Ostrożnie z ogniem

Ostrożnie z ogniem

Autor: Józef Ignacy Kraszewski

Ogniste kobiety. igranie z ogniem uczuć – znakomita powieść polskiego tytana pióra Józefa Ignacego Kraszewskiego. Fragment: „A ja. zawołała blondynka. żywo podnosząc głowę i wyciągając rękę jakby wskazywała miejsce. w którym przed nią ktoś miał uklęknąć – ja. żebym kochała. żebym najmniejszą oznaką wzajemności opłaciła miłość. żądam po moim przyszłym kochanku. jak starożytna heroina: jak księżniczka w bajce. tysiąca. tak tysiąca dowodów przywiązania. Dwom. trzem. nie wierzę. – Ci panowie mają nas za słabe i łatwowierne istoty; myślą sobie – O! bylebym się uśmiechnął do niej. bylebym tylko chciał. O! nie! nie! ze mną to nie będzie tak łatwo. – Nim uwierzę. nim się poddam. musi mi mój kochanek wycierpieć męki czyśćcowe; będę go dręczyć. będę go drażnić. będę go ujeżdżać. – Aż miłość w nim zabijesz. odparła czarnooka. – Ja bo takiej miłości. która zabić łatwo. jakiegoś tam robaczka. co to mu lada chłodek szkodzi. lada ciepło go o mdłości przyprawia – nie chcę. nie chcę. Wszystko. albo nic. Chce kochać. ale kochać raz na zawsze. całą duszą. całem sercem. życiem całym. A wzajemnie chcę duszy. serca i życia. – Duszko chcesz wiele. chcesz za wiele! – A nie – to nie będę kochać wcale. zawołała żywo blondynka – Co mi tam! te wasze bladoróżowe miłostki wykwitające z każdą wiosną. opadające za każdą zimą. to funta kłaków nie warte.” Zdecydowanie polecamy!!!

Wydawnictwo: Armoryka

Cena: 10


Na ostrzu noża

Autor: Ness Patrick

Niezwykła podróż do świata. w którym nie ma kobiet. a wszystkie żywe stworzenia słyszą swoje myśli w niemilknącym strumieniu dźwięków. słów i obrazów zwanym Szumem.

Tood Hewitt jest jedynym chłopcem w osadzie pełnej mężczyzn. Odkąd osadnicy zostali zarażeni Szumem. Todd słyszy wszystko. co mężczyźni myślą. a oni słyszą wszystko. co myśli on. Za miesiąc ma stać się mężczyzną. ale wśród otaczającej go kakofonii orientuje się. że mieszkańcy osady coś przed nim ukrywają – coś tak strasznego. że Todd zmuszony jest uciec wraz ze swoim psem. którego prosty. lojalny głos również słyszy.

Ścigani przez wrogo nastawionych osadników. chłopiec i pies natrafiają na dziwną. milczącą dziewczynę. Kim ona jest? I dlaczego nie została zabita przez chorobę. tak jak wszystkie inne kobiety w Nowym Świecie? W trakcie wspólnej podróży Todd będzie musiał oduczyć się wszystkiego. co zna. by zrozumieć. kim naprawdę jest.

Wielokrotnie nagradzany bestseller Patricka Nessa – autora słynnych Siedmiu minut po północy. Na podstawie książki został nakręcony film z Daisy Ridley i Tomem Hollandem w rolach głównych. który wejdzie na ekrany kin w 2020 roku.

Wydawnictwo: Zysk i S-ka Wydawnictwo

Cena: 34


Szpieg. czyli podstawy szpiegowskiego fachu

Autor: Wiktor Suworow

Wiktor Suworow jak zwykle w świetnej formie!

Doskonałe uzupełnienie AKWARIUM – największego hitu Suworowa.

Służby specjalne byłego Związku Radzieckiego nieodmiennie budzą fascynację. W swej najnowszej książce Wiktor Suworow opisuje je od podszewki. Były rezydent GRU w Genewie we właściwym sobie gawędziarskim stylu opowiada. jak – krok po kroku – zostawało się szpiegiem. Dowiadujemy się zatem. jak typowano kandydata. jak go kształcono. na jaką placówkę mógł trafić (lepszy Waszyngton czy Pekin – to wcale nie takie oczywiste). jakie zadania mógł tam otrzymywać i jaką rolę w jego życiu odgrywała żona. Poznajemy szczegółowo struktury GRU. sposoby werbowania agentów i zażartą rywalizację z odwiecznym wrogiem. czyli… KGB.

Mnóstwo detali. przykłady akcji. także autentycznych – wszystko to sprawia. że Szpieg. czyli… jest swego rodzaju kompendium pracy radzieckich służb specjalnych. a zarazem arcyciekawą lekturą. 

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 39.9


Morderstwo w sądzie

Autor: Ann H. Gabhart

Po kilku latach służby w policji w Chicago. Michael Keane bez problemów potrafi zrelaksować się w dużo mniej stresującej pracy zastępcy szeryfa w rodzinnym mieście. W Hidden Springs w stanie Kentucky nic się przecież nie dzieje. Całkiem nic aż do momentu. gdy na schodach budynku sądu zostaje znaleziony martwy mężczyzna. Społeczność zaczyna czuć się nieswojo. aczkolwiek nikt nie jest śmiertelnie przerażony. W końcu mężczyzna był obcy. Wszystko się jednak zmienia. gdy na Main Street zostaje zamordowany jeden z miejscowych.

Michael próbuje rozwikłać zagadkę. a niemal każdy wścibski mieszkaniec zdaje się mieć własną teorię. Kiedy szeryf nalega. aby sprawdzić jedną z tych niedorzecznych hipotez. zaskakujące odkrycie zmusza go do szaleńczych poszukiwań tajemniczego mordercy. Niestety. musi

24.9: https://woblink.com/ebook/uwiklani-grzeszne-noce-laurelin-paige-126665u

Cena:biblioteka ebook kindle, stanisław lem bajki robotów pdf za darmo, niemiecki na obcasach, w skali od 1 do 10, bezpieczna przystań nicholas sparks, dzieci z bullerbyn tekst, zła macocha, łaskawe książka, książki o ufo, joe navarro, cichy szept, mózg i serce magiczny duet pdf, ciupasem, zmień myślenie a zmienisz swoje życie pdf, książki do pobrania, carol dweck nowa psychologia sukcesu…