Śmierć i Małgorzata

Śmierć i Małgorzata

Autor: Joanna Łopusińska

Świetnie napisany thriller psychologiczny. w którym nic nie jest takie. jak się wydaje…

Warszawa. upalne lato.

Młody lekarz. Henryk Wieroński. znajduje zwłoki byłej narzeczonej. Małgorzaty Detman. bestialsko pobitej i prawdopodobnie zgwałconej. w jej własnej sypialni. Dlaczego dziewczyna kazała mu przyjść właśnie tego ranka? Jak to możliwe. że rodzice i bliźniaczka Zosia niczego nie zauważyli? Kto odpowiada za brutalne morderstwo pięknej. młodej kobiety? Co ukrywa Henryk? I kim właściwie była… Małgorzata?

Śledztwo rusza pełną parą prowadzone przez prokuratorkę Maję Roch i jej partnera. inspektora Molskiego. Henryk zaś podejmuje dochodzenie na własną rękę. Wielowątkowa narracja to przybliża. to oddala czytelnika od rozwiązania zagadki.

Prawda okazuje się bardziej zaskakująca. niż ktokolwiek mógłby przypuszczać.

Wydawnictwo: REBIS

Cena: 29.9


Rozmowy z seryjnymi morderczyniami.

Autor: Christopher Berry-Dee

Christopher Berry-Dee. kryminolog i autor bestsellerów o seryjnych mordercach. tym razem stara się wniknąć w głąb psychiki kobiet. które nie tylko zabijały. ale robiły to wielokrotnie.

Morderczynie. zwłaszcza seryjne. są znane znacznie mniej niż seryjni mordercy. Z tego powodu nowe studium Christophera Berry’ego-Dee szokuje wyjątkowo. Autor pisze o takich zbrodniarkach jak „Lee” Wuornos. która zabijała przypadkowych mężczyzn. Beverley Allitt. morderczyni dzieci. czy Suzanne Basso. torturującej inne kobiety.

Niektóre morderczynie. na przykład Myra Hindley i Rosemary West. zabijały pod wpływem mężczyzn. a następnie okazywały mrożący krew w żyłach brak poczucia winy. Jednak autor analizuje również psychikę kobiet. które były także ofiarami. Serię zabójstw Aileen Wuornos można bezpośrednio przypisać jej traktowaniu przez mężczyzn.

Christopher Berry-Dee nie ma sobie równych jako autor wstrząsających portretów psychologicznych zbrodniarzy. którzy często przez wiele lat chodzą wśród nas nierozpoznani i w wielu przypadkach zdają się postępować wbrew własnej naturze.

Książka jest kolejną częścią serii „Rozmowy z…”. w której do tej pory ukazały się: „Rozmowy z seryjnymi mordercami. Mrożące krew w żyłach studium zwyrodnialców” oraz „Rozmowy z psychopatami. Podróż w głąb umysłów potworów”. We wrześniu zostanie wydana ostatnia część: „Rozmowy z seryjnymi mordercami. Najgorsi z najgorszych”.

Wydawnictwo: Czarna Owca

Cena: 29.99


ISBN

9788328713833: Wydawnictwo

Format

31.9: https://woblink.com/ebook/to-co-bliskie-sercu-katherine-center-188139u

Cena:


ISBN

9788366553163: Wydawnictwo

Format

35.9: https://woblink.com/ebook/swiezy-krzysztof-cieslik-nico-walker-194551u

Cena:


Modlitwa

Autor: Keller Timothy

Kolejne arcydzieło… przemyślane i wszechstronne. – The Gospel Coalition

Wyrażając swoje przekonania oraz dzieląc się niejednokrotnie zaskakującymi czytelnika sugestiami. Keller wykazuje. że biblijna mądrość jest niezwykle aktualna i konieczna w procesie poszukiwania odpowiedzi na pytania związane z życiem zawodowym. W istocie. chrześcijańskie spojrzenie na pracę zawodową – przekonanie. że jest ona służeniem innym. a nie sobie samemu – stanowi fundament rozkwitającego i zrównoważonego życia osobistego i zawodowego.

Keller pokazuje. w jaki sposób

  • perfekcja.
  • integralność.
  • dyscyplina.
  • kreatywność
  • i pasja

w miejscu pracy mogą być pomocą dla innych. a także wyrazem uwielbienia Boga. Ta książka to zbiór jego przemyś

:

Cena:czarnobylska modlitwa audiobook, psie suchary, marcin anholcer, banaszyk, onkologia kordek pdf, syn mafii pdf, ania z zielonego wzgórza mobi, na brzegu rzeki piedry usiadłam i płakałam cytaty, drobna przysługa, katarzyna michalak błękitne sny chomikuj, kuszenie ewy, aneta jadowska książki, kasia wolska…