Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Porozmawiajmy o śmierci przy kolacji

Autor: Michael Hebb

Michael Hebb to współtwórca popularnego na Zachodzie ruchu. w ramach którego ludzie. znajomi lub nieznajomi. spotykają się przy stole. by porozmawiać o śmierci. Tak jak o życiu. normalnie. Gdybyś mógł przedłużyć swoje życie. to o jak długo? Jak wygląda dobra śmierć? Jak chciałbyś być wspominany?

Takich kolacji odbyło się na całym świecie już ponad 100 tysięcy.

W książce Hebb opowiada. co się podczas nich dzieje. dostarcza tematów do rozmowy oraz pokazuje dziesiątki sposobów na oswojenie śmierci naszej i naszych bliskich.

A we wstępie dziennikarka Krystyna Romanowska opisuje. jak wyglądają prowadzone przez nią polskie kolacje ze śmiercią w roli głównej.

Jakoś tak świątecznie zrobiło się przy stole. Zaczęliśmy mówić.

I okazało się. że śmierć (w połączeniu z miłością) jest sprawą. wokół której można się skupić i odczuć bliskość z nieznajomymi.

Tadeusz Sobolewski

Nasza rozmowa o śmierci przy kolacji rozwinęła się w rozmowę o tym. jak ważna jest więź z ludźmi i pamięć. I podziałała na nas kojąco. Takie rozmowy mogą uwolnić emocje. rozpuścić strach. żal. poczucie winy. a w efekcie – pomóc sensowniej żyć.

Anna Maruszeczko

Nie bójcie się! Odwagi! Żyjcie w kontekście wieczności. bo przecież za chwilę staniemy po tamtej stronie.

Ks. Jan Kaczkowski

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka

Cena: 32


Smak kwiatów pomarańczy

Autor: Agnieszka Drotkiewicz

Z ilustracjami Mroux

„„Smak kwiatów pomarańczy” to książka. w której patrzymy na świat przez pryzmat kuchni – jej związków ze sztuką. historią. muzyką i architekturą. To kolekcja pięknych kulinarnych wspomnień (chrupiące karczochy we Florencji. tuńczykowe ragù z Palermo. cukierki o smaku kwiatów pomarańczy w Rzymie) oraz ich powiązań ze sztuką (La Brioche Chardina. wiersz Pasoliniego przywołujący wspomnienie zapachu jaśminu i gorącej zupy). Co można zjeść. przemierzając rzymskie uliczki w blasku wschodzącego słońca? Jakie danie przypomina „Wariacje Goldbergowskie”? Jak przez lata zmieniała się rola kobiety w kuchni? W jaki sposób jedzenie wpłynęło na zjednoczenie Włoch? A jak przeobrażenia ostatnich dwudziestu pięciu lat w Polsce wpłynęły na polską k

35.9: https://woblink.com/ebook/czarno-na-bialym-jedrzejczyk-joanna-205016u

Cena:niewzruszony tony robbins, ksiązki mobi, pediatria i pielęgniarstwo pediatryczne pdf, victoria gische, pdf książki, dalej niż boska cząstka, małgorzata paszko, gołąb immunologia, wskazywanie drogi po angielsku ćwiczenia dla dzieci pdf, dynastia miziołków test wsip, jej orgazm najpierw pdf, amore co to znaczy, zrób sobie komiks, ebokk, kasacja (powieść)…