Nowa psychologia sukcesu

Nowa psychologia sukcesu

Autor: Carol S. Dweck

‚Dzięki tej książce dowiesz się. jak jedno proste przekonanie na swój własny temat w dużej mierze kontroluje twoje życie. Ba. w istocie rzeczy przenika ono wszystkie jego obszary. Większość naszych wyobrażeń o własnej osobowości wyrasta z tego podstawowego nastawienia. I jest ono również źródłem wielu tendencji. które mogą uniemożliwiać ci realizację własnego życiowego potencjału. Jak dotąd w żadnej innej książce nie wyjaśniono jeszcze kwestii nastawień i nie pokazano czytelnikom. jak je wykorzystać w życiu codziennym. Teraz zrozumiesz zarówno jednostki wybitne – na polu nauki i sztuki. sportu i biznesu – jak i tych. którzy zmarnowali swoją szansę. Zrozumiesz swojego partnera. szefa. swoich przyjaciół i swoje dzieci. Dowiesz się. jak uwolnić potencjał – własny i najbliższych.’

Wydawnictwo: MUZA SA

Cena: 31.99


O naturze ludzkiej

Autor: Roger Scruton

Obrona wyjątkowości człowieka pióra uznanego filozofa Rogera Scrutona

W książce O naturze ludzkiej ceniony pisarz i filozof Roger Scruton przedstawia oryginalną i radykalną obronę ludzkiej wyjątkowości. Mierząc się z poglądami psychologów ewolucyjnych. moralnych utylitarystów i filozofów materialistycznych takich jak Richard Dawkins i Daniel Dennett. Scruton przekonuje. że ludzi nie można rozumieć jako bytów czysto biologicznych. Jesteśmy czymś więcej niż ludzkimi zwierzętami: jesteśmy również osobami. ze swej istoty wchodzącymi w relacje z innymi osobami oraz połączonymi z nimi siecią zobowiązań i uprawnień. Nasz świat jest wspólnym światem. w którym przejawia się wolność. wartości i odpowiedzialność. Aby zrozumieć ten świat. musimy zwracać się do innych ludzi twarzą w twarz. „ja” wobec „ja”.

Scruton przedstawia i broni swojej koncepcji ludzkiej natury. posiłkując się osiągnięciami z całej historii idei. od Platona i Awerroesa po Darwina i Wittgensteina. Książka zaczyna się od sugestii Kanta. że wyróżnia nas zdolność do powiedzenia „ja” – nasze poczucie siebie jako ośrodka samoświadomej refleksji. Fakt ten przejawia się w naszych uczuciach. zainteresowaniach i relacjach. jest fundamentem zmysłu moralnego. a także koncepcji estetycznych i religijnych. za których pomocą kształtujemy świat ludzki i nadajemy mu znaczenie. Fakt ten nie mieści się w obszarze rozważań współczesnej filozofii materialistycznej. mimo że ma charakter naturalny. a nie nadprzyrodzony. Scruton proponuje nowy sposób rozumienia wpływu samoświadomości na kwestię. jak powinniśmy żyć.

W rezultacie otrzymujemy wszechstronne spojrzenie na ludzką naturę. które podważa część spośród najmodniejszych dzisiaj poglądów na nasz gatunek.

„Podziwiam postawę Rogera Scrutona i jego pisarstwo. W tej krótkiej książce Scruton omawia najważniejsze kwestie świata ludzkiego”.

Simon Blackburn. autor Think: A Compelling Introduction

„Ta brawurowa książka przedstawia oryginalny i ważny pogląd na ludzką naturę”.

Anthony O’Hear. University of Buckingham

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 32


ISBN

9788382152272: Wydawnictwo

Format

34: https://woblink.com/ebook/niech-stanie-sie-swiatlosc-ken-follett-195603u

Cena:


Przyjaźń czy miłość

Autor: Diana Palmer

Madeline i Johna od lat łączy głęboka przyjaźń. Dzielą te same poglądy i upodobania. razem jeżdżą na wakacje. Wszystko zmienia się. kiedy po wspólnej kolacji spędzają razem namiętną noc. Następnego dnia rano John oznajmia. że wyjeżdża w interesach. Madeline obawia się. że potraktował ją jak przelotną kochankę. Tymczasem John nie wyjawia swoich prawdziwych uczuć. bo nie chce zniszczyć ich przyjaźni…

Wydawnictwo: Harlequin

Cena: 9.99


Dobrze nastrojone miasto. Czego współczesna nauka. pradawne cywilizacje i ludzka natura mogą nas nauczyć o przyszłości życia w miastach

Autor: Jonathan F.P. Rose

Jak stworzyć szczęśliwe miasto? Pewien nietypowy deweloper. a zarazem producent muzyczny. ma na to swój pomysł.

Przed ludzkością stoją dziś wielkie wyzwania: ocieplenie klimatu. wyczerpywanie zasobów. zwiększające się nierówności ekonomiczne. W połowie XXI wieku na Ziemi będzie żyło prawie dziesięć miliardów ludzi. z czego osiemdziesiąt procent w miastach. Nic więc dziwnego. że to właśnie w miastach rozegra się batalia o przyszłość globu.

Odwołując się do historii cywilizacji oraz dzisiejszej sytuacji wielu miast. a także przytaczając dziesiątki przykładów z całego świata. autor przedstawia tu swoją wizję idealnego. to znaczy doskonale zharmonizowanego. miasta. Opiera się ona na pięciu podstawowych założeniach. którymi są: spójność. kołowość. odporność. wspólnota. współczucie. Na ich podstawie Rose proponuje konkretne rozwiązania dotyczące między innymi infrastruktury. ekologii oraz budowania relacji społecznych. Dzieli się tu nie tylko rozległą wiedzą teoretyczną i doświadczeniami. ale też muzyczną pasją. która pomaga mu znajdować ciekawe analogie i trzymać rytm.

Lektura obowiązkowa dla aktywistek i aktywistów ruchów miejskich. urbanistek. architektów. radnych. polityczek i polityków. dla świadomych mieszkanek i mieszkańców miast. a także dla tych. którzy chcieliby po prostu poznać wreszcie dobrego dewelopera.

Wydawnictwo: Karakter

Cena: 39pustostany książka, ofiara max czornyj, magdalena kasprzyk-chevriaux, kalina w malinach, chyłka immunitet pdf, nieskończona przestrzeń snu, ebooki na kindle, znamie lwa, fnaf kolorowanki do druku, kebabistan, życie w średniowiecznym zamku pdf chomikuj, sześć filarów poczucia własnej wartości, muza arabska, horrory o wielkiej stopie, opowiadania tadeusz borowski, na wieki wieków amant, monika wałachowska, krzyżówki ortograficzne, przewieszenie audiobook, kompania braci: na linii frontu…