Człowiek. który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta

Człowiek. który zrozumiał naturę. Nowy świat Alexandra von Humboldta

Autor: Andrea Wulf

Najgłośniejsza biografia ostatnich lat i zwycięzca Costa Biography Award 2015!

 

Na cześć Alexandra von Humboldta nazwano miasta. rzeki. pasma górskie. prąd oceaniczny. pingwina. gigantyczną kałamarnicę – a nawet morze na Księżycu.

 

Jego barwne życie jest jak żywcem wyjęte z powieści przygodowej: Humboldt zapuścił się w lasy deszczowe. wspiął na najwyższe wulkany świata. był podziwiany przez książąt i prezydentów. uczonych i poetów. Inspirował Napoleona. Darwina. Bolívara a nawet kapitana Nemo z powieści Verne’a. Idee i odkrycia tego wielkiego naukowca zrewolucjonizowały i ukształtowały naukę. ochronę przyrody. politykę i sztukę. 

Andrea Wulf zabiera nas w fantastyczną podróż jego śla

29.9: https://woblink.com/ebook/wendeta-lisa-harris-34685u

Cena:


Historia Lisey

Autor: Stephen King

Krwawa i baśniowa love story.

Minęły dwa lata od śmierci Scotta. męża Lisey Debusher Landon. Spędzili razem 25 lat we wspaniałym związku. który spajało głębokie. chwilami wręcz przerażająco intymne uczucie. Scott był sławnym. nagradzanym pisarzem. autorem bestsellerów. ale i bardzo skomplikowanym człowiekiem. Zanim się pobrali. Lisey dowiedziała się od ukochanego o krwawych źródłach jego twórczości. Później zrozumiała. że było takie miejsce. do którego Scott zawsze wracał – miejsce przerażające i zarazem kojące. które mogło pochłonąć go żywcem lub obdarować pomysłami i myślami. po to. by miał siłę dalej żyć. Teraz nadszedł czas. by Lisey stawiła czoło demonom Scotta. czas by udała się do Boo`ya Moon. To. co wydaje się początkowo tylko porządkowaniem dokumentów po zmarłym mężu przez

Wydawnictwo: Wydawnictwo Wołoszański

Cena: 39


Potop

Autor: Henryk Sienkiewicz

Książka opisuje dzieje potopu szwedzkiego z lat 1655–1660. Dramatyczne Potop jest drugą powieścią historyczną tworzącą Trylogię Henryka Sienkiewicza. w skład której wchodzą także Ogniem i mieczem i Pan Wołodyjowski. wydarzenia historyczne z dziejów Rzeczypospolitej z oblężeniem Częstochowy na pierwszym planie. przeplatają się z losami bohaterów powołanych do życia przez Henryka Sienkiewicza: Andrzeja Kmicica. Oleńki Billewiczówny. Bogusława Radziwiłła. Jana Onufrego Zagłoby czy Michała Wołodyjowskiego. Dzięki geniuszowi autora. postacie stały się w odczuciu czytelników autentyczne. a ich pasjonujące losy znalazły ważne miejsce w sercach i w świadomości narodowej Polaków. Potop. wydany w 1886 roku. odegrał ważną rolę w formowaniu się postaw patriotycznych w końcowym

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 25


Tajemnice psiego umysłu

Autor: Stanley Coren

W książce Tajemnice psiego umysłu autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu. węchu. czucia. smaku. a także osobowości. świadomości i u miejętności psów. Opowiada o tym. przytaczając wiele ciekawych anegdot i przedstawiając wyniki badań naukowych. W wyniku swoich obserwacji dochodzi do wielu interesujących wniosków.

Większość wielbicieli psów traktuje swoich czworonożnych przyjaciół jak członków rodziny. a co za tym idzie. uważa. że psy czują. rozumieją i myślą tak. jak ludzie. Podobnie sądzi Stanley Coren profesor psychologii. miłośnik i hodowca psów z wieloletnim doświadczeniem. Autor odpowiada na wiele nurtujących pytań dotyczących słuchu. węchu. czucia. smaku. a także osobowości. świadomości i umiejętności psów. Opowiada o tym. przytaczając wiele ciekawych anegdot. przedstawia wyniki swoich badań. często mówi o zachowaniach swoich własnych podopiecznych.

W wyniku swoich obserwacji dochodzi do następujących wniosków:

– Psy rozumieją otaczający je świat i odbierają zeń informacje.

– Psy uczą się i zmieniają swoje zachowania w zależności od warunków.

– Psy posiadają pamięć i potrafią rozwiązywać pewne problemy.

– Wczesne doświadczenia w okresie szczenięcym mogą kształtować zachowania dorosłych psów.

– Psy posiadają uczucia.

– Każdy pies posiada odrębną osobowość. a różne rasy mają różny temperament.

– Społeczne współdziałania. w tym zabawa. są dla psów bardzo ważne.

– Psy porozumiewają się i między sobą i z ludźmi.

Stanley Coren zajmuje się także problemem „szóstego zmysłu” u psów. Opowiada o zdarzeniach. które mogłyby sugerować. że nasi czworonożni przyjaciele go posiadają.

Wydawnictwo: Galaktyka

Cena: 39.9mroz kasacja, mego, czytaj pl 2019, walka przez łzy, andrzej ambroziak, nieodparta pokusa, helena kowalik, swiat jako wola i przedstawienie schopenhauera, porwana przez komanczów, ania z zielonego wzgórza (pdf), nie moge cie zapomniec, bogaty ojciec biedny ojciec, zemsta aleksander fredro, pan kleks pdf, narratologia chomikuj…