Zanim zamkniemy drzwi

Zanim zamkniemy drzwi

Autor: Elżbieta Jodko Kula

Opowieść o rodzinnych tajemnicach. trudnych emocjach i rozliczeniach z przeszłością.

Psychologiczno-obyczajowa historia zwykłych ludzi – małżeństwa Olgi i Karola. ich dorosłej córki Marty i jej męża Maćka.

Skupiona na sobie. surowa i apodyktyczna Olga. pełna złości i pretensji. gardzi mężem. który kiedyś dopuścił się zdrady. Relacja matki i córki też do łatwych nie należy. W wiecznych kłótniach i potyczkach słownych nie mogą znaleźć wspólnego języka. Marcie bliżej do ojca. o co Olga od lat jest zazdrosna.

Związek Marty i Maćka też ma swoje problemy.

Brzmi znajomo? Powinno. bo odwieczny problem zazdrości i rywalizacji to istotny element życia. nawet w najbliższej rodzinie. Wszyscy bohaterowie walczą z własnymi demonami. a zmagania te prowadzą ich na skraj śmieszności i absurdu.

Czasem jednak w życiu tak się dzieje. że w utarte. coraz głębsze koleiny wdziera się coś nieoczekiwanego. co sprawia. że zachodzą zmiany. których nikt się nie spodziewa.

To powieść o takich właśnie zmianach. możliwych przecież na każdym etapie życia.

Elżbieta Jodko-Kula – z zawodu pedagog i socjoterapeutka. autorka sztuk teatralnych oraz książek dla dzieci i młodzieży (osiem powieści i zbiory opowiadań. w tym dla dzieci ze spektrum autyzmu). a także dla dorosłych (‚Zdrady i powroty’. ‚Maria Piłsudska. Zapomniana żona’. ‚Ostatnia miłość Marszałka. Eugenia Lewicka’).

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Ihak mądry osioł

Autor: Kazimierz Rosinkiewicz

„Ihak mądry osioł” opowiada o przygodach wybitnie inteligentnego osiołka – tak zabawnych. jak i pouczających. Kazimierz Rosinkiewicz (1865–1940) – polski pisarz. autor książek dla dzieci i młodzieży. a także wynalazca. Propagował idee postępu. w książkach szczepił dzieciom wartości wynikające z partnerstwa. przyjaźni i życia w zgodzie ze społeczeństwem.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Liminalność i bycie ‚pomiędzy’ w twórczości Petera (Piotra) Lachmanna. Studium literacko-kulturowe

Autor: Przemysław Chojnowski

W monografii uderzają dwie sprawności: bardzo dokładna analiza tekstów oparta na regule close reading. a z drugiej strony znakomite rozpoznanie teoretycznych tekstów z dziedziny współczesnej lingwistyki. komparatystyki. także filozofii. edytorstwa i teatrologii. które wspomagają i pogłębiają intuicyjne rozpoznania Chojnowskiego-czytelnika […].

[Autor rozprawy] jako odbiorca i komentator twórczości Lachmanna. chętnie wykorzystuje prywatne dokumenty biograficzne: materiały archiwalne. niepublikowane materiały zalegające szuflady Lachmanna. wymieniane listy i maile (wszystkie precyzyjnie opisane). Jest to znak nowych czasów. które kształtują na naszych oczach nowy rodzaj metodologii. gdzie tego rodzaju

31.9: https://woblink.com/ebook/zla-krew-maria-jaszczurowska-carreyrou-john-194873u

Cena:


Pieśń o ziemi naszej

Autor: Wincenty Pol

Wincenty Pol (1807–1872). badacz i poeta. często zmieniał miejsca zamieszkania. które rozbudzały w nim ciekawość górami. a później kolejnymi regionami ziem polskich. „Pieśń o ziemi naszej” powstała pod koniec 1835 roku podczas pobytu w Zagórzanach koło Gorlic. To najpopularniejszy utwór Pola. stanowiący poetycki opis regionów Polski. Pisał też poezje o tematyce górskiej. a jako geograf samouk – prace naukowe o etnografii i geografii Polski.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Kirgiz

Autor: Gustaw Zieliński

„Kirgiz” to romantyczna powieść poetycka. pełna nawiązań do takich dzieł jak mickiewiczowskie „Sonety krymskie” czy „Maria” Malczewskiego oraz twórczości Byrona. Puszkina czy Lermontowa. Stanowi ukazaną w orientalnym kostiumie apologię wolności oraz dychotomię miłości i zemsty. Gustaw Zieliński należał do drugiego pokolenia romantyków polskich i tzw. ukraińskiej szkoły poetów. Był uczestnikiem powstania listopadowego i zesłańcem syberyjskim.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Requiem aeternam. Confiteor

Autor: Stanisław Przybyszewski

„Na początku była chuć” – słynne zdanie rozpoczynające „Requiem aeternam” zapowiada manifest panseksualistycznych poglądów Przybyszewskiego. Głęboko osadzony w młodopolskich nastrojach utwór stanowi wyraz koncepcji filozoficznych autora. W czasach autora bulwersował i szokował. wpisywał się w aurę skandalu otaczającą Przybyszewskiego. Sam autor zaliczał „Requiem aeternam” do cyklu poematów prozą albo rapsodii.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9



ruiny i zgliszcza, harry potter mobi, diavolina, prey poradnik, żelazny kruk, modyfikowany węgiel audiobook, dan simmons hyperion, jeden błąd, bizarne znaczenie, metodologia badań książki pdf, gretkowska wenecja, bellarmin, andrzej wojtas, twój psychologiczny autoportret pdf, devil may cry poradnik…