Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921

Metamorfozy Imperium Rosyjskiego 1721-1921

Autor: Andrzej Nowak

Rosja przeciwko Polsce. Europie. światu

Książka. dzięki której łatwiej zrozumieć współczesną Rosję

Idea Trzeciego Rzymu. ukrócenie polskiej anarchii. poskromienie tyrana Napoleona. panslawizm. walka cywilizacji. imperium a nacjonalizm. bolszewicka utopia. heart-land i modny do dziś euroazjanizm. Fascynująca panorama kilkuset lat rozwoju rosyjskiej myśli politycznej daje jedyną w swoim rodzaju możliwość spojrzenia na świat z perspektywy Moskwy.

Sięgając do rosyjskiej historii. literatury. filozofii i sztuki. wybitny znawca Imperium. profesor Andrzej Nowak. kreśli niezwykłą. erudycyjną syntezę myśli geopolitycznej naszego potężnego sąsiada. Poznanie rosyjskiego punktu widzenia. nawet jeśli bardzo głęboko się z nim nie zgadzamy. jest kluczem do zrozumienia wyzwań stojących przed Polską.

Szczególnie inspirujące jest obserwowanie. jak mocno przez wieki na rosyjskie myślenie wpływała „sprawa polska”. Dlaczego warto zestawić losy Rzeczpospolitej i Krymu? Jak „połykano i rozrzedzano” w ogromnym imperialnym organizmie „polską truciznę”? Dlaczego „Judasze Słowiańszczyzny” nie zasługiwali na żadną litość?

Andrzej Nowak (ur. 1960) – historyk. sowietolog. kierownik Zakładu Historii Europy Wschodniej na UJ. profesor zwyczajny w Instytucie Historii PAN. Wykładał historię Polski i Rosji na wielu zagranicznych uniwersytetach. m.in. na Harvardzie. Cambridge. Columbia University. Jako ekspert od polityki wschodniej wielokrotnie występował w telewizji. Autor kilkudziesięciu książek. dwukrotny laureat Nagrody Klio (w 1995 r. za Jak rozbić rosyjskie imperium i w 2001 r. za Polska i „trzy” Rosje. Studium polityki wschodniej Józefa Piłsudskiego (do kwietnia 1920 roku)). trzykrotny – Nagrody Rektora UJ za wybitne osiągnięcia naukowe (2009. 2010. 2011). oraz m.in. laureat Nagrody im. Jerzego Giedroycia.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Literackie

Cena: 39.9


Weterynarz z przypadku. Czego nie wiecie o swoich zwierzakach

Autor: Lek. wet. Philipp Schott

Philipp Schott od kilkunastu lat leczy pacjentów z ogonem (i bez). W trakcie praktyki spotkało go wiele niezwykłych przygód ze zwierzakami (i ich właścicielami). zdobył również imponujące doświadczenie w rozwiązywaniu ich problemów.

Dlaczego został weterynarzem? Jak naprawdę wygląda jego praca? Wejdź do lecznicy tylnymi drzwiami i poznaj historie. które doprowadzą cię do śmiechu i do łez. Przy okazji dowiedz się. jak najlepiej zadbać o swojego przyjaciela i jak przygotować się do wizyty u weterynarza.

PS Podczas powstawania tej książki nie ucierpiało żadne zwierzę (za to kilka osób zostało podrapanych!).

Wydawnictwo: Otwarte

Cena: 31.99katherine pancol, wołyń bez litości, pobierz ebook, studium przypadku dziecka z dyslalią wieloraką, kochanice króla książka, hayward jennifer, łacińskie sentencje i powiedzenia prawnicze, romans polityka, fragmenty statku kosmicznego gta 5, książki o broni palnej, niebieskie jeruzalem, biochemia harpera wydanie 6, rozwój zawodowy definicja, bizarne znaczenie, wymarzony narzeczony, zagłada domu usherów pdf, medycyna stylu zycia, czarna księga masonerii, rosyjska gramatyka, aleksander rozenfeld rodzina, mróz remigiusz nieodnaleziona…