Mity wojny 1920

Mity wojny 1920

Autor: Tymoteusz Pawłowski

Historia Polski obfituje w mity i legendy. Niektóre kontrowersyjne. niektóre mniej. ale wszystkie mocno zakorzenione w powszechnej świadomości. Powtarzane dziesiątki i setki razy manipulacje. wyolbrzymienia a czasem nawet kłamstwa. niejednokrotnie motywowane walką polityczną i ideologiczną. przez lata przenikały do podręczników. Nadszedł czas. by się z nimi rozprawić.

Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski po raz kolejny przyglądają się największym mitom polskiej historiografii – tym razem związanym z wojną polsko-rosyjską i Bitwą Warszawską 1920 roku. Czy starcie pod Zadwórzem było polskimi Termopilami czy może raczej rzezią niewiniątek? Kto tak naprawdę był agresorem w trwającym przez trzy lata konflikcie? Czy Józef Piłsudski faktycznie planował podbić Ukrainę. Białoruś i Litwę? Kim byli w rzeczywistości generał Józef Haller i Roman Dmowski? I kto odpowiadał za zwycięstwo w Bitwie Warszawskiej?

W niemal trzydziestu fascynujących esejach autorzy obnażają największe przekłamania dotyczące konfliktu. który tuż po zakończeniu I wojny światowej znów zagroził polskiej niepodległości.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


Wojna hybrydowa

Autor: Sławomir Turkowski

Książka stanowi analizę zjawiska wojen hybrydowych jako konfliktów trzeciej generacji. Publikacja omawia genezę konfliktów. przebieg jak również aspekty związane ze zwalczaniem tych zjawisk oraz wskazuje metody zapobiegania im. Zamierzeniem autora jest przedstawienie problematyki wojny hybrydowej w sposób kompleksowy. a jednocześnie praktyczny. Niniejsza publikacja stanowi efekt badań i praktyki autora w obszarze konfliktów asymetrycznych.

Wydawnictwo: E-bookowo

Cena: 29


1

:

:

Cena:


ISBN

9788366517431: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/czego-oczy-nie-widza-jak-wzrok-ksztaltuje-nasze-mysli-sebastian-musielak-richard-masland-194552u

Cena:


:

:

Cena:


202547

27.9: https://woblink.com/ebook/otylosc-brzuszna-milena-nosek-202547u

1

:

Cena:zdrowy mózg, marcin fiedorczuk, gra o tron ebook pdf, rycerstwo w kulturze, młodość w literaturze, adam smith ekonomia, części prawa administracyjnego, final fantasy xiii poradnik, bariery osób niepełnosprawnych pdf, immunitet audiobook, kody kulturowe, krzysztof bonk, głuchowski dmitrij, thomas hardy książki, piotr zychowicz żydzi, opowiesci z narni 4, wojciech żołądkowicz żona, witold abramowicz…