Spragnieni. by kochać

Spragnieni. by kochać

Autor: Anna Szafrańska

Są blizny. które zostają na całe życie. Jest strach. który skuwa serce niczym lód. Są pragnienia gorące jak ogień.

On – impulsywny. z sercem na dłoni. dla niej – gotowy na wszystko.

Ona – tajemnicza. wycofana i niedostępna niczym Królowa Śniegu.

Eryk wie jedno: ta dziewczyna jest wszystkim. czego pragnie. Zrobi. co tylko w jego mocy. by skruszyć mur. za którym się chowa.

Ale Ewelina. choć pod maską chłodu kryje gorące uczucia. nie wierzy. że ze swoją przeszłością może jeszcze zaznać szczęścia. Są takie rzeczy. których nie można wybaczyć. A ona ma zbyt wiele na sumieniu. by ktokolwiek mógł ją pokochać.

Wydawnictwo: Burda

Cena: 15.95


Góry. Stan umysłu

Autor: Macfarlane Robert

Robert Macfarlane nareszcie po polsku! Znakomity brytyjski pisarz i podróżnik tym razem poszukuje źródeł osobliwej. nieracjonalnej i intrygującej miłości do wspinaczki wysokogórskiej.

Chodzenie w góry jest od dwudziestu lat jedną z najszybciej upowszechniających się form spędzania czasu wolnego – tym. co wyróżnia ją na tle innych. jest nieodłącznie związane z nią ryzyko śmierci.

Ryzykowanie życia. by wspiąć się na jakąś górę. jeszcze trzy wieki temu uznano by za dowód szaleństwa. Dziki krajobraz nie był pociągający; atrakcyjne było to. co człowiek uporządkował. Poza tym przebywanie w górach wiązało się z niebezpieczeństwami: uważano. że lawinę potrafi wywołać nawet kaszlnięcie lub muśnięcie skrzydła ptaka. przelatującego nisko nad ośnieżonym zboczem. Można było wpaść w

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 35


Tajemna mowa drzew

Autor: Erwin Thoma

Wsłuchaj się w tajemną mowę drzew. Odkryj magię lasu. Książka Erwina Thomy – słynnego austriackiego leśnika i architekta. który zrewolucjonizował myślenie o drzewach i drewnie.

„Drewno ich potężnych pni ogrzewa nas i otacza opieką. a ich korzenie wrastają głęboko w ludzkie serca. Każdy. kto choć raz był świadkiem ścięcia potężnego drzewa. czuł. jak bardzo poruszający to widok. Powalenie rosnącego przez setki lat olbrzyma. nigdy nie będzie dla człowieka obojętne ” – pisze Erwin Thoma.

Las jest dla niego skomplikowanym ekosystemem. społecznym i mądrym organizmem. pamiętającym miliony lat ewolucji. Drzewa natomiast są cudem statyki i architektury. Ich konstrukcja pozwala przetrwać wszelkie kaprysy pogody. Co więcej. drzewa mówią. a współczesny człowiek stracił zdolność słuchania tego. co chcą nam przekazać.

Erwin Thoma postanowił odkryć tajemnice drzew – jako leśnik obserwował je przez lata. jako architekt wrócił do tradycyjnego stolarstwa. wykorzystującego wyłącznie czyste drewno. Stworzył system budowy domów z drewnianych paneli i zadziwił świat!

Czy wiecie. że drzewa zmieniają swoje właściwości w zależności od fazy Księżyca?

Z księżycowego drewna budowano okręty rzymskie. świątynie buddyjskie sprzed setek lat i najdroższe instrumenty muzyczne. Erwin Thoma jako pierwszy postanowił sprawdzić. czy przekazywana z pokolenia na pokolenie mądrość może być potwierdzona naukowo.

Czego od drzew może nauczyć się człowiek. który chce żyć ekologicznie i rozsądnie wykorzystywać zasoby lasu? Tajemna mowa drzew to książka. która nie tylko udzieli odpowiedzi na te pytania. ale dostarczy prawdziwej czytelniczej satysfakcji. Thoma pisze o lasach i drewnie ze znawstwem i wyjątkową mądrością.

Erwin Thoma (ur. 1962) – austriacki leśnik i przedsiębiorca. Zainspirowany wiedzą oraz opowieściami dziadka cieśli na temat tradycyjnych drewnianych domów. stworzył własną metodę ich produkcji. Znajomość tajemnic lasu oraz współpraca z laboratoriami europejskich uniwersytetów pomogły dobrać najlepszy budulec. Jego drewniane domy są wytrzymałe. energooszczędne i komfortowe; zbudowane jedynie z ekologicznych materiałów. bez użycia klejów i metalowych łączników. Metoda Thomy (Holz100) została opatentowana i zyskała międzynarodowe uznanie. a on sam zajął się rozpowszechnianiem wiedzy o naturze i wyjątkowych właściwościach drzew. zyskując uznanie czytelników w Niemczech i kilku innych krajach. gdzie sprzedano prawa do jego książek.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 28


Rzeka kłamstw

Autor: Edyta Świętek

Rzeka kłamstw to najnowsza powieść Edyty Świętek otwierająca cykl Grzechy młodości. Autorka zaprasza w podróż do Bydgoszczy lat siedemdziesiątych. Ukazuje w niej codzienne radości i smutki polskiej rodziny. które splatają się z realiami życia w minionej epoce.

Elżbieta i Tymoteusz niedawno wprowadzili się do przestronnego mieszkania na osiedlu Kapuściska. Tymoteusz ma przed sobą świetlaną przyszłość i dobrze zapowiadającą się karierę.

Kazimierz. choć pasjonuje się kryminologią z którą wiąże się jego praca zawodowa. jest nieustannie namawiany do wstąpienia w szeregi Służby Bezpieczeństwa. Jego ukochana żona Ewa marzy o karierze wokalnej.

Agata nie potrafi odnaleźć się w roli statecznej mężatki. Młoda polonistka wciąż wdaje się w romanse z innymi mężczyznami.

Eugeniusz wciąż pakuje się w różne tarapaty. Krewki młodzieniec wpada nie tylko w ręce Służby Bezpieczeństwa. ale również w sidła miłości.

Czasy się zmieniają. ale ludzkie tęsknoty i namiętności pozostają takie same. Edyta Świętek z literackim kunsztem miesza w życiu swoich bohaterów. a co ważniejsze także w sercu czytelnika! Pochylcie się nad „Grzechami młodości”. To prawdziwie sentymentalna podróż!

Agata Kołakowska. pisarka

Wydawnictwo: Replika

Cena: 29.9divinity original sin enhanced edition poradnik, biografia przykład, pamiętnik z powstania warszawskiego miron białoszewski, polscy pisarze kryminałów, albert camus dżuma pdf, jak zarobić duże pieniądze, metodologia badań psychologicznych pdf, mały ksiaze pdf, kącki marcin, zapadnij w serce pdf, credo in deum, rick i morty książka, kontrakt na miłość książka, słownik stereotypów i symboli ludowych…