Biel nocy

Biel nocy

Autor: Ann Cleeves

Drugi tom kultowej serii od brytyjskiej mistrzyni suspensu nagrodzonej za swoje kryminały Diamentowym Sztyletem

Na Szetlandach jest połowa lata. czas białych nocy. kiedy to słońce nigdy nie zachodzi. 

Plastyczka Bella Sinclair organizuje przyjęcie. aby uczcić wystawę swoich prac i zaprezentować obrazy Fran Hunter. Podczas tego wydarzenia pewien tajemniczy Anglik wybucha płaczem i stwierdza. że nie wie kim jest ani skąd się tu wziął. Wieczorne przyjęcie zmienia się w farsę. a następnego dnia mieszkańcy miasteczka znajdują zwłoki Anglika powieszone na krokwi w hangarze łodziowym na przystani. Mężczyźnie założono na twarz maskę klowna. 

Detektyw Jimmy Perez jest przekonany. że to lokalna zbrodnia. Wkrótce w Biddista dochodzi do kolejnego morderstwa. Ginie Roddy. bratanek Belli.

22.79: https://woblink.com/ebook/a-co-ciebie-obchodzi-co-mysla-inni-richard-p-feynman-160665u

Cena:


Trauma

Autor: Max Czornyj

Powrót kultowej serii z Erykiem Deryło!

W duecie z podkomisarz Tamarą Haler. Deryło dołączy

do makabrycznej gry szaleńca.

***

Czy nie byłoby pięknie. gdybyśmy wszyscy się zabawili? Całe dzielnice. osiedla i miasta? Uwierzcie mi. że wspaniale jest podarować komuś szczęście. Darowując pecha. mówi się trudno. Tak musiało być. Amen

***

Do redakcji jednej z lubelskich gazet trafia nietypowy list. Nadawca. nazywający siebie Mistrzem Gry. domaga się jego publikacji. Ogłasza rozpoczęcie ‚Gry w szczęście’. nie podając jednak żadnych reguł. Każdy może dołączyć do makabrycznej rozgrywki. Chętnych nie brakuje.

Tymczasem w opuszczonej ruderze odnalezione zostają bestialsko okaleczone zwłoki. Wszystko wskazuje na to. że gdyby nie pechowy zbieg okoliczności.

Wydawnictwo: Czarne

Cena: 23.99


Kwiaty dla Algernona

Autor: Daniel Keyes

Książka została sprzedana w ponad 5 milionach egzemplarzy. przetłumaczona na 27 języków. wydana w ponad 30 krajach.

Tekst wyróżniono najważniejszymi nagrodami w świecie science fiction: Hugo (opowiadanie) i Nebula (powieść). Ta ponadczasowa opowieść doczekała się kilkunastu adaptacji filmowych i teatralnych na całym świecie.

Trzydziestodwuletni Charlie Gordon jest upośledzony umysłowo. ma iloraz inteligencji na poziomie 68 punktów. Uczy się czytać i pisać na zajęciach w Beekman College. Dwaj naukowcy z tej uczelni. doktor Nemur i doktor Strauss. prowadzą badania nad wzrostem inteligencji. Udało im się już za pomocą zabiegu chirurgicznego zwiększyć zdolności umysłowe myszy o imieniu Algernon i teraz chcą przeprowadzić taki sam eksperyment z człowiekiem.

„Wielka literatura. Historia i główny bohater pozostają ze mną od kilkudziesięciu lat. od chwili. gdy przeczytałem książkę” – Conn Iggulden.

„Arcydzieło poruszającej błyskotliwości (…) chwytające za serce i całkowicie. bezdyskusyjnie znakomite” – „The Guardian”

„Przejmująco szczera. Skłoni cię do refleksji nad twoim życiem i złamie ci serce” – „The Guardian Online”

„Uderzająco oryginalna” – „Publishers Weekly”

„Przekonująca i poruszająca opowieść” – „New York Times”

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 20.34


ISBN

9788324042968: Wydawnictwo

Format

19.79: https://woblink.com/ebook/zycie-w-sredniowiecznym-miescie-frances-gies-joseph-gies-136172u

Cena: Joseph Gies


Matki i córki

Autor: Ałbena Grabowska

Prababka. babka. matka i córka zmagają się z przeszłością. Maria podążyła za mężem zesłańcem na Sybir. Sabina była więźniarką obozu koncentracyjnego Ravensbrück. przebywała na bloku. gdzie dokonywano eksperymentów medycznych na kobietach. Magdalena straciła ukochanego i samotnie wychowywała córkę w PRL-u. Lila żyje z piętnem dziecka niekochanego i uwikłanego w tajemnice. Każda z nich mierzy się z macierzyństwem w innych okolicznościach i dla każdej jest to doświadczenie przełomowe. W domu bez mężczyzn kłębią się sekrety. niewyjaśnione historie opowiadane przez żywych i martwych. Pod wpływem tych opowieści najmłodsza z bohaterek zastanawia się. jakie dziedzictwo przekaże swoim dzieciom. Próbuje poznać przeszłość. ale co chwilę natrafia na mur niedopowiedzeń. kłamstw i przeinaczeń.

Wydawnictwo: Stara Szkoła

Cena: 13.5pokolenie ikea audiobook, zemsta gangstera anna wolf, historia sportu, bractwo śmierci, rachunkowość zarządcza i rachunek kosztów, ajahn brahm pdf, dschingis khan, książka kucharska dla diabetyków, psalmy przyszłości, projektowanie systemów logistycznych, audiobook lem, hanusik, mieczysław boruta-spiechowicz, dermatologia w praktyce pdf, leszek leszczyński, kajko i kokosz szkoła latania lektor, dewotka streszczenie, klamki i dzwonki, publio.pl, piotr grzegorczyk, uciekinier stephen king, kultura ubóstwa, wielkahistoria…