Ruska mafia

Ruska mafia

Autor: Artur Górski

Człowiek rosyjskiej mafii w Polsce lat 90. przerywa milczenie.

Mówi się o niej największa mafia świata. Przy gangsterach zza Buga bledną mafiosi z Sycylii. z japońskiej yakuzy czy z kolumbijskich karteli. Jej brutalność szokuje; FBI uważa ją za największą mafijną organizację na świecie. A jaka jest prawda?

Arturowi Górskiemu udało się wejść w struktury rosyjskiej mafii i namówić Nazara. rezydenta ruskiej mafii w czasach Pruszkowa i Wołomina w Polsce. na szczerą rozmowę o krwawych początkach zorganizowanej przestępczości w byłym Związku Radzieckim. Jego bohater nie miał nic do stracenia. bo pod koniec lat 90. został z Polski wypuszczony. pod warunkiem że nigdy tu nie wróci. Dziś nie miałby już po co. Ludzie z otoczenia Władimira Władimirowicza wiodą zupełnie inne życie…

Artur Górski – reporter. dziennikarz śledczy. korespondent wojenny. autor bestsellerowej serii ‚Masa o polskiej mafii’. nagrodzony Bestselerem Empiku 2014 w kategorii literatura faktu.

Jego doświadczenia. zebrane podczas wojen na Bałkanach. zaowocowały dwoma powieściami. opartymi na wydarzeniach autentycznych: ‚Gucci boys’ oraz ‚Syn zgwałconej’.

W 2017 roku udało mu się – w formie książki – doprowadzić do spotkania nieprzejednanych wrogów. Moniki Banasiak i Jarosława Sokołowskiego. Tak powstała fascynująca rozmowa ‚Słowikowa i Masa. Twarzą w twarz’. Monika Banasiak była także bohaterką kolejnej książki Górskiego – ‚Słowikowa o więzieniach dla kobiet’. W 2018 roku autor nawiązał współpracę z najsłynniejszych polskim policjantem przykrywkowym Janem Fabiańczykiem – jej efektem był głośny tom ‚Majami. Zły pies’.

Górski specjalizuje się również w tematyce międzynarodowej przestępczości zorganizowanej oraz służb specjalnych. W 2014 roku wydał bestsellerową książkę ‚Pięść Dawida’ o instytucjach wywiadowczych oraz oddziałach szturmowych Izraela (jednym z jego rozmówców był szef wyszkolenia Mossadu). Nieco wcześniej ukazała się pozycja ‚Świat tajnych służb’.

Obecnie Górski zajmuje się problematyką mafii w krajach byłego Związku Radzieckiego – podczas podróży na wschód udało mu się dotrzeć do wielu byłych członków grup przestępczych oraz przedstawicieli organów ścigania.

Nazar M. pseudonim Niedwiedź (rocznik 1969) – kickbokser. żołnierz. uczestnik wojny w Azji Środkowej. były gangster. jeden z liderów przestępczości zorganizowanej w białoruskim Mińsku. Uczestniczył w krwawych wojnach z gangami tzw. worów w zakonie. Współpracownik najpotężniejszych szefów rosyjskiej mafii. W latach 90.. po wyjeździe z Białorusi. był rezydentem grup przestępczych z byłego Związku Radzieckiego w Polsce. Pozostawał w bliskich relacjach z wieloma bossami polskiego półświatka. a jeden z szefów Pruszkowa. Andrzej K. ‚Pershing’ był jego przyjacielem. Spędził sześć lat w polskim więzieniu za podwójne zabójstwo w obronie własnej – podczas pobytu za kratami napisał książkę ‚Historia opowiedziana synowi’. Na jej podstawie powstał serial rosyjskiej telewizji ‚Brygada’. który przyciągnął wielomilionową publiczność. Podczas pobytu Nazara w więzieniu. w Szczecinie został zastrzelony jego najbliższy przyjaciel – Wiktor Fiszman. rezydent białoruskiej mafii na Pomorzu Zachodnim. Sprawa ta odbiła się szerokim echem w polskich mediach. Po wyjściu na wolność Nazar zaangażował się w działalność biznesową. jednak w 2008 roku. jako persona non grata musiał opuścić Polskę. Obecnie jest agentem piłkarskim i bokserskim.

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 28.8


ISBN

9788381374729: Wydawnictwo

Format

19.9: https://woblink.com/ebook/wynagrodzenia-2019-zmiany-w-rozliczaniu-i-wyplacie-praca-zbiorowa-146321u

Cena:


1

:

:

Cena:


ISBN

9788381374804: Wydawnictwo

Format

19.92: https://woblink.com/ebook/maly-zus-i-inne-formy-oplacania-skladek-praca-zbiorowa-146324u

Cena:


ISBN

9788381374743: Wydawnictwo

Format

9.9: https://woblink.com/ebook/nowe-zasady-opodatkowania-bonow-po-zmianach-od-1-stycznia-2019-r-tomasz-krywan-146295u

Cena:wszystko zależy od przyimka pdf, ostrożnie kasdepke, 365 dni epub, orbita keplerowska, mikroekonomia mankiw taylor, irena radomska ile ma lat, książki historyczne pdf, penelope ward przyrodni brat, dekalog nawałki, robert małecki bibliografia, najlepszy kryminał, follet ken, papuga polinezja nauczyła go języka zwierząt, książki online za darmo, fizjoterapia w mukowiscydozie, andrzej czerniawski, rażenia, bartosz scheuer, optyka test gimnazjum, finanse behawioralne pdf…