Śniła mi się miłość

Śniła mi się miłość

Autor: ks. Marek Chrzanowski

Przez kilka ostatnich miesięcy miewałem sen. On i ona. Zawsze w pięknej scenerii. Często w pociągu. Przeważnie towarzyszyła im cisza. Ale bywa. że rozmawiali. Tak jakoś nie na nasze czasy. Przyjrzałem się uważnie kadrom tego snu. I raptem w napływie twórczego porywu postanowiłem. że ten powracający do mnie sen spróbuję opisać. Nie było to łatwe. bo wydało mi się. że na tę niebanalną bądź co bądź historię moja proza i wiersze nie wystarczą. Zatem zagłębiłem się w gąszczach internetu. posiłkowałem się myślami znanych i lubianych. świętych oraz mniej znanych i tych. którzy myśli tylko zostawili. ale bez imienia i nazwiska – takie myśli bezimienne.

Trochę to trwało. zanim z moich porozrzucanych snów wyjawił się trzon owej historii. którą w sobie tylko znany sposób przedstawiłem. Zdaję sobie sprawę. że są oni trochę „nie z tego świata”. ale przecież każda miłość nie jest z tego świata. bo źródło ma w Bogu. Każda miłość.

Mieszkają w bliżej nieokreślonym mieście. kto wie. może gdzieś blisko Ciebie. Jak każdy z nas borykają się z problemami małymi. większymi i takimi. od których głowa zaboleć może. Ale mają Boga. którego odkrywają każdy po swojemu. na swojej drodze. Aż w końcu Bóg pragnie i ich spotkania. Nie mam pierwowzorów postaci. Starałem się pisać to wszystko. co zatrzymywało się w kadrze mojego snu. I dziś wiem. że śniła mi się miłość.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Bernardinum

Cena: 31.9


Marjorie in Command

Autor: Carolyn Wells

Carolyn Wells (1862-1942) was an American poet and writer of detective and mystery novels. as well as children’s books. best known for her Fleming Stone Detective Stories. Marjorie series is Carolyn Wells’s also known series was publicized as happy books for happy girls. The series includes „Marjorie’s Vacation”. „Marjorie’s Busy Days”. „Marjorie’s New Friend”. „Marjorie in Command”. „Marjorie’s Maytime”. and „Marjorie at Seacote”. Marjorie is a happy American little girl of twelve. up to mischief. but full of goodness and sincerity. The incidents of her summer vacation are such as will delight any little girl. In her and her friends every girl reader will see much of her own love of fun. play. and adventure. Highly recommended!

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


The Survivors of the Chancellor

Autor: Jules Verne

The book „Chansler. The Diary of a Passenger by J.-R. Casallon” – Jules Verne is based on real events. which gives her great interest. The theme of sea voyage of ships is one of the leading ones in the author’s novels. On one of the cargo ships there was a fire of cotton. the crew and passengers were forced to build a raft and leave the ship. which was no longer rescue. The whole novel is dedicated to the misfortunes of the surviving people. whose fate is not at all enviable.

Wydawnictwo: KtoCzyta.pl

Cena: 14.9


Mgła

Autor: Ragnar Jónasson

Jónasson zaskakuje tu postacią bohaterki i jak zwykle zachwyca poetyckim. mrocznym nastrojem. Unikatowa konstrukcja – w każdym tomie bohaterka jest o 10 lat młodsza – tworzy niesamowity suspens.

Rok 1987. Odludny dom na farmie na wschodzie Islandii. Śnieżyca powinna była odciąć wszystkich od świata. Ale nie odcięła…

Państwo Einarsson nigdy nie powinni byli go wpuszczać. Ale to zrobili…

Niespodziewany gość. kłamca. zabójca. Nie wszyscy przeżyją tę noc.

A teraz dowiemy się. dlaczego detektyw Hulda już nigdy nie zazna spokoju.

Wydawnictwo: Amber

Cena: 37.8dziura krzyżówka, warto być przyzwoitym, książka masterchef junior, halina zgółkowa, gordian grzech, jaremianka biografia, alex kava przedsmak zła, spawanie książka pdf, kamienie na szaniec epub, stalowe szczury błoto, sfora erin hunter, j sztumski wstęp do metod i technik badań społecznych, rachel roth…