O Stephenie Hawkingu. czarnej dziurze i myszach podłogowych

O Stephenie Hawkingu. czarnej dziurze i myszach podłogowych

Autor: Katarzyna Ryrych

Piotrek dotąd był po prostu Bratkiem. młodszym bratem swojego brata. To Stefan. unieruchomiony w łóżku przez tajemniczą chorobę. nauczył go wszystkiego. odkrył przed nim świat. Ale teraz coś się zmienia. Bratek zaczyna mieć tajemnice. własne bójki w szkole i przyjaciół. Już nie jest Bratkiem – staje się Piotrkiem. Kimś ważnym. samodzielnie myślącym. niezależnym od mamy i brata. Zadziwiająca jest ta zmiana i… naprawdę wspaniała!

Tytuł może trochę przydługi. ale niektórzy nawet takie lubią. A zawartość – niezwykła. Niezwykła historia dwóch braci opowiedziana przez młodszego z nich. Jak każda dobra historia. nie kończy się ona razem z książką. pozostawia przestrzeń dla naszej ciekawości i wyobraźni. Chciałoby się krzyknąć: Autorko! dlaczego tak przerwałaś w pół słowa? Siadaj i pisz dalej! Ale nawet jeśli to uczynimy. nie wystarczy cierpliwości. żeby czekać na skutek. Sami zabieramy się za obmyślanie dalszych losów Piotra i Stefana…

Joanna Papuzińska

Mądra i wzruszająca opowieść o trudach dojrzewania. o samotności i obliczach więzi braterskiej. Wrażliwy młody chłopiec musi zmierzyć się z wyzwaniami codzienności. stawić czoła problemom. które go przerastają. odpowiedzieć na najtrudniejsze pytania. Książka napisana z ogromnym wyczuciem psychologicznym. oryginalna i refleksyjna. Zapada głęboko w pamięć.

Wydawnictwo: Literatura

Cena: 18.9


:

Wydawnictwo: Dom Horroru

Cena: 27


1

:

:

Cena:


Udław się

Autor: Palahniuk Chuck

Kontrowersyjna książka Chucka Palahniuka. autora m.in. Rozbitka i Fight Clubu. To powieść zdecydowanie dla dorosłych. miejscami obrazoburcza. miejscami ocierająca się o pornografię.

Bohaterem tej bardzo szokującej. lecz śmiesznej opowieści jest seksoholik – rankami odgrywający rolę XVIII­‑wiecznego służącego. popołudniami towarzyszący umierającej matce. wieczorami „zawodowo” dławiący się w restauracjach. a w międzyczasie kompulsywnie uprawiający seks z innymi seksoholiczkami „na odwyku”.

Pierwsza książka Palahniuka. która znalazła się na liście bestsellerów „New York Timesa”. Kolejna satyra na społeczeństwo skupione na konsumpcji.

Wydawnictwo: Niebieska studnia

Cena: 32jak zadbać o własne finanse, polski el greco, obiady na 365 dni, sluzace do wszystkiego, czarny łabędź. o skutkach nieprzewidywalnych zdarzeń, kurt vonnegut śniadanie mistrzów, psychopatologia nerwic, rozmowa ze zwierzętami, przekleństwo perfekcjonizmu, podziemne miasto książka, sj hooks, język angielski repetytorium gramatyki z ćwiczeniami pdf, afryka moja miłość, wszyscy ludzie, których znam, są chorzy psychicznie, libra book, ćwiczenia z retoryki…