Historie z ojczyzny

Historie z ojczyzny

Autor: Ayfer Tunç

Autorka stara się stworzyć portret socjologiczny społeczeństwa tureckiego w całej jego różnorodności. Poprzez historie zwykłych ludzi ukazuje jego mentalność. zalety i wady. nie waha się przy tym poruszać tematów wstydliwych czy niewygodnych. Nie ukrywa niechlubnych wydarzeń. Nie ocenia. nie krytykuje i nie chwali. pozostawiając czytelnikowi miejsce na własne przemyślenia.

Pod względem formalnym Historie z ojczyzny stanowią nawiązanie do opowiadań znanego tureckiego pisarza Refika Halita Karaya. wydanych w 1919 roku pod tym samym tytułem. Wyważony – ale nigdy chłodny – styl autorki. pełen wymownych niedomówień i zaskakujących obrazów. sprawia jednak. że książkę tę możemy czytać nie tylko jako dialog z dawniejszymi czasami. ale też jako przejmujące świadectwo teraźniejszości.

24.95: https://woblink.com/ebook/bogate-dzieci-tom-corley-201307u

Cena:


Wszystkie nasze chwile. Tom 2: Zagubieni w kłamstwie

Autor: Katarzyna Grabowska

Próba odzyskania rodzinnej firmy wiąże się z kolejnymi dramatycznymi wydarzeniami. Skarbiesz nie jest już bezpiecznym miejscem i nawet obecność komisarza Adamczewskiego nie może tego zmienić. Opuszczając rodzinne strony. Weronika trafia do Łeby. która jednak nie okaże się oczekiwaną oazą spokoju. Gangsterskie porachunki dosięgną dziedziczkę Skarbierskich. gdziekolwiek się skryje. a rozwścieczeni przestępcy nie będą mieli dla niej litości. Jest tylko jedna osoba. która może jej teraz pomóc. Jednak czy zdąży?

Czy Weronika zapomni o Jusufie i znajdzie nową miłość? Co wydarzy się w opuszczonym pensjonacie w Łebie? Czy chwila zapomnienia może zaważyć na dalszym życiu dziewczyny? Jaką tajemnicę skrywał dziadek? Do czego dla miłości jest zdol

49.5: https://woblink.com/ebook/speed-bez-granic-w-cyfrowym-swiecie-aleksander-poniewierski-201079u

Cena:


ISBN

9788324061198: Wydawnictwo

Format

26.99: https://woblink.com/ebook/ksieza-na-ksiezyc-tylko-co-dalej-ks-piotr-pawlukiewicz-188105u

Cena:


ISBN

9788377796771: Wydawnictwo

Format

39.9: https://woblink.com/ebook/matka-gorki-maksym-206763u

Cena:


ISBN

9788366420212: Wydawnictwo

Format

29.9: https://woblink.com/ebook/corka-anne-b-ragde-192111u

Cena:


Smoczy pakt

Autor: Iwona Surmik

Kontynuacja historii rozpoczętej w „Talizmanie złotego smoka’. Albana wędruje z mężem Calminem de Fen do Wyspy Mgieł. w podróży towarzyszy im grupa przyjaciół. Mają zamiar dowiedzieć się czegoś więcej o wojnie smoków. celem Albany jest także odkrycie tajemnicy swego pochodzenia. Wkrótce Calmin staje przed możliwością przyłączenia się do walki przeciw Zebonowi. najwyższemu kapłanowi Boga O Wielu Obliczach. którego wysłannicy niszczą tradycję Jeźdźców. W powieści wraca znana opozycja kultura-natura. gdzie tylko ta druga może przynieść człowiekowi wolność i spełnienie.

Wydawnictwo: Saga Egmont

Cena: 14.99adam mickiewicz książki, różewicz kartoteka pdf, kraje biedne i bogate, książka kicia kocia, kamienie na szaniec ksiazka, obsesja piękna, instrukcja obsługi męża pdf, sabrina nick, delikatne uderzenie pioruna, katarzyna michalak zemsta pdf, max czornyj rzeźnik, książki 2 wojna światowa, piekara płomień i krzyż, david lagercrantz mężczyzna który gonił swój cień, uzdrawianie energią, ostrożnie kasdepke, prosze oanstwa do gazu, rynek finansowy i jego mechanizmy pdf, dobry chłopak pdf, podstawy konstrukcji maszyn. część 1. wstęp do projektowania pdf, dziecko znikąd, to się czyta, dzieci które gorszą, le guin ziemiomorze, najlepsze miasto świata, terapeutka bev thomas, teresa gardocka…