Rodzina z niepamięci

Rodzina z niepamięci

Autor: Zbigniew Gluza

Książka jest próbą odtworzenia dziejów rodziny Franciszki i Zygmunta ze wsi Borki k. Skarżyska-Kamiennej. Rekonstrukcji przeszłości z nielicznych zachowanych fragmentów dokonuje ich potomek. szef Ośrodka KARTA – Zbigniew Gluza. Książka obejmuje okres od lat 20. XX wieku po współczesność. najwięcej miejsca poświęcono wydarzeniom okresu II wojny (AK. obozy koncentracyjne. Polskie Siły Zbrojne na Zachodzie. Polacy w Wehrmachcie).

Z posłowia Zbigniewa Gluzy:

Historia mojej rodziny została zaniedbana. zapisana cząstkowo. niepełnie. A zdaje się nieść uniwersalne przesłanie. łączące traumę II wojny z okresem pokonywania komunizmu. Za późno odkrywam własne korzenie. lecz odsłonięte mogą stać się punktem odniesienia dla licznych polskich rodzin „z niepamięcią”. Ukończyłem

:

Cena:


ISBN

9788381177252: Wydawnictwo

Format

27.9: https://woblink.com/ebook/prosto-z-serca-charles-martin-180254u

Cena:


https://woblink.com/product-publication/download/180179/epub

1:

:

Cena:


Dieta okienkowa

Autor: Justyna Mizera

Wiele osób marzy o szczupłej i zgrabnej sylwetce. Jednak nie wszystkie sposoby na odchudzanie są dobre dla naszego zdrowia. W jaki sposób mądrze i zdrowo pozbyć się zbędnych kilogramów? 

Dieta okienkowa autorstwa Justyny Mizery to książka. w której znajdziesz pełne spektrum informacji na temat postu przerywanego – metody. która zapewnia zdobycie i utrzymanie odpowiedniej wagi. 

Autorka szczegółowo opisała kwestie związane z przyczynami otyłości. a także z metabolizmem. Dowiesz się. w jaki sposób post przerywany wpływa na fizjologię człowieka oraz poprawia parametry zdrowotne. 

W książce znajdą się przykładowe zestawy żywieniowe dla różnych typów diet okienkowych. a także 90 autorskich przepisów na zdrowe i smaczne dania (w tym lunchboxy).

Justyna Mizera

Jedna z n

39.9: https://woblink.com/ebook/fiedler-glod-swiata-piotr-bojarski-181641u

Cena:graham hancock książki, załupek, dolina miziołków, transmisja optyka, mężczyzna z tuszem na dłoni pdf, planeta singli 2 torrent, saga arabska tanya valko, dialog zamiast kar pdf, english ebook, aleksander fredro zemsta pdf, janusz promocja, bohaterowie chłopcy z placu broni, nie było już nikogo, kryteria behawioralne, układ idealny online…