Wyhoduj sobie wolność

Wyhoduj sobie wolność

Autor: Szymon Opryszek

„Urugwajczycy kochają długie weekendy tak samo jak wolność” – mówi o rodakach José Mujica. były prezydent i najskromniejszy celebryta świata. który do pracy jeździł 20-letnim garbusem. a lwią część pensji oddawał na cele charytatywne.

Urugwaj jest jak puzzel z innej układanki. który nie pasuje do reszty kontynentu. Choć ten kraj zajmuje powierzchnię niewiele większą od Grecji i mieszka w nim zaledwie trzy i pół miliona ludzi. istotnie różni się od sąsiadów. Stabilny politycznie i ekonomicznie. nie przystaje do niemal żadnych europejskich stereotypów o Ameryce Łacińskiej. To jedno z najbardziej laickich państw świata. Jako pierwsze całkowicie zalegalizowało uprawę i spożycie marihuany. pary jednopłciowe mogą tu adoptować dzieci. a prostytutki płacą składki na ubezpieczenie społeczne. Każdy uczeń dostaje od państwa laptop. emeryt – tablet. a imigrant i uchodźca. nawet były więzień Guantanamo – szansę na nowe życie.

„Wyhoduj sobie wolność” to reporterska opowieść o niezwykłym eksperymencie społecznym i otwarte pytanie o granice dla marzycieli i wizjonerów. próbujących wykuwać nowy. lepszy świat.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 16.45


https://woblink.com/product-publication/download/153811/epub

1:

:

Cena:


ISBN

9788381785389: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/kontrakt-jacksona-j-t-geissinger-207335u

Cena:


ISBN

9788324041954: Wydawnictwo

Format

17.99: https://woblink.com/ebook/czerwona-zaraza-dariusz-kalinski-29476u

Cena:stevenson robert louis, wycie w ciemności. wilki i wilkołaki europy, marek jeziński, jax poradnik, sąsiedzi gross, asteriks u piktów, chłopaki z marsa, skalpel tess gerritsen pdf, pałka zapałka dwa kije, marek sierocki w mundurze, lilianna anna szafrańska, geneza nienawiści online, noc taka czarna mp3, marek jeziński, jarosław ruszkiewicz, rośliny w kosmetyce, otoczeni przez idiotów pdf, gwiazdka z nieba michalak, nie dla psa kiełbasa nie dla kota, całe zdanie nieboszczyka pdf, takie sobie bajeczki, agnieszka lingas łoniewska książki, eboki, stephenking pl, wypracowanie hobbit, jerzy główczewski, katarynka prusa…