Wojna Peloponeska.

Wojna Peloponeska.

Autor: John F. Lazenby

Zasięg i zakres wojny peloponeskiej w V w. p.n.e. doprowadził do tego. że opisywana była nieraz jako „wojna światowa” w miniaturze. Dwudziestosiedmioletni konflikt. sercem którego była walka między Spartą a Atenami. wciągnął poleis ze wszystkich stron świata: od Byzantion na północy po Kretę na południu. od Azji Mniejszej na wschodzie. po Sycylię na zachodzie.

Odkąd Tukidydes opisał tę wojnę jako „największe poruszenie. jakie przydarzyło się Grekom”. wiele prac poświęcono poszczególnym jej epizodom i aspektom. Niniejsza rzetelna pozycja jest pierwszym wydanym od przeszło siedemdziesięciu pięciu lat jednotomowym opracowaniem na temat całego konfliktu.

Wydawnictwo: Wydawnictwo Napoleon V

Cena: 39.99


ISBN

9788378895503: Wydawnictwo

Format

49.99: https://woblink.com/ebook/wojna-hannibala-john-f-lazenby-175390u

Cena:


Zagadka ukrytych schodów

Autor: Carolyn Keene

Kultowa seria dla młodych fanów powieści detektywistycznych.

Nastoletnia Nancy Drew jest wielbicielką rozwiązywania zagadek kryminalnych. a jej ojciec. Carson Drew. to znakomity prawnik i postrach przestępców.

Nancy zostaje poproszona o pomoc przez swoją przyjaciółkę Helen Corning. Młoda detektyw jedzie do starej rodowej posiadłości należącej do ciotki Helen. Na miejscu okazuje się. że mieszkańcy ogromnego domu są świadkami przedziwnych zdarzeń: często słychać muzykę i głuchy łoskot. nocami coś skrzypi. a na ścianach pojawiają się dziwne cienie. Czy posiadłość jest nawiedzona?

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie

Cena: 18.32skrzydła nocy, piekiełko, był sobie pies peb, sekret szczęścia, ekstradycja pdf, i buk libra, anna wiatr, wystarczy przejść przez rzekę, dobre uczynki cecylki knedelek, noszczyk chirurgia pdf, krzysztof warchoł program nauczania wychowania fizycznego, medaliony zofia nałkowska opracowanie, aurora belle, bogdan szulc, psychologia sprzedaży nieruchomości, stygmat, cholera i inne choroby…