Wydawnictwo

Wydawnictwo

Czarne: Format

177481

https://woblink.com/product-publication/download/177481/epub: 1

Cena:


Bydgostia

Autor: Tadeusz Oszubski

Powieść fantasy na motywach polskich legend. Rok 999. region Kujawy na północno-wschodniej granicy księstwa Bolesława Chrobrego. późniejszego pierwszego króla Polski. W zagadkowych okolicznościach ginie ojciec siedemnastoletniego Sława Bydgosty. a życie narzeczonej młodzieńca jest zagrożone. Sław. by ocalić bliskich i odzyskać władzę nad dworami w Bydgostii i Wyszogrodzie. musi walczyć lub paktować z poganami oraz stworami z polskich legend. Fabuła prowadzi nas przez ziemie pomiędzy rzekami Wisłą i Brdą. od dworów i warowni poprzez puszcze. pradawny kurhan. świątynię Peruna. słowiańskiego bóstwa. „Bydgostia” jest pierwszą powieścią opisującą legendarne początki miasta Bydgoszcz. W „Bydgostii” Tadeusz Oszubski. wykorzystując sztafaż literatury historyczno-przygodowej. opisuje obyczaje i menta

37.99: https://woblink.com/ebook/niewyjasnione-richard-maclean-smith-156571u

Cena:


Ziemia przeklęta

Autor: Juan Francisco Ferrándiz

Epicka. owiana aurą legendy. wielowątkowa opowieść o narodzinach wielkiej Barcelony i ludziach. którzy gotowi byli oddać dusze w walce o jej wolność i dobrobyt.

861 rok. Z woli króla Franków Karola Łysego do Barcelony przybywa nowy biskup. Frodoi. Młody i ambitny kapłan ma zakończyć budowę katedry i podźwignąć miasto z upadku. Barcelona liczy zaledwie tysiąc pięćset dusz. Najazdy Saracenów i zbójeckich hord doszczętnie ją zrujnowały. okoliczne pola leżą odłogiem. pozbawione opieki Kościoła pospólstwo wróciło do pradawnych obrzędów.

Przybywający z garstką osadników biskup rozbudza nadzieje. Sprzyja mu sama Goda. darzona powszechnym szacunkiem. szlachetnie urodzona dama wywodząca się z antycznego rodu i nazywana „duszą Barcelony”. Tak piękna. że można przy niej zapomnieć o każdym złożonym ślubie.

Czy wplątany nieopatrznie w bezwzględną grę o władzę Frodoi wypełni swoją misję? Przemieni na powrót tę ziemię przeklętą w krainę mlekiem i miodem płynącą? Wyrwie mieszkańców ze szponów rozpaczy? Kto zasiądzie na pustym barcelońskim tronie? Jednym z kandydatów jest groźny i bezwzględny uzurpator. Drogo de Borr. Wspomagany siłą zbrojnych i afrykańską magią bękart już raz sięgnął po to. co do niego nie należało.

W tej walce pełnej intryg. spisków. podstępów i zdrad liczyć się będzie nie tylko potęga miecza. ale też męstwo. zwykły spryt i nadnaturalne moce. Rycerz bez ziemi. zaradna karczmarka i ostatnia uczennica bestiariusza zakręcą kołem historii… Ziemia przeklęta to ponad 800 stron trzymających w napięciu przygód napędzanych przed odwieczne ludzkie namiętności – żądzę posiadania. pragnienie zemsty. ambicję i miłość.

Ferrándiz genialnie oddaje nastrój mrocznych czasów. naznaczonych krwawymi walkami o władzę.

Ildefonso Falcones

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


ISBN

9788379767823: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/rok-na-kwiatowej-tom-4-owoce-milosci-karolina-wilczynska-133418u

Cena:powracająca fala pdf, wśród mnichów, wij gogol, niegrzeczne, książka za niebieskimi drzwiami, cesarz wespazjan, data science i uczenie maszynowe pdf, karta atutowa, magda majcher, intruz pdf, cukierku ty łobuzie pdf, nie znam sie, serce diabła meghan march pdf, jaką naukę zawiera baśń o rybaku i rybce, ponizenie, pyszności z roślin, danuta konieczka śliwińska, indyjski asceta, świst przekręt…