What the F

What the F

Autor: Benjamin K. Bergen

Jak to możliwe. że pacjenci po zawale. utraciwszy zdolność mówienia. wciąż krzyczą Szlag!. gdy są zdenerwowani? Jak to się stało. że Wacek przestał być tylko jednym z wielu imion? Dlaczego gówno jest wulgarne. a kupka tylko dziecinna? I dlaczego. chcąc kogoś obrazić. prostujemy środkowy palec?

Niemal wszyscy przeklinamy – po zbyt wielu drinkach. kopnięciu się w palec albo przyłapani na gorącym uczynku. Przekleństwa można „wypikać”. zastąpić gwiazdką. ocenzurować – lecz są tak pociągające. że nie potrafimy przestać ich używać.

Benjamin Bergen. językoznawca i kognitywista. tłumaczy co przeklinanie mówi nam o naszym języku i umyśle. Przekonuje. że „brzydkie” słowa są pożyteczne. Mogą śmieszyć. wyzwalać albo pobudzać emocjonalnie. Dowodzi. że oferują nam możliwość spojrzenia z nowej perspektywy na to jak mózg przetwarza język i dlaczego języki świata tak różnią się od siebie.

Błyskotliwe jak diabli i zajebiście śmieszne. What the F jest obowiązkową lekturą dla wszystkich. którzy chcą się dowiedzieć jak i dlaczego przeklinamy.

Fascynująca podróż na styku etymologii. neuronauk i kultury„Discover”

Bergenowi udaje się nas przekonać. że warto docenić społeczną rolę „brzydkichsłów „Science”

Wydawnictwo: Copernicus Center Press

Cena: 49.9


ISBN

9788380886001: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/geny-jonathan-slack-31856u

Cena:włam się do mózgu epub, jakub tyszkiewicz, adam gorczyński, ksiazka pacjentka, kamys dariusz, jesper juul nie z miłości, darmowe książki kindle, cities skylines poradnik, cofnąć czas samantha young pdf, gniew tiamat, rozprawka z fragmentem pana tadeusza, herman koch, szturm i grom, książki na ebooka, terapia zajęciowa pdf, filmoznawstwo, katastrofa lotnicze w polsce, top audiobooki, służące pdf, kazimierz bartoszewicz, autyzm przyczyny symptomy terapia, walka vi keeland pdf, wedrowka dusz, abc pewności siebie i atrakcyjności, epub, ostatnia piosenka nicholas sparks, myślokształty…