Sektor private equity/venture capital w Polsce na tle Europy

Sektor private equity/venture capital w Polsce na tle Europy

Autor: Elżbieta Grzegorczyk

Publikacja została poświęcona analizie rozwoju rynku private equity/venture capital w krajach Europy. ze szczególnym uwzględnieniem Polski. Zastosowano w niej metody taksonomiczne. które pozwoliły na określenie wskaźnika poziomu rozwoju rynku PE/VC poprzez zespół określających go zobiektywizowanych cech. Dzięki temu możliwe było wskazanie hierarchii krajów Europy pod względem poziomu rozwoju badanego rynku oraz dokonanie grupowania tych państw. Na podstawie wyników przeprowadzonego badania. analizy licznych raportów dotyczących rynku podwyższonego ryzyka oraz obszernych studiów literaturowych zaprezentowano szczegółową charakterystykę poszczególnych grup rynku PE/VC. Ponadto monografia zawiera omówienie barier prawno-organizacyjnych. społecznych i ekonomicznych rozwoju analizowanego rynku wraz z rekomendacjami dla ograniczenia siły ich działania._x000D_ Książka jest adresowana do pracowników naukowych kierunków finansowych i ekonomicznych. a także do praktyków związanych z rynkiem podwyższonego ryzyka. m.in. inwestorów działających w tym obszarze oraz instytucji publicznych odpowiedzialnych za kształtowanie polityki rozwojowej wspierającej działania innowacyjne z wykorzystaniem finansowania PE/VC.

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 29.95


ISBN

9788380881211: Wydawnictwo

Format

19.95: https://woblink.com/ebook/polityka-spoleczna-wobec-starzenia-sie-ludnosci-w-usa-i-w-szwecji-kaja-zapedowska-kling-207736u

Cena:


Święta księżna kijowska Olga

Autor: Zofia Brzozowska

Autorka w prezentowanej pracy stawia sobie za cel przybliżenie szerszemu kręgowi odbiorców sylwetki księżnej kijowskiej Olgi (X w.). pierwszej władczyni Rusi Kijowskiej. która przyjęła chrzest i podjęła próbę chrystianizacji Słowiańszczyzny Wschodniej w obrządku bizantyńskim. Kościół ruski podniósł ją do rangi świętej już w XIII w. Postać ta jest również w sposób szczególny związana z mniejszością prawosławną w Łodzi. Nadrzędnym celem niniejszej publikacji jest udostępnienie czytelnikowi najstarszych utworów hagiograficznych i hymnograficznych. poświęconych księżnej Oldze. powstałych w XI–XVI w.. w większości nietłumaczonych dotąd na język polski. a tym samym praktycznie nieznanych poza środowiskiem specjalistów. Teksty źródłowe zostały przedstawione zarówno w brzmieniu orygi

Wydawnictwo: Wyd. Uniwersytetu Łódzkiego

Cena: 24.95


Niewinni w Norymberdze

Autor: Seweryna Szmaglewska

Literackie świadectwo z procesu największych zbrodniarzy Trzeciej Rzeszy

‚Jak mówić? Jak przekazać fetor umierania. smród nędzy. obrzydliwość durchfallu płynącego po nogach? Jak opowiedzieć. iloma odmianami śmierci osiągnięto niewiarygodną liczbę zamordowanych w jednym obozie? Co to znaczy tłum więźniów? To nierealne.’

W trakcie procesu norymberskiego Seweryna Szmaglewska. autorka książki ‚Dymy nad Birkenau’. zostaje wezwana by złożyć zeznanie przed Międzynarodowym Trybunałem. Z Polski było tylko dwoje świadków. Ona jedna miała przedstawić prawdę o Auschwitz-Birkenau. Opowiedzieć to. co nieopowiadalne do dziś. Po to. by oskarżyć zbrodniarzy. którzy za wszelką cenę próbowali udowodnić swoją niewinność. i walczyć o sprawiedliwość w miejscu. które nie chciało już rozliczać przeszłości.

Wydanie zawiera fragmenty najważniejszych recenzji o książce oraz pełen tekst zeznania autorki złożony w procesie w Norymberdze.

Nie ja kształtowałam te książki. tylko życie. ‚Dymy nad Birkenau’ i ‚Niewinni w Norymberdze’ to obrazy życia. które ja jedynie w pośpiechu spisałam i zaniosłam do wydawnictwa.
Seweryna Szmaglewska

Obrachunek. jaki Szmaglewska przeprowadza z Norymbergą. jest tym ciekawszy. że dokonał go jedyny polski świadek na procesie. świadek. któremu chyba w najśmielszych marzeniach. w najczarniejszej nocy w Brzezince. nie mogło się śnić. że kiedyś stanie oko w oko z tymi. którzy zza wygodnego biurka podpisywali najbardziej okrutne. ludobójcze rozkazy. Ta konfrontacja jest chyba najbardziej wstrząsającym elementem powieści. chociaż napisanej w sposób kameralny. czasami wręcz intymny. Świadczy to o artyzmie pisarki. która potrafi jedną klamrę spiąć wszystko. co nią wtedy wstrząsnęło: pogardę. litość. miłość i ulgę.
Marian Podkowiński

Seweryna Szmaglewska (1916–1992) – pisarka. jedyna Polka zeznająca w procesie norymberskim. Przyszła na świat w Przygłowie. niedaleko Piotrkowa Trybunalskiego. Studiowała na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie i Uniwersytecie Łódzkim. Po wybuchu wojny wróciła do Piotrkowa. gdzie pracowała jako ratowniczka w szpitalu i uczyła na tajnych kompletach. Osiemnastego lipca 1942 roku została aresztowana przez gestapo i przewieziona do obozu Auschwitz-Birkenau. 18 stycznia 1945 roku udało jej się uciec z marszu śmierci. Debiutowała w 1945 roku książką ‚Dymy nad Birkenau’. w której opisała swoje obozowe przeżycia. W lutym 1946 roku książka została włączona jako materiał dowodowy przed Międzynarodowym Trybunałem Wojskowym w Norymberdze. Seweryna Szmaglewska przez lata była wiceprezesem Rady Naczelnej ZBoWiD. Opublikowała między innymi: ‚Zapowiada się piękny dzień’ (1960). ‚Czarne stopy’ (1960). ‚Niewinni w Norymberdze’ (1972). ‚Dwoje smutnych ludzi’ (1986). Odznaczona Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski i Nagrodą Ministra Kultury i Sztuki I stopnia.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 35.2naznaczeni śmiercią 2, siła zdrowych nawyków pdf, jon kabat zinn, nauka języka polskiego dla obcokrajowców ćwiczenia pdf, jak zarobić duże pieniądze felix dennis, rużyczka, wladca much pdf, krzysztof feusette rodzice, małgorzata duży, paszport polityki 2019, scratch pdf, kavoukis, rozmowy o biblii, morderstwo w himalajach, dan ariely książki, reymont bunt, echo w płomieniach, gietrzwałd sanktuarium maryjne, podstawy pielęgniarstwa tom 1 pdf, podróż autora, kuba niedźwiedź. historie z gawry, piotr sikorski, podejmowanie i prowadzenie działalności gospodarczej ćwiczenia, anna martuszewska, 50 twarzy greya do pobrania…