ISBN

ISBN

9788301203: Maciej Franz

Podczas II wojny światowej przeprowadzono kilkadziesiąt dużych operacji inwazyjnych. Wybrzeża stały się polami zażartych bitew – pierwszą linią obrony przed nacierającymi siłami desantowymi. Żołnierze musieli niekiedy zdobywać plaże metr po metrze. ponosząc w walce ogromne straty. W nadmorski piasek wsiąkała krew dziesiątków tysięcy walczących.

Autor opisuje wszystkie najważniejsze bitwy na plażach całego świata: planowany. ale nigdy nie zrealizowany desant wojsk niemieckich na Półwysep Helski w 1939 roku. niemieckie lądowania w Skandynawii rok później. japońskie operacje desantowe na Pacyfiku i w Azji Południowo-Wschodniej czy wreszcie walki Armii Czerwonej i aliantów

Wydawnictwo: Wydawnictwo Naukowe PWN

Cena: 49


Podróż na Wschód

Autor: Hermann Hesse

Podróż na Wschód. nazywana niekiedy uwerturą do głównego dzieła Hessego. Gry szklanych paciorków. rozgrywa się na pograniczu światów: świata rzeczywistego i świata imaginacji. Cel wyprawy. Wschód. symbolizuje wewnętrzne odrodzenie. a jej uczestnicy są wędrowcami na pograniczu kultur. przeszłości i teraźniejszości. swoistym pochodem wiernych. o którym Hesse pisał: „Ten pochód wiernych i ufnych dążył na Wschód. do Ojczyzny Światła. nieprzerwanie i od wieków. był on w drodze od całych stuleci. zmierzając do świetlistej krainy cudu. do Ojczyzny. […] Naszym celem był nie tylko Wschód. czy raczej: nasz Wschód był przecież nie tylko jakimś krajem czy pojęciem geograficznym. lecz również ojczyzną i młodością duszy. znajdował się wszędzie i nigdzie. Był jednością wszystkich czasów”.

Wydawnictwo: Media Rodzina

Cena: 24


Czas nielegałów

Autor: Piotr Wroński

Czym różni się kadrowy oficer wywiadu od agenta wpływu i który z nich stanowi większe wyzwanie dla bezpieczeństwa Polski?

Czym zajmuje się kontrwywiad? Czym jest Kontrwywiadowcza Charakterystyka Terenu? Jak działają rezydentury obcych wywiadów w Polsce? Kogo w „branży” nazywają „matrioszką”. a kto jest figurantem?

Skąd biorą się nielegałowie? Czym nielegał różni się od agenta? Jak w biografii nielegała odnaleźć dowody na jego agenturalne powiązania? Kim jest „wtórnik”? W jaki sposób fałszowana jest tożsamość nielegałów i jak tworzy się legendę biograficzną?

W całej historii realnego socjalizmu to w Polsce było najwięcej niepokojów społecznych. Rosjanie nigdy nie interweniowali zbrojnie. Wszystko „załatwiali” naszymi rękami. a właściwie rękami ludzi. których wybrali lub stworzyli.

Wydawnictwo: Fronda

Cena: 19.99


Gösta Berling

Autor: Selma Lagerlöf

Opowieść łącząca w sobie elementy legend skandynawskich i baśniowości z etyczno-moralną tradycją chrześcijaństwa. jednej z najwybitniejszych pisarek szwedzkich – laureatki Nagrody Nobla (pierwszej kobiety. która otrzymała tę nagrodę).

Värmlandia. kraina malowniczo położona pośród wodospadu. jeziora. pól złocistych i gęstych lasów u podnóża góry Gurlity. gdzie często gościły diabły i czarownice. U bogatej pani majorowej. w pięknym dworze mieszka dwunastu zawadiaków. Legenda głosi . że majorowa trzymała rezydentów w pogotowiu na usługi diabła. a za otrzymane bogactwa złożyła obietnicę posyłania mu rokrocznie jednej duszy. Ci hultaje. jak o nich mówiono. szerzyli pijaństwo. rozpasanie i marnotrawstwo. ale w gruncie rzeczy byli to dobrzy i szlachetni ludzie. Jednak najwspanialszym

44.9: https://woblink.com/ebook/odkrywanie-socjologii-anna-karwinska-147683u

Cena:


Felidae. Wschód-Zachód

Autor: Damian Szymański

W niedalekiej przyszłości w Europie wzrost nastrojów nacjonalistycznych doprowadził do ponownego zachłyśnięcia się ideologią faszystowską. Ogarnięte nienawiścią do obcych narody Starego Kontynentu zaczęły na masową skalę pozbywać się niechcianych przybyszy z krajów muzułmańskich. odwołując się do okrutnych metod wypracowanych przez strategów III Rzeszy. Felidae. najemnej jednostce bezbożnych indywidualistów. przypada w udziale misja powstrzymania faszystów i ich zamiarów wobec Europy Wschodniej. Problem polega na tym. że przyszłym słowiańskim bojownikom nie w głowie lojalność. dyscyplina i walka za marny żołd. a bez nich podbój Europy może nie przebiec dokładnie tak. jak życzyliby sobie tego ich dowódcy…

W końcu dojechał. Akriabsk. obwód kaliningra

:

Cena:zak i luter, joanna papuzińska asiunia tekst, streszczenie magiczne drzewo olbrzym wikipedia, agnieszka frątczak, ochędóstwo, kaszmir indie pakistan, pietrzykowski tomasz, żyj wabi sabi, wyspiański wesele pdf, max czornyj inna, bogusław wołoszański audiobook, grzeszny doktor pdf, victoria aveyard książki, culpa, ćwiczenia gramatyczne, wiosna helikonii, księga magii i zaklęć pdf, krzysztof klajs, cukierku ty łobuzie pobierz, potęga kiedy pdf, grey czesc 2, agatha christie książki pdf za darmo, fallen crest tom 4…

2022 © Ekonomia przetrwania Theme by SiteOrigin