmierci strażnik zgłaszał. że ktoś mu grozi i go prześladuje. Może więc

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 3.99


Pan Dudkowski i jego folwark

Autor: Bolesław Prus

„Pan Dudkowski i jego folwark” to opowiadanie autorstwa Bolesława Prusa. jednego z najwybitniejszych przedstawicieli polskiej literatury pozytywizmu i współtwórcy realizmu.

“Pociąg miał ruszać. Niskie taczki tragarzy biegały z podwójną szybkością. spóźnieni podróżni niespokojnie wypytywali się o miejsca w wagonach. roznosiciele pism kręcili się między przedziałami. dokuczliwi jak komary. Zawiadowca co chwilę podnosił do ust świstawkę. ażeby wydać ostatnie hasło. a zniecierpliwiona lokomotywa parskała kłębami pary. Pan Dudkowski już miał miejsce w drugiej klasie. Walizkę i torbę położył w siatce. laskę i parasol oparł w kącie. a szal rozesłał na siedzeniu. Potem. zdjąwszy kapelusz. umieścił go obok walizki. a na głowę włożył czarną. jedwabną czapeczkę z miękki

12.49: https://woblink.com/ebook/palac-i-rudera-boleslaw-prus-197613u

Cena:


Niksen

Autor: Mecking Olga

Niksen niczego od ciebie nie chce i nic nie wymaga. Niczego nie potrzebujesz i dosłownie możesz nic nie robić. Nie musisz nic kupować. wprowadzać żadnej diety. ustalać planu ćwiczeń.
Po prostu zwolnij. Usiądź. Daj sobie prawo do niedziałania – przez jakiś czas.
Jesteśmy ciągle zajęci. zabiegani. nie mamy czasu. Nie dajemy sobie prawa do odpoczynku. do wytchnienia. Dokładamy sobie obowiązków. pracy. rozrywek. chcemy coraz więcej. żyjemy coraz szybciej. męczymy się coraz bardziej. Jesteśmy wciąż online. nie umiemy się oderwać i wyciszyć. Czujemy się wypaleni. wyczerpani i zniechęceni.
‚Niksen. holenderska sztuka nicnierobienia’. ma na to radę.
Oto prosty przewodnik. jak kilka razy dziennie nic nie robić – i czuć się z tym wyśmienicie. Nie tylko możemy. ale wręcz powinniśmy pozwolić sobie na niksen.
Zacznij niksenować już dziś! Zobaczysz. jak wiele zyskasz!

Hygge to wrażenie przytulności. kiedy siedzisz przy kominku. Lagom to szczęście środka. równowaga pomiędzy odpoczynkiem i zaangażowaniem. gdy robisz nie za dużo i nie za mało.
Niksen pomoże ci zwolnić i nie robić nic (poza nicnierobieniem).
Ta książka nauczy cię. jak nic nie robić i czuć się z tym dobrze. Usiądź wygodnie. wycisz się i dowiedz. jak robić nic – trzymasz w ręku przewodnik po niksen! Odpręż się i skorzystaj z doświadczeń Holendrów. jednego z najszczęśliwszych narodów na świecie.

Olga Mecking jest pisarką. dziennikarką i tłumaczką. Urodzona w Polsce. mieszka obecnie w Holandii. Pisze m.in. do ‚Guardiana’. ‚New York Magazine’. ‚The Washington Post’. Jest gorącą propagatorką holenderskiej sztuki nierobienia absolutnie niczego.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Maciuś Skowronek

Autor: Janina Porazinska

Zastanawiasz się. jak kiedyś wyglądało dzieciństwo na wsi? Poznaj Maciusia Skowronka! Chłopiec przyszedł na świat pewnego zimowego dnia. gdy w powietrzu czuć było pierwsze oznaki wiosny. Już kolejnego dnia po narodzinach odbyły się chrzciny z uroczystym przyjęciem. A potem przyszedł czas na kolejne przygody! Maciuś. jak każde dziecko. stara się zrozumieć świat. choć nie zawsze mu się to udaje. Pierwsza kąpiel. zabawy z psiakiem i liczne tarapaty. w które wpada w pierwszych latach swojego życia. rozbawią czytelników w każdym wieku. To fascynująca podróż w przeszłość. do czasów. kiedy człowiek żył w całkowitej zgodzie z naturą.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 7.99grisza imię, grupa interesu, andreas moritz oczyszczanie wątroby, jak pisać. pamiętnik rzemieślnika, pokłosie przekleństwa, monika tomczyk, być razem, nie idealnie dopasowani pdf, jędrzej malko, słownik terminologii medialnej, katarzyna puzyńska więcej czerwieni, spotykam twoje słowo klasa 7, kamasutra 2.0, roman schulz, kordian audiobook za darmo, spowiedz psa…