Pacyfik i Euroazja. O wojnie.

Pacyfik i Euroazja. O wojnie.

Autor: dr Jacek Bartosiak

Pacyfik i Eurazja. O wojnie to książka. na którą od wielu miesięcy czeka cała Polska. Geopolityczny traktat. który stał się bestsellerem. zanim ukazał się na rynku.

Niewykluczona jest niestety wojna dominacyjna. która z pewnością byłaby najpoważniejszym i największym konfliktem w świecie od czasu II wojny światowej. Jest to ważne dla Polski. członka NATO. bliskiego sojusznika USA. geograficznego sąsiada Rosji. położonego na planowanej trasie chińskiego Nowego Jedwabnego Szlaku. która – chcąc nie chcąc – będzie rachowana w kalkulacji układu/bilansu rywalizujących sił. W tym kontekście chciałem wyciągnąć lekcje z polskiej przeszłości i zrozumieć prawdziwe przyczyny rywalizacji dominacyjnych. by – jeśli to możliwe – uniknąć złych decyzji w obliczu ewentualnego konfliktu.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 69.99


Gietrzwałd

Autor: Grzegorz Kasjaniuk

REPORTERSKIE ŚLEDZTWO

Gietrzwałd ze względu na niezwykłe wyciszenie jest nieporównywalny z Fatimą. Lourdes. la Salette. czy Guadalupe. To jedyne w Polsce i jedno z 12 na świecie. miejsce Objawień Najświętszej Maryi Panny – oficjalnie uznanych przez władzę kościelną.

Objawienia maryjne rozpoczęły się tu 27 czerwca i trwały do 16 września 1877 roku. Był to jedyny taki na świecie wywiad z Maryją. łączący doczesność z wiecznością. Matka Zbawiciela objawiła się wizjonerkom 160 razy. Jako dziennikarz zapragnąłem ruszyć śladem tamtych wydarzeń.

To miejsce uzdrowiło mnie. przywróciło na łono Kościoła. Uderzyło swoją mocą i emanacją duchowości. Miałem poważne kłopoty ze zdrowiem. Groziła mi operacja. Postanowiłem oddać się w Gietrzwałdzie pod opiekę Maryi i dokonał się cud – ingerencja chirurga nie była potrzebna. Na pamiątkę przechowuję skierowanie na stół operacyjny.

Rozpoczęła się moja niezwykła. duchowa przemiana. Sądziłem. że zaczynam odkrywać pieczołowicie skrywaną dzisiaj przed światem tajemnicę cudownych zdarzeń. Okazało się. że odkryłem na nowo siebie. a konkretnie – na nowo się narodziłem. Zawierzyłem Niepokalanie Poczętej. a przez nią i jej Synowi.

Reporterskie śledztwo w sprawie 160 objawień Maryi dla Polaków na trudne czasy dedykuję Niepokalanej.
…Święta Maryjo. Matko Boża Gietrzwałdzka – módl się za nami…

Grzegorz Kasjaniuk

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 24.99


ISBN

9788381510738: Wydawnictwo

Format

19.99: https://woblink.com/ebook/fatalna-czarownica-pechowe-zaklecie-justyna-mrowiec-marcin-fabijanski-agnieszka-trzebska-cwalina-michal-zacharzewski-tomasz-zajbt-aleksandra-zdan-bartlomiej-nawrocki-jill-murphy-148972u

Cena:


Papież z getta

Autor: Gertrud Von Le Fort

Papież z getta? Tak! Bo sensacyjna opowieść Gertruda Von Le Forta nawiązuje właśnie do autentycznych wydarzeń roku 1130. kiedy to po śmierci Honoriusza II skłóceni elektorzy wybrali dwóch papieży. (…)
Świat chrześcijański rozdarła schizma. Europa podzieliła się na dwa wrogie obozy…

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 9.99


Lemingi

Autor: Jerzy A. Krakowski

Lemingi. Młodzi. wykształceni i z wielkich ośrodków to zbiór 40 zabawnych. skłaniających do refleksji opowiadań z życia młodych pracowników korporacji. Karykaturalne przedstawienie ich poglądów. przyzwyczajeń i niepokojów. Książka stanowi kontynuację treści z facebookowego profilu o tej samej nazwie. Bogato ilustrowana. „Wreszcie powstało coś o nas i dla nas. Z pewnością jest to przełomowa książka. która przynajmniej o jeden krok przybliży nas do Europy. Bardzo się cieszę. że wreszcie wiem. co należy myśleć.” Alex. 21 lat „Młodzi. wykształceni i z wielkich ośrodków od lat prowadzą działalność edukacyjną na fejsiku. to bardzo ważne. że książka w odważny sposób podejmuje te same. najważniejsze dla tego kraju tematy: nietolerancję. problem polskiego fashysmu i próby cywilizacyjnego dogonienia Europy. przy okazji promując pozytywny i nowoczesny styl życia. Dyskurs najwyższej próby.” Fabian. 29 lat „Potężny cios prosto w wąsatą gębę opresywnego polskiego patriarchatu. Odważne dekonstrukcje i śmiałe. niepoprawne dyskusje. Wiem już. jak powinien wyglądać nowoczesny patriotyzm. za co się wstydzić i co zrobić. żeby zasłużyć na miano prawdziwej Europejki. Dziękuję.” Maryna. 25 lat „Nareszcie pojawia się książka o nas – młodych i wykształconych pracownikach korpo. Tysiącami przybywamy z małych ośrodków. aby po ukończeniu zaocznej wiedzy o Czukczach. rozpocząć karierę w korpo i polepszać wyniki naszych pracodawców. Mówią o nas pogardliwie „słoiki”. czy „lemingi”. ale to przecież my stanowimy sushi tej ziemi.” Jagoda. 26 lat

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99drwale annie proulx, książki weterynaryjne pdf, kapuściński non fiction, panstwo platon, grzegorz kasjaniuk, karolcia lektura, łotr trudi canavan, księga henocha tekst pdf, top30, córka diabła, książki po angielsku dla początkujących pdf, macierz fcb, ciśnienie tętnicze skurczowe, toksyczne słowa, darmowe ebooki epub, river samantha towle pdf, starofrancuski, najsłynniejsi rycerze europy, nie wporządku, w skali od 1 do 10…