https://woblink.com/product-publication/download/207369/pdf

https://woblink.com/product-publication/download/207369/pdf

1: Autor

:

Cena:


Klub Auschwitz i inne kluby

Autor: Agnieszka Dauksza

Nagroda „Newsweeka” im. Teresy Torańskiej

Co się robi po wyjściu z Auschwitz?

Jedzie się do domu. rodziny? A co. jeśli domu już nie ma. a nikt z rodziny nie przeżył wojny? Jak toczy się życie pięć. dziesięć. pięćdziesiąt lat później? Agnieszka Dauksza – autorka bestsellerowej. wielokrotnie nagradzanej „Jaremianki” – postanowiła zapytać przeżywców. jak wygląda życie po obozie?

Stefan Lipniak całą swoją młodość spędził w obozach. Gdy w końcu udało mu się uciec i wrócić do domu. matka go nie rozpoznała. Obóz śnił mu się do końca życia.

Alfreda Gorączko z koleżankami doczekały wyzwolenia przez Rosjan i Anglików. Wspomina. że żołnierze z obu armii pili i dopuszczali się gwałtów. Dziś nikt nie chce jej uwierzyć. że

:

Cena:


Dzieje Tristana i Izoldy

Autor: Joseph Bedier

Legenda o Tristanie i Izoldzie w opracowaniu Josepha Bédiera. uznanym za najpełniejsze i najznakomitsze. należy do kanonu literatury światowej. Utwór uważany jest za arcydzieło literatury miłosnej. Tematem legendy arturiańskiej jest tragiczna i niespełniona miłość pomiędzy Tristanem – rycerzem króla Marka. jednym z rycerzy Okrągłego Stołu. i księżniczką irlandzką Izoldą Jasnowłosą. W czasie jednej z wypraw wojennych Tristan zobowiązuje się wobec króla Marka. że przywiezie mu jego wybrankę Izoldę. W czasie podróży rycerz i towarzysząca mu księżniczka wypijają nieświadomie napój miłosny i zakochują się w sobie. Miłość. która nie może się spełnić. pogrąża niepocieszonych kochanków w bezmiarze wzniosłości i kłamstw. szczęścia i rozpaczy. życia i śmierci.

Lektura dla

39.99: https://woblink.com/ebook/katastrofa-posmolenska-kto-rozbil-polske-grzegorz-rzeczkowski-189080u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/201371/epub

1:

:

Cena:przygody w świecie minecrafta, michalda przepowiednie, psychologia stresu heszen pdf, król maciuś pierwszy książka, tess gerritsen audiobook, trudne emocje u dzieci, gregory roberts, decorum zasada, pies jakub gończyk, czasopiśmiennictwo, wielki ogarniacz życia pdf, lew starowicz o kobiecie, kadry i płace podręcznik pdf, modlitwa sąsiada, kroniki amberu tom 2, bartosz kuszyk doradca premiera, remigiusz mróz ekstradycja…